Claudia Schiffer kończy 45 lat! Zobaczcie, jak się zmieniała jedna z najsłynniejszych top modelek na świecie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Była ulubienicą Karla Lagerfelda i Gianniego Versace. Największa popularnością cieszyła się w połowie lat 90-tych, ale to dziś wygląda najlepiej.

Ikona modelingu lat 90-tych, najsłynniejsza gwiazda wybiegów tuż obok Naomi Campbell, Cindy Crawford i Kate Moss. Muza samego Karla Lagerfelda, ulubienica Valentino, przyjaciółka Gianniego Versace. Jedna z najbardziej rozpoznawanych twarzy branży fashion. Również aktorka - wystąpiła w teledysku do hitu "Uptown Girl" Westlife oraz w komedii romantycznej "To Właśnie Miłość" obok Hugh Granta i Liama Neesona.  W końcu - po prostu piękna kobieta.

Claudia SchifferKolaż Lula.pl/Vogue

Claudię Schieffer, bo właśnie o niej mowa, porównuje się po dziś dzień do legendarnej Brigitte Bardot. Wielu fotografów i projektantów wykorzystywało fakt, że gwiazdy maja tak wiele wspólnego, przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Claudia wielokrotnie wcielała się w boską BB:

Claudia Schiffer, Brigitte BardotKolaż Lula.pl/Tumblr

Mimo że była piątą modelką na świecie (!), mogła przebierać w zaproszeniach na najbardziej luksusowe i najbardziej prestiżowych zaproszeniach, a na jej konto regularnie wpływały miliony dolarów, Claudii woda sodowa nie uderzyła do głowy. To typ długodystansowca, osoba mocno stąpająca po ziemi. Największym "wydarzeniem" w jej życiu prywatnym był romans z księciem Albertem z Monako. Jednak nie była to jedna z wielu przelotnych miłostek księcia, bo para miała nawet stanąć na ślubnym kobiercu. Rozstali się jednak niedługo po zaręczynach. Schiffer tworzyła też zgodną parę ze słynnym iluzjonistą Davidem Copperfieldem. Jednak od 2002 roku modelka jest żoną brytyjskiego producenta Matthew Vaughna. Urodziła mu troje dzieci, z których najstarsze ma dziś 12 lat.

Claudia Schiffer z dziećmiKolaż Lula.pl/EastNews

 

Twarz kampanii takich marek, jak Chanel, Guess, Versace, L'Oreal oraz Dolce & Gabbana, kończy 45 lat. Choć jej największa sława przypadała na drugą połowę lat 90-tych, to właśnie dziś modelka wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Zresztą, przekonajcie się sami - w naszej GALERII ZDJĘĆ znajdziecie fotografie Claudii Schiffer z ostatnich 15 lat. Porównajcie, jaka była kiedyś i jaka jest obecnie.

GALERIA ZDJĘĆ