Bal Dziennikarzy to dziś rewia mody. Ale... nie zawsze tak było. Tak wyglądał 10 lat temu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Czy oryginalne suknie Moniki Olejnik przetrwały próbę czasu? Czy styl Agnieszki Szulim bardzo się zmienił? A Kingi Rusin? I czy na lepsze?

Wydawany cyklicznie charytatywny Bal Dziennikarzy to jedna z najważniejszych polskich imprez roku. Po pierwsze, bal skupia największe nazwiska mediów, a czasem także polityki - w 2010 roku na balu zjawili się prezydent Lech Kaczyński i jego żona, Maria Kaczyńska. Często na imprezie bawią się także celebryci - aktorzy, gwiazdy muzyki, a także projektanci, np. Tomasz Ossoliński czy Robert Kupisz. Dla twórców polskiej mody Bal Dziennikarzy to bowiem idealna okazja do promowania swoich marek - w końcu to oni odpowiadają za spektakularne kreacje wieczorowe, w jakich występują takie osoby, jak Kinga Rusin, Grażyna Torbicka, Bożena Walter, Monika Olejnik czy Hanna Lis. Bo doroczny zlot dziennikarzy to także... prawdziwa rewia mody.

Bal Dziennikarzy 2015 KAPIF

Przypomnijmy, jak głośno było o kreacjach Moniki Olejnik z 2011 i 2015 roku. 5 lat temu gwiazda TVN miała na sobie długą białą suknię z oryginalnym czarnym pasem, imitującym skórzane rękawiczki (projekt T. Ossolińskiego). Z kolei rok temu dziennikarka zdeklasowała konkurencję, wkraczając na czerwony dywan w imponującym toczku z zielonym pióropuszem z kolekcji Anny Dello Russo dla H&M . Pamiętacie?

Monika Olejnik, Bal DziennikarzyKolaż Lula.pl

Ale nie zawsze na polskich czerwonych dywanach było równie modnie i stylowo, jak dzisiaj. Wnętrza auli Politechniki Warszawskiej, w jakich na ogół odbywa się bal, widziały tyleż udanych, co potwornie nietrafionych stylizacji. Zwłaszcza te sprzed 10 czy 12 lat wprawiają w niemałe osłupienie... No cóż, wiadomo, to były inne czasy, mniejsza dostępność luksusowych marek i rzadsza współpraca gwiazd ze stylistami. Dzisiaj większość dziennikarek wstydzi się ówczesnych stylizacji, bo obecnie uchodzą za królowe czerwonodywanowej mody. Ale w latach 2004-2012 nic nie wskazywało, że nimi zostaną.

Beata Tadla  maz 2007-02-10 KAPIF.pl

Wniosek jest jeden - moda, jak i gusta, z czasem ulega znacznej poprawie. Aż miło popatrzeć, jak bardzo zmienił się styl niektórych gwiazd, na przykład Kingi Rusin, Beaty Tadli i Agaty Młynarskiej:

 

Mamy nadzieję, że gwiazdy mediów, oglądając naszą zabawną GALERIĘ ZDJĘĆ , wykażą się poczuciem humoru i dystansem. A na nadchodzącym Balu Dziennikarzy, jaki odbędzie się już w tę sobotę, 23 stycznia, będą błyszczały.

GALERIA ZDJĘĆ

W niedzielę szukajcie na Lula.pl najciekawszych stylizacji z Balu Dziennikarzy 2016. Naszym ekspertem, który skomentuje stroje gwiazd, będzie Joanna Horodyńska, Zapraszamy!

 

 

Więcej o:
Skomentuj:
Bal Dziennikarzy to dziś rewia mody. Ale... nie zawsze tak było. Tak wyglądał 10 lat temu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX