Oscary 2012: Suknia z peleryną Gwyneth Paltrow - hit czy kit?

Biała suknia z długą peleryną, w jakiej na oscarowej gali pojawiła się Gwyneth Paltrow, uchodzi za najoryginalniejszy projekt ostatnich miesięcy. Jednak nie wszyscy zachwycali się stylizacją aktorki...A jaka jest wasza opinia?

Staromodna długa peleryna przeżywa wielki come back? Jeśli pojawiła się w najnowszej (wciąż owianej tajemnicą) kolekcji Toma Forda, to znak, że tak. W kreacji sławnego projektanta na oscarowym czerwonym dywanie wystąpiła Gwyneth Paltrow. Jej minimalistyczną białą suknię z peleryną od razu obwołano hitem wieczoru. W końcu spektakularny minimalizm to trudny do uzyskania efekt. Jednak okazuje się, że nie wszystkim look aktorki przypadł do gustu...

Portal SheKnows.com napisał, że stylizacja Paltrow owszem miała ogromny potencjał, ale zabiła go peleryna. Bez niej zdaniem redakcji aktorka prezentowałaby się o wiele lepiej. Podobnie sądzili internauci, jacy na portalach społecznościowych komentowali ceremonię rozdania Oscarów. "Po co jej ta peleryna?!" - pytali. Niektórzy zauważyli też, ze dodatkowa warstwa materiału miała odciągnąć uwagę widzów od przeraźliwie chudej sylwetki Paltrow (podobny zabieg zastosowała Angelina Jolie eksponując do znudzenia sławną już nogę):

Gwyneth Paltrow Angelina Jolie, oscary

W negatywnym tonie na temat stylizacji Paltrow wypowiedział się też portal HollywoodLife.com. Look aktorki porównano z bardzo nieudaną stylizacją Melissy McCarthy (więcej: tutaj). W obu przypadkach gwiazdom zarzucono nałożenie na siebie zbyt wielu warstw.

W redakcji Luli zdania na temat Gwyneth Paltrow w oryginalnej kreacji Toma Forda są podzielone. Część z nas zakochała się w tym wytwornym minimalizmie i wierzy, że właśnie z takich stylizacji powinien słynąć oscarowy czerwony dywan. Niektóre z nas już marzą o podobnej długiej pelerynie, typując ją (jak i całą kolekcję Forda) na główny trend nadchodzącego sezonu. Innym zaś sukienka gwiazdy podobałaby się dużo bardziej w wersji solo, a dokładniej tylko z efektowną biżuterią od Anny Hu (bransoletka i pierścionek):

Gwyneth Paltrow, oscary, tom ford, biżuteria

Niemniej jednak zgodnie uważamy, że look Gwyneth Paltrow był jednym z najciekawszych i najważniejszych, jakie gwiazdy zaprezentowały na tegorocznej gali rozdania Oscarów. A najnowszej kolekcji Toma Forda jesteśmy jeszcze bardziej ciekawe - zresztą tak, jak i cały świat.

A jak wy oceniacię suknię z peleryną Gwyneth Paltrow? To modowy hit czy kit? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Więcej zdjęć w GALERII

Oscarowa stylizacja Gwyneth Paltrow to: