Fashion Designer Awards 2016: Horodyńska w sukience w tygrysy, Maciejak w futrze, Sykut bardzo skromnie [ZDJĘCIA]

Choć dress code brzmiał: kolor, większość gwiazd zasiadających w jury konkursu Fashion Designer Awards postawiło na czerń. Tylko Horodyńska zaszalała.

Ruszyła już ósma edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards. Konkurs co roku wyławia najlepszych i najzdolniejszych, a także daje im możliwości, by rozwijali swój talent. Tym razem nagrody to m.in. czek na 15.000 zł, udział w kursie marketingu modowego z Alberto Campagnolo - specjalistą działu marketingu centrali Giorgio Armani, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Whirpool - partnerem strategicznym FDA, jak również staże w dziale stylizacji TVN i w atelier marki Bizuu.

Siła konkursu Fashion Designer Jury to profesjonalne jury. Ponownie zasiadają w nim m.in. projektantki Lidia Kalita i Agnieszka Maciejak, prezenterka Paulina Sykut, a także Joanna Horodyńska, Tomasz Ossoliński, Dorota Wiilams oraz redaktor naczelna Lula.pl, Natalia Hołownia. Do tego grona w tym roku dołączyły m.in. aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska i blogerka Macademian Girl.

Fashion Designer Awards 2016 Monika Szałek

Tym razem temat przewodni FDA to Tribute to Colors. To przeciwieństwo zeszłorocznego motywu, czyli Moods of the Night, który kojarzył się raczej z czernią i ciemnymi barwami. Choć obowiązującym na konferencji dress code'em był po prostu kolor, większość członków jury postawiła na... elegancką czerń. Wyłamały się prowadzące, czyli Joanna Sokołowska-Pronobis, pomysłodawczyni FDA, oraz dziennikarka Polsat Cafe Paulina Drażba.

Fashion Designer Awards 2016 Monika Szałek

Natomiast w kapitule jury od czerni odcięła się Joanna Horodyńska. Gwiazda, która właśnie wróciła z wakacji na Zanzibarze, postawiła na jasną jedwabną sukienkę pokrytą nadrukiem kolorowych tygrysów. To projekt Stelli McCartney. Do swojej odważnej kreacji Horodyńska dobrała czarne szpilki z ćwiekami od Valentino oraz pudroworóżową torebkę Chanel.

Fashion Designer Awards 2016 Monika Szałek

Dużo zdjęć z konferencji znajdziecie w naszej GALERII