Nowa, ekologiczna i w 100% naturalna linia kosmetyków AA

Trend eko wkracza dziś niemal we wszelkie dziedziny życia. Marka kosmetyków AA nie pozostaje w tyle. Po wielu latach skrupulatnych badań wreszcie wprowadza swoje kosmetyki na rynek.
Naturalna linia kosmetyków AA Trend eko wkracza dziś niemal we wszelkie dziedziny życia Trend eko wkracza dziś niemal we wszelkie dziedziny życia. Marka AA nie pozostaje w tyle. Po latach skrupulatnych badań wprowadza kosmetyki ekologiczne na rynek Kilka dni temu odbyła się konferencja, na której rozmawialiśmy nie tylko o nowych kosmetykach marki AA, ale również o szeroko pojętej naturze. Beata Pawlikowska opowiadała o swych podróżach podkreślając, że tylko wśród natury człowiek może tak naprawdę oddychać pełną piersią i czuć się sobą. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć ekspertów z dziedziny kosmetologii, medycyny i urody. Dowiedzieliśmy się, że nad nową, ekologiczną linią do skóry wrażliwej naukowcy z laboratoriów Oceanic i eksperci marki AA pracowali wiele lat. Okazało się, że stworzenie naturalnych kosmetyków, które nie będą uczulały, nie jest łatwym zadaniem. Pozbawiona związków alergizujących seria AA ECO została oparta na wyselekcjonowanych składnikach naturalnych, w tym certyfikowanych surowcach organicznych. Wnikliwe badania dermatologiczne i alergologiczne z udziałem osób z alergicznymi chorobami skóry potwierdziły bezpieczeństwo produktów serii AA ECO. Co istotne, wszystkie opakowania mogą być poddawane recyklingowi, zostały wykonane z surowców wtórnych, opakowania kartonowe zostały wykonane z papieru bezdrzewnego, wytworzonego na bazie trzciny, lnu i konopii.

Parę dni temu odbyła się konferencja na której rozmawialiśmy nie tylko o nowych kosmetykach marki AA, ale również o szeroko pojętej naturze.

Beata Pawlikowska opowiadała o swych podróżach, podkreślając, że tylko wśród natury człowiek może tak naprawdę oddychać pełną piersią i czuć się sobą. Mówiła nawet o kawałku swojej własnej ziemi w dżungli amazońskiej(!) Wśród gości pojawił się również Robert Kupisz, który z kolei mówił o tym w jaki sposób on stara się dbać o naturę. Po mieście zawsze i wszędzie porusza się na rolkach.

Na spotkaniu nie mogło jednak zabraknąć ekspertów z dziedziny kosmetologii, medycyny i urody. Dowiedzieliśmy się, że nad nową, ekologiczną linią do skóry wrażliwej, naukowcy z La-boratoriów OCEANIC, naukowcy marki AA pracowali wiele lat. Przez ostatnie 3 praca ta była szczególnie wzmożona. Okazało się, że wcale nie łatwym zadaniem jest stworzenie naturalnych kosmetyków, które (wbrew pozorom) nie będą uczulały.

Pozbawiona związków alergizujących seria AA ECO została oparta na wyselek-cjonowanych składnikach naturalnych, w tym certyfikowanych surowcach orga-nicznych. Tymczasem w przypadku serii AA ECO wnikliwe badania dermatologiczne i aler-gologiczne z udziałem osób z alergicznymi chorobami skóry potwierdziły bezpieczeństwo produktów.

Oczywiście w czasie trwania konferencji padło pytanie, czy linia faktycznie jest tak naturalna jak zapewniają producenci (z doświadczenia wiemy, że różnie bywa).

Oto składniki, których w produktach na pewno nie znajdziecie:

- PARABENÓW,

- ALKOHOLU,

- GLIKOLU PROPYLENOWEGO,

- OLEJÓW MINERALNYCH I POCHODNYCH ROPY NAFTOWEJ,

- BARWNIKÓW SYNTETYCZNYCH,

- SYNTETYCZNEJ KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ,

- SILIKONÓW,

- FTALANÓW,

- KARMINU

- GLUTENU

- ETYLOAMINY,

- SUBSTANCJI MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

Poza tym, co istotne wszystkie opakowania mogą być poddawane recyklingowi, zostały wykonane z surowców wtórnych, opakowania kartonowe zostały wykonane z papieru bezdrzewnego wytworzonego na bazie trzciny, lnu i konopii.

Wszystkie produkty są wykonane ze 100& składników naturalnych. Wyjątek stanowi jedynie żel pod prysznic, który tych składników ma 88%.

ZAJRZYJCIE DO NASZEJ GALERII, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ!

 

Zobaczcie też:

Nowy zapach Guerlain

Aqua Allegoria Jasminora