Heidi Klum i Seal - piękna bajka dobiegła końca

O tym, jak się poznali, jak się w sobie zakochali i dlaczego postanowili się rozstać - zoom na wielką miłość (i jej kres) Heidi Klum i Seala

"Jest najbardziej czarującym, kochającym, zabawnym, inspirującym mężczyzną i największym dżentelmenem, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Zawsze sprawia, że czuję się jak najwspanialsza kobieta na świecie. Nawet nie marzyłam o kimś takim" - wyznała Heidi Klum w wywiadzie dla jednego z magazynów w maju ubiegłego roku.

Najwyraźniej coś musiało jednak popsuć się w tej trwającej od ponad sześciu lat bajce, bo - jak donoszą zagraniczne media - para właśnie złożyła w sądzie papiery rozwodowe...

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, w okresie, który nie był najszczęśliwszy w życiu Klum. Wówczas spotykała się z miliarderem Flavio Briatore (wówczas 53-letnim, romansował też m.in. z Naomi Campbell) i była z nim w ciąży:

Heidi Klum i Flavio Briatore

Radosną nowinę ogłosiła światu w grudniu, czyli w tym samym miesiącu, kiedy do Internetu trafiły zdjęcia Briatore całującego dziedziczkę biżuteryjnej fortuny, Fionę Swarovski (ciekawostka: Fiona jest przyjaciółką Joanny Przetakiewicz, była m.in. obecna na wielkiej inauguracji marki La Mania w warszawskiej Zachęcie).

Z Sealem Klum pierwszy raz spotkała się kilka miesięcy po rozstaniu z Briatore - było to podczas rozdania nagród magazynu "GQ". Seal zawsze powtarzał w wywiadach, że z jego strony była to "miłość od pierwszego wejrzenia". Następnie wpadli na siebie w Nowym Jorku, a później te "przypadkowe spotkania" przerodziły się w rutynę. Klum dopiero po kilkunastu randkach wyznała piosenkarzowi, że spodziewa się dziecka Briatore i że ma złamane serce... Jednak dla Seala nie miało to żadnego znaczenia - zakochał się w Klum do szaleństwa i chciał obdarzyć ją opieką, jakiej - jak sądził - potrzebowała. Heidi miała później powiedzieć, że poznanie Seala było prawdziwym "darem z nieba".

Heidi Klum i Seal

W maju, gdy Heidi rodziła córeczkę Leni, Seal był przy niej. W przeciwieństwie do Briatore - milioner zrzekł się praw do dziecka. "Seal jest ojcem Leni" - brzmiało oficjalne oświadczenie Klum wydane krótko po porodzie. W 2009 roku Briatore zgodził się zaś, by Seal zaadoptował Leni i zmienił jej nazwisko na Samuel (swoje nazwisko rodowe).

Rok później modelka i piosenkarz powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Kameralna ceremonia miała miejsce w willi Seala położonej w malowniczym Puerto Vallarta w Meksyku. Dodajmy, że nie był to pierwszy ślub Klum - w 2002 roku rozwiodła się z pierwszym mężem, Rickiem Pipino.

Cztery miesiące później na świat przyszło pierwsze biologiczne dziecko Heidi i Seala - synek Henry. Następnie, w listopadzie 2006 roku, syn Johan Riley, a pod koniec 2009 roku urodziła się córeczka Lou. Dziewczynka miała podobno uratować psujące się relacje między Klum i Sealem - lecz ten fakt wyszedł na jaw dopiero teraz. Dotychczas nikt nawet nie przypuszczał, że w raju mogą być jakiekolwiek problemy. Tym bardziej, że od momentu zaślubin w 2005 roku, para cyklicznie odnawiała przysięgę małżeńską.

Nikt nie wie, jakie są faktyczne powody rozstania jednej z najsławniejszych par Hollywood. Sami zainteresowani milczą na ten temat, choć rodzajem deklaracji było na pewno samotne pojawienie się Klum podczas gali rozdania Złotych Globów 2012. Do tej pory zawsze towarzyszył jej mąż i oboje prezentowali się w arcyeleganckim stylu. "Królowie hollywoodzkiego glamour'u" - tak ich nazywano. Chyba oczywistym jest, dlaczego:

Heidi Klum i Seal

O dziwo, jeszcze pod koniec grudnia Heidi i Seal bawili się razem w jednym z luksusowych kurortów zimowych. Opublikowali nawet na Twitterze wspólne zdjęcie, na którym wyglądają na raczej szczęśliwych:

Heidi Klum i Seal

Na tym samym portalu społecznościowym Seal zamieścił wczoraj dość enigmatyczny, choć chyba wiele znaczący wpis: "To koniec". Pojawiło się też pod nim dziwne zdjęcie przedstawiające jeden z jego tatuaży, który podobno ma wiązać się z Klum:

Seal

Wkrótce menedżer Heidi Klum zamierza wydać oficjalne oświadczenie dla prasy. Wiadomo już, że pojawi się w nim stwierdzenie - jakże lubiane przez wszystkie byłe hollywoodzkie pary - "rozstali się z powodu różnic nie do pogodzenia". Pytanie, czy będzie to rozstanie z klasą, czy też bitwa na oczach całego świata o dzieci i majątek...

W naszej GALERII najsławniejsze wspólne zdjęcia Heidi Klum i Seala