Problem z nadwagą? Nie dla Amerykanów!

Według sondażu organizowanego przez Centrum Badań Ipsos-McClatchy, pomimo ciągłego, dramatycznego wzrostu liczby osób otyłych w USA - Amerykanie wcale nie uważają, że społeczeństwo ma problemy z nadwagą!
Problem z nadwagą? Nie dla Amerykanów! Mieszkańcy Stanów nie uważają, że ich społeczeństwo ma problemy z nadwagą Według sondażu Centrum Badań Ipsos-McClatchy, pomimo ciągłego wzrostu liczby osób otyłych w USA, Amerykanie nie uważają, że społeczeństwo ma problemy z nadwagą! Według sondażu organizowanego przez Centrum Badań Ipsos-McClatchy, pomimo ciągłego, dramatycznego wzrostu liczby osób otyłych w USA, Amerykanie wcale nie uważają, że społeczeństwo ma problemy z nadwagą! Wyniki sondażu są naprawdę zadziwiające. Od 20 lat statystyki dotyczące wzrostu chorób niezmiennie rosną. Badanie natomiast wykazało, że tylko 17 proc. ankietowanych przyznało, że otyłość jest dla nich, ich przyjaciół i rodaków poważnym problemem, 33 proc. stwierdziło, że nie jest to wcale duży problem, a aż 49 proc. uznało, że takiego problemu nie widzi. Co bardziej interesujące, przy pytaniu o swoją wagę, 2/3 respondentów stwierdziło, że jest z nią wszystko w porządku, 30 proc. uznało, że ma nadwagę, a jedynie 4 proc. przyznało, że ich nadwaga jest duża. Jednak Centrum Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom otyłości ma nieco odmienne zdanie na ten temat. Według nich, w niektórych Stanach otyłość dotyka 30 proc. społeczeństwa, a już około 75 proc. ma nadwagę. Dr William Dietz, dyrektor wydziału CDC: Odżywiania, Aktywności fizycznej i Otyłości przestrzega, że otyłość jest chorobą samą w sobie, ale też czynnikiem ryzyka wielu innych przewlekłych chorób, takich jak na przykład cukrzyca, czy choroby serca. A wraz ze wzrostem liczby osób otyłych, obserwuje się coraz więcej przypadków zachorowań na te choroby i to wśród wszystkich grup wiekowych. Porównując ten wzrost do kilkudziesięciu lat wstecz - to ogromne i napawające niepokojem liczby.

Wyniki sondażu są naprawdę zadziwiające. Pomimo wzrostu osób cierpiących na nadwagę i otyłość w Stanach Zjednoczonych - sami Amerykanie wcale nie uważają, że mają z tym problem!

Od 20 lat statystyki dotyczące wzrostu chorób niezmiennie rosną!

Badanie natomiast wykazało, że tylko 17% ankietowanych przyznało, że otyłość jest dla nich, ich przyjaciół i rodaków poważnym problemem, 33% stwierdziło, że nie jest to wcale duży problem, a aż 49% uznało, że takiego problemu nie widzi!

Co bardziej interesujące, przy pytaniu o swoją wagę, 2/3 stwierdziło, że jest z nią wszystko w porządku, 30% stwierdziło, że ma nadwagę, a jedynie 4% przyznało, że ich nadwaga jest duża. Jednak Centrum Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom otyłości ma nieco odmienne zdanie na ten temat.

Według nich, w niektórych Stanach otyłość dotyka 30% społeczeństwa, a już około 75% ma nadwagę.

Dr William Dietz, dyrektor wydziału CDC: Odżywiania, Aktywności fizycznej i Otyłości przestrzega, że otyłość jest chorobą samą w sobie, ale też czynnikiem ryzyka wielu innych przewlekłych chorób, takich jak na przykład cukrzyca, czy choroby serca. A wraz ze wzrostem liczby osób otyłych, obserwuje się coraz więcej przypadków zachorowań na te choroby i to wśród wszystkich grup wiekowych. Porównując ten wzrost do kilkudziesięciu lat wstecz - to ogromne i napawające niepokojem liczby.

Nie masz czasu na dietę? I tak możesz schudnąć!

 

Zobacz też:

Dlaczego tyjemy i nie możemy zrzucić wagi?

Dlaczego tyjemy