Edyta Herbuś w kozakach Givenchy, Joanna Horodyńska w swetrze Saint Laurent, Ada Fijał z torebką od Joanny Klimas - co wybrały gwiazdy na pokaz nowej kolekcji Macieja Zienia?

Tym razem nie o kontrowersyjnym miejscu pokazu, ale o strojach gwiazd, jakie się na nim pojawiły.

Wiadomo - Zień robi pokaz, gwiazd będą tłumy. Nawet jeśli pokaz odbywa się w piątek wieczorem, a kolekcja jest prezentowana w bardzo niecodziennym miejscu. Co więcej, któraś ze sławnych fanek projektanta na pewno wystąpi w kreacji prosto z wybiegu. Która tym razem? Aneta Kręglicka, przyjaciółka, klientka i muza Macieja Zienia. Miała na sobie białą tunikę uszytą z nowoczesnej tkaniny i zdobioną na dole metalicznym panelem, a także modne zamszowe kozaki za kolano, w których po "wybiegu" w kościele chodziły modelki:

aneta kręglicka, kościół, zień, pokaz zienia, pokaz w kościele, maciej zieńKAPIF

Tymczasem Edyta Herbuś, która bardzo często nosi kreacje z atelier Zienia, wybrała na tę okazję beżową zamszową sukienkę skrojoną niczym trencz, a do niej luksusowe dodatki - uwielbiane przez gwiazdy beżowe kozaki gaiter boots od Givenchy oraz szaroniebieską torebkę polskiej marki Lilou:

Edyta Herbuś, pokaz zienia, pokaz w kościele, kościół, zieńKAPIF

Oczywiście na pokazie nowej (i przełomowej) kolekcji Zienia nie mogło zabraknąć Ady Fijał i Joanny Horodyńskiej, które co tydzień oceniają stylizacje koleżanek po fachu w rubryce dwutygodnika "Party". Joanna pochwaliła się nowym zakupem prosto z grunge'owej kolekcji stylowej marki Saint Laurent (wełniany sweter w gwiazdki) oraz bordową tweedową torebką z linii Boy marki Chanel. Ada postawiła zaś na polskich projektantów, prezentując dumnie top, spodnie i torebkę od Joanny Klimas oraz płaszcz marki MMC. Strój uzupełniła szpilkami z Zary:

horodyńska, fijał, klimas, mmc, saint laurent, chanel, zień, kościół, pokaz w kościele, adaWBF

Natalia Siwiec również nie pozwoliła sobie na opuszczenie tak ważnego (i odważnego) wydarzenia. Natalia pozowała fotoreporterom w interesującej sukni od Ricka Owensa, szpilkach należącej do Gwen Stefani marki LAMB oraz z torebką Victor&Rolf:

natalia siwiec, zień, maciej zień, kościół, pokaz w kościele, siwiecKAPIF

Kto jeszcze gościł na premierze kolekcji "Jestem"? Aktorki Magdalena Boczarska, Katarzyna Zawadzka i Grażyna Szapołowska, właścicielka marki kosmetycznej Dorota Soszyńska, fotograf Marcin Tyszka i właścicielka agencji D'Vision Lucyna Szymańska, aktorka Anna Szarek, projektanci Paprocki&Brzozowski, fotograf i redaktor naczelny magazynu "K MAG" - Mikołaj Komar, blogerka i producentka pokazów mody Dorota Wróblewska, dziennikarka i blogerka Ewa Wojciechowska (w kapeluszu z nowej kolekcji Bizuu), finalistka show "Top Model. Zostań Modelką" Marcela Leszczak oraz piosenkarz (a może raczej celebryta?) Madox, który miejsce organizacji pokazu potraktował zbyt dosłownie, zakładając koloratkę i odziewając się w sutannę - bardzo w złym guście.

Więcej zdjęć z pokazu w naszej GALERII

O samym pokazie oraz najnowszej kolekcji Macieja Zienia - "Jestem" - przeczytacie tutaj