Domowy manicure hybrydowy? Tak, to możliwe! Zobacz, jak go wykonać [KROK PO KROKU]

Manicure hybrydowy ma wiele zalet. Przede wszystkim pięknie wygląda i trzyma się o wiele, wiele dłużej niż wykonany tradycyjnymi lakierami. Zobacz, czego potrzebujesz do wykonania go w domu.

Coraz więcej kobiet rezygnuje z wizyt u kosmetyczki i zaczyna robić swoje hybrydy w domowym zaciszu. Do jego wykonania potrzebny jest cały zestaw, ale w przeliczeniu na pewno będzie to tańsze niż chodzenie do salonu co 3 tygodnie. Konieczne są: pilniczki do zmatowienia i wygładzenia płytki, baza, właściwy lakier, top, lampa UV i, w zależności od rodzaju lakierów, odtłuszczacz.

Warto pamiętać o zachowaniu pewnych środków ostrożności. Pamiętajcie by przed przystąpieniem do działania dowiedzieć się jak najwięcej. Na przykład o tym, by uważać na skórki i nie zalać ich lakierem.

Najbardziej szkodliwą częścią hybryd jest ich zdejmowanie. Jeśli nie zrobisz tego odpowiednio, możesz bardzo zniszczyć swoje paznokcie. Jak to zrobić? Potrzebny będzie czysty aceton, waciki i folia aluminiowa. Nasącz kawałki waty w zmywaczu, przyłóż do płytki i następnie szczelnie zawiń palec w folię. Po około 15 minutach zdejmij ją i sprawdź jak wygląda lakier. Powinien kruszyć się i odpadać od płytki. Jeśli czujesz, że musisz mocno skrobać by się go pozbyć, wróć do acetonu i folii na jeszcze parę chwil.

Jaki manicure preferujesz? Robiłaś kiedyś sama hybrydy?