Kosmetyki mineralne. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Poprawiają zdrowie i kondycję skóry normalnej, a dla wrażliwej i alergicznej stanowią koło ratunkowe. Trafiliśmy ostatnio na nową w Polsce markę kosmetyków mineralnych: Bella Terra. Fani kosmetyków mineralnych będą zaskoczeni dużym wyborem jaki marka oferuje!
Kosmetyki mineralne Bella Terra Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Na polskim rynku zadebiutowała marka kosmetyków mineralnych Bella Terra. Kosmetyki te poprawiają kondycję skóry. Nie podrażniają wrażliwej i alergicznej skóry. Na polskim rynku zadebiutowała marka kosmetyków mineralnych Bella Terra. Kosmetyki mineralne powstały w Stanach Zjednoczonych i zostały stworzone z myślą o kobietach, które po przejściu zabiegów kosmetycznych i medycznych miały tak podrażnioną skórę twarzy, że nie mogły używać tradycyjnych produktów pielęgnacyjnych. Odkrycie kosmetyków, które bazowały tylko na czystych minerałach, zapoczątkowało rewolucję w dziedzinie urody. Dziś kobiety coraz bardziej cenią sobie zalety tych produktów. Bella Terra jest firmą, która przywędrowała do nas z USA. Produkty wykonane są z delikatnych, sproszkowanych minerałów wysokiej jakości (mika, cynk, magnez). Nie zawierają substancji barwiących i zapachowych, talku, olejów, chemikaliów ani konserwantów, które mogłyby podrażniać i uczulać skórę. Co istotne, są nieorganiczne, co oznacza, że ani bakterie, ani inne mikroby się w nich nie rozwijają, mogąc powodować infekcje skóry. Produkty charakteryzują się lekkością, dzięki czemu nie zatykają porów. W ofercie znajdziecie nie tylko podkłady i pudry. Zdziwiła nas przede wszystkim niezwykle szeroka (jak na gamę kosmetyków mineralnych) paleta kolorów pyłków (60 odcieni) i innych kosmetyków do makijażu. Znaleźć można tam: - pudry, bronzery, podkłady, róże, pudry prasowane, - pyłki, brokaty, eyelinery, tusze do rzęs, podkłady pod pyłki, - błyszczyki, pomadki, balsamy do ust, odżywki do rzęs, - pędzle do makijażu - kosmetyki do pielęgnacji skóry (mleczka, peelingi, kremy). Kosmetyki marki Bella Terra nie były testowane na zwierzętach.

Kosmetyki mineralne powstały w Stanach Zjednoczonych i zostały stworzone z myślą o kobietach, które po przejściu zabiegów kosmetycznych i medycznych miały tak podrażnioną skórę twarzy, że nie mogły używać tradycyjnych produktów pielęgnacyjnych. Odkrycie kosmetyków mineralnych, które bazowały tylko na czystych minerałach, zapoczątkowało rewolucję w dziedzinie urody. Dziś kobiety coraz bardziej cenią sobie zalety tych produktów.

Bella Terra jest firmą, która przywędrowała do nas z USA. Produkty wykonane są z delikatnych, sproszkowanych minerałów wysokiej jakości (mika, cynk, magnez).

Nie zawierają zanieczyszczeń, substancji barwiących i zapachowych, talku, olejów, chemikaliów ani konserwantów, które mogłyby podrażniać i uczulać skórę.

Co istotne, są organiczne, co oznacza, że ani bakterie, ani inne mikroby się w nich nie rozwijają, mogąc powodować infekcje skóry.

Produkty charakteryzują się lekkością, dzięki czemu nie zatykają porów.

Bella Terra - pudry mineralne

 

W ofercie znajdziecie nie tylko podkłady i pudry. Zdziwiła nas przede wszystkim niezwykle szeroka (jak na gamę kosmetyków mineralnych) paleta kolorów pyłków (60 odcieni) i innych kosmetyków do makijażu.

Znaleźć można tam:

- pudry, bronzery, podkłady, róże, pudry prasowane,

- pyłki, brokaty, eyelinery, tusze do rzęs, podkłady pod pyłki,

- błyszczyki, pomadki, balsamy do ust, odżywki do rzęs,

- pędzle do makijażu (które sprawdziłam i z czystym sumieniem polecam! Mimo, że są syntetyczne i wolne od jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego charakteryzują się nadzwyczajną miękkością i delikatnością),

- oraz całej gamy kosmetyków do pielęgnacji skóry (mleczka, peelingi, kremy).

Co ciekawe kolorowe pigmenty służące głównie jako cienie można łączyć z innymi produktami na 8 różnych sposobów. Na przykład: Brokat z balsamem do stworzenia blasku na ciele, odżywkę do rzęs z pyłkiem, by stworzyć kolorowy tusz do rzęs, czy eyeliner z pyłkiem tworząc kolorową kreskę.

Bella Terra - kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne nie są tanie. Plusem marki Bella Terra są dość przystępne ceny produktów. Przykłady znajdziecie w naszej galerii.

Dla osób, które zwracają na to uwagę kosmetyki marki Bella Terra nie były również nigdy testowane na zwierzętach.

Więcej informacji znajdziecie na www.bellaterra.pl

http://bellaterra.pl/default/

Więcej o: