Karl Lagerfeld i jego perfumy pachnące książką [JUŻ W POLSCE]

Ostatnio najwyraźniej mamy do czynienia z "masową innowacyjnością" pomysłów związaną ze światem perfum. Do grupy dołącza również Karl Lagerfeld ze swą nową koncepcją na stworzenie perfum o zapachu książki.
Lagerfeld tworzy perfumy o woni książki Inspiracją do stworzenia perfum ma być woń tuszu na papierze Karl Lagerfeld postanowił stworzyć linię perfum o zapachu książek, Paper Passion. Inspiracją do stworzenia tej nowości ma być woń tuszu na papierze Ostatnio mamy do czynienia z masową kreatywnością związaną ze światem perfum. Do grupy dołącza również Karl Lagerfeld ze swoją nową koncepcją na stworzenie perfum o zapachu książki. Sam pomysł nie jest aż tak dziwny, biorąc pod uwagę, że projektant ma w swoim domu ogromną, osobistą bibliotekę, której zasoby sięgają około 300 tysięcy egzemplarzy książek ułożonych aż do sufitu. Nie od dziś wiadomo, że jest wielkim bibliofilem. To jednak nie wszystko. Karl ma również własne wydawnictwo książek, które nazywa się 7L Edition, prowadzi nawet własną księgarnię w Paryżu. Jak pisze tygodnik "Focus", Karl nawiązał już nawet współpracę z firmą perfumiarską, Geza Schoen z Berlina. Inspiracją do stworzenia nowości ma być zapach tuszu na papierze. Paper Passion - bo tak brzmieć będzie nazwa - nawet z wyglądu przypominać ma książkę wydaną w twardej oprawie. Jesteśmy bardzo ciekawi końcowych rezultatów. Zastanawiamy się, czy będzie to seksowny zapach przywodzący na myśl inteligencję i mądrość, czy raczej stęchły zapach kojarzący się ze starością i historią. Nikt nie wie bowiem, jakie skojarzenia z książkami ma sam kreator mody.

Pisaliśmy ostatnio o wielu niekonwencjonalnych pomysłach na unikalne zapachy perfum. Były już pomysły na zapach "nasienia" według Lady, Gagi, krwi, kału, czy bekonu... Na rynku perfum rozpoczyna się prawdziwa rewolucja.

Z duchem czasu postanowił pójść również sam Karl Lagerfeld, który wpadł na pomysł stworzenia perfum o zapachu książki. Biorąc pod uwagę inne wymienione koncepcje, ta i tak wydaje się być najlepsza.

Sam pomysł nie jest aż tak dziwny, biorąc pod uwagę, że projektant ma w swoim domu ogromną, osobistą bibliotekę, której zasoby sięgają około 300 tysięcy egzemplarzy książek ułożonych aż do sufitu. Nie od wczoraj wiadomo, że jest wielkim bibliofilem. To jednak nie wszystko. Karl ma również własne wydawnictwo książek, które nazywa się 7L Edition, prowadzi nawet własną księgarnię w Paryżu.

Jak pisze tygodnik FOCUS - Karl nawiązał już nawet współpracę ze słynnym "nosem", Gezą
Schön z Berlina. Inspiracją do stworzenia nowości ma być zapach tuszu na papierze. Paper Passion - bo tak brzmieć będzie nazwa nawet z wyglądu przypominać ma książkę wydaną w twardej oprawie.

Jesteśmy bardzo ciekawi końcowych rezultatów. Zastanawiamy się, czy będzie to seksowny zapach przywodzący na myśl inteligencję i mądrość, czy raczej stęchły zapach kojarzący się ze starością i historią. Nikt nie wie bowiem, jakie skojarzenia z książkami ma sam kreator mody.

AKTUALIZACJA - perfumy można już kupić w Polsce. Znalazłyśmy je w perfumerii GaliLu. Ich cena to 380 zł za 50 ml.

perfumy Paper Passion, fot. GaliLu

Zobacz również:

Rewolucje na rynku perfum. Zapachy krwi i bekonu

Rewolucje na rynku perfum

Więcej o: