Joanna Przetakiewicz na pokazie Christian Dior Haute Couture jesień/zima 2013 - jak oceniła kolekcję? [ZDJĘCIA]

Dyrektor kreatywna La Manii w kreacji swojej marki na pokazie najnowszej kolekcji autorstwa Rafa Simonsa.

Nie ukrywamy, że czekaliśmy na te zdjęcia. Spodziewaliśmy się przecież, że Joanna Przetakiewicz, założycielka i dyrektor kreatywna marki La Mania, pojawi się na tygodniu mody Haute Couture w Paryżu. Przetakiewicz gości na tych modowych wydarzeniach cyklicznie, chodząc tylko na wybrane pokazy albo swoich przyjaciół (jak Karl Lagerfeld), albo marek, które wyjątkowo sobie ceni.

Tym razem właścicielka La Manii pojawiła się m.in. na pokazie Chanel, domu mody Schiaparelli, marki Giambattista Valli oraz na szeroko komentowanej prezentacji kolekcji Haute Couture Christiana Diora. Jak napisała na swoim blogu, była to już trzecia kolekcja Couture zaprojektowana przez Rafa Simonsa dla domu mody Dior, a tym samym pierwsza jego autorstwa, jaką Przetakiewicz miała okazję zobaczyć na żywo.

Christian Dior Haute Couture 2013EastNews/kolaż Lula.pl

Na pokazie Joanna zaprezentowała się - jak to ma w zwyczaju - w kreacji La Manii. Wybrała model w swoim ulubionym śmietankowym kolorze, z rękawami-dzwonami w stylu lat 60. Do "małej białej" Joanna dopasowała bananową torebkę na łańcuszku, pudroworóżową jedwabną apaszkę oraz szpilki z metalicznym akcentem - wszystkie dodatki pochodzą od Diora:

Joanna Przetakiewiczlamaniabyjoanna.eu

Oto, jak Przetakiewicz skomentowała najnowszą kolekcję francuskiej marki:

Simons kontynuuje swoja małą rewolucję w świecie mody, wnosząc pewną wrażliwość, świeżość oraz nowoczesną prostotę do legendarnego domu mody Christian Dior. Po raz kolejny wykazał się absolutną znajomością uznanego dziedzictwa marki, reinterpretując tym samym klasyczny styl Diora. Muszę przyznać, że niecierpliwie czekałam na ten pokaz, gdyż kolekcje Rafa Simonsa należą do moich ulubionych.

Joanna nie tylko podziwiała kolekcję, ale także zajrzała na backstage, a także osobiście pogratulowała Simonsowi (poniżej na zdjęciu z projektantem):

diorlamaniabyjoanna.eu/

Więcej zdjęć Joanny Przetakiewicz prosto z tygodnia mody Haute Couture (m.in. z pokazu Chanel) oraz wybrane sylwetki z pokazu Christiana Diora znajdziecie w naszej GALERII

Polecamy również ekskluzywną relację Joanny Przetakiewicz z Paris Fashion Week wiosna/lato 2013.

 

Stylista Shopstory poleca: W stylu Versace