Kinga Duda przygotowuje się do roli "pierwszej córki"? Na razie niefortunną stylizacją w wieczór wyborczy dodała sobie kilkanaście lat

Żyjemy w osobliwym kraju, gdzie 36-letnia kandydatka na prezydenta ubiera się jak dziewczynka, a 20-letnia córka innego kandydata przebiera się za 40-latkę z prowincji.

Każdej kampanii towarzyszy niezdrowe zainteresowanie rodziną kandydata, szczególnie, gdy do tej rodziny należy jakaś urodziwa dziewczyna. Polska miała już swoje prezydentówny i premierówny, które prosto z wieców wyborczych poszybowały do show biznesu. Nic dziwnego, że po zwycięstwie Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich, w centrum uwagi znalazła się jego 20-letnia córka Kinga. Furorę robią zdjęcia profilowe ślicznej blondynki, w tym typowe selfie z wydętą wargą, zdziwionym spojrzeniem i ułożonym lokiem.

Kinga Duda | Facebookfot. Kinga Duda | Facebook

Wieczór wyborczy i wściekły róż

Niestety, podczas publicznych wystąpień aspirująca pierwsza córka Rzeczpospolitej nie wygląda już tak dobrze. Gdy Andrzej i Agata Duda zdają się pozostawać pod stałą opieką stylisty, w szafie ich córki panuje chaos. Na wczorajszym wieczorze wyborczym trudno było rozpoznać dziewczynę z selfie. Ktoś ze sztabu, lub sama Kinga, stwierdziła, że godne reprezentowanie ojca musi polegać na postarzeniu się o kilkanaście lat. Źle dobrany żakiet, dziwaczne kolczyki kwiatki i napompowana fryzura skutecznie odebrały urok studentce UJ.

W dodatku obie panie Duda wystąpiły w mocnym różu, niemal identycznym, a jednak o różnych, gryzących się temperaturach. W oficjalnych wystąpieniach zwyczajowo unika się powtarzania koloru, zwłaszcza tak mocnego. Rodzina kandydata PiS nie ma z tym problemu - żona i córka Dudy często ubierają się pod kolor, zwłaszcza w ulubioną biel Magdaleny Ogórek. Sygnalizują w ten sposób jedność w rodzinie i czyste intencje kandydata?

kinga duda,x-news/TVN

Kinga Duda tajną bronią sztabu?

Kinga pojawiała się publicznie już kilkakrotnie, co sygnalizuje, że Andrzej Duda chce wykorzystać atut, którego brakuje kontrkandydatowi. Dzieci Bronisława Komorowskiego w ogóle nie angażują się w kampanię. Za to Kinga, mimo tendencji do dziwacznych fryzur i nieeleganckich kolczyków, jest na pewno atutem kampanii lidera. Wyglądała doskonale podczas wizyty na Grobie Nieznanego Żołnierza 8 maja, nieźle wypadła wieczorem tego samego dnia, gdy towarzyszyła ojcu na nieformalnym w charakterze (i stylu) #DudaTweepup.

Facebook Andrzej DudaAndrzej Duda z córka Kingą, #DudaTweetUp

Czy Kinga potrzebuje pomocy stylisty? W razie wygranej Andrzeja Dudy na pewno. Na razie powinna zrezygnować z postarzających fryzur i skupić się na detalach swojej garderoby. Córce kandydata PiS przydałaby się bardziej dorosła, elegancka biżuteria i większe wyczucie w dobieraniu dodatków. Do urny Kinga Duda wybrała się w bardzo stosownym czarno-białym komplecie, ale zepsuły go dodatki - zbyt wieczorowa torebka-puzderko i bardzo wysokie szpilki z podsuwką. Taki model kiedyś był szczytem mody, dziś uchodzi za wulgarny.

Chyba, że drobne wpadki Kingi to element przemyślanej strategii... Może nieperfekcyjna córka polityka ma wydawać się swojska, dużo bliższa odbiorcy? Podobne zabiegi stosowała Kasia Tusk, chętnie podkreślając na blogu, że właśnie zrobiła zakupy w taniej rodzimej sieciówce. Podczas przecen i z kuponem rabatowym.

Zdjęcia Kingi Dudy z oficjalnych wystąpień

Więcej o: