Polskie gwiazdy na Fashion Designer Awards 2011

Finał Fashion Designer Awards 2011 już za nami. Czy gwiazdy utrzymały wysoki poziom stylizacyjny na tej modowej imprezie? Zobaczcie same i oceńcie!

Fashion Designer Awards to międzynarodowy konkurs, który organizowany jest od 1998 roku. Nagrodą są stypendia, które umożliwią młodym projektantom praktyki u znanych i doświadczonych w kraju i za granicą. Więcej o FDA w dziale poświęconym modzie.

Czerwony dywan został oblężony przez celebrytki, a barierki uginały się od zgromadzonych fotografów. Czy stylizacje były warte takiej uwagi?

Poziom strojów powinien być możliwie wysoki - w końcu to impreza modowa. Niestety, szczerych zachwytów zabrakło. Wiele kreacji było zupełnie estetycznych i poprawnych, ale nie były ani odkrywcze, ani odważne. Podobało się nam zestawienie kolorystyczne w stroju Anny Samusionek, jednak przydałoby się podkreślić talię. Co ciekawe, sukienka i buty pochodzą ze znanej sieciówki - Zary. Choć Marta Kuligowska wybrała ten sam typ modnych barw, całość skomponowała w banalny sposób, który wielokrotnie pojawił się na polskich salonach - róż z pomarańczowym i żakiet ze spodniami. Nuda! Izabela Janachowska ubrała się zupełnie nieodświętnie i zwyczajnie, a przecież nawet T-Shirt i dżinsy można zestawić w niebanalny sposób. Czyżby chciała możliwie skutecznie wyeksponować drogą torbę Louis Vuitton? Ada Fijał postawiła na świetnie dobrane do urody dodatki: Melisski i skórzaną torbę. Niestety, żaden element do siebie nie pasuje. Torba sprawia wrażenie codziennej, buty są niebanalne i odważne, sukienka od Wojtka Haratyka zupełnie nieszczególna, a naszyjnik wygląda kiczowato. Joanna Pierzak-Orleańska miała świetny pomysł, ale nie poradziła sobie z jego realizacją. Karolina Malinowska-Janiak zawsze wygląda podobnie - satynowa sukienka, klasyczne buty i ciekawy detal, tym razem w postaci naszyjnika. Czy Wy też jesteście zawiedzione jej stylem? Klaudia Halejcio wybrała ciekawe buty, bladożółtą pikowaną torbę i interesującą sukienkę, która jednak źle się układała w dolnej części i przez to wyglądała niechlujnie. Za dużo się tu działo i nie było spójności. Sasha Strunin postawiła na przykuwający wzrok efekt, co widać na zdjęciu pełnym dynamiki i frędzli. Sukienkę pochodzi z kolekcji Gavla Grzegórskiego. Omena Mensah wyglądała (użyjemy mocnego słowa!) tandetnie... Błyskotki, klamra, odznaczający się stanik, wątpliwej jakości materiały ... Marysia Niklińska zaryzykowała. Musimy przyznać, że uroczy charakter stylizacji od Eweliny Rydzyńskiej z torebką Red Valentino z kokardą powstrzymuje nas od słów krytyki. O Małgorzacie Kożuchowskiej krótko - zawiodła nas.

Wyróżniamy dwie stylizacje (prawie) bez zarzutu - jedna z nich należy do Natalii Kukulskiej, która z dnia na dzień ubiera się coraz lepiej. Już dawno na polskich salonach nie można było obserwować takiego szybkiego rozwoju - brawo! Drugą gwiazdą wartą poświęcenia uwagi jest Małgorzata Socha, która niezmiennie ubiera się gustownie i ze smakiem. Niestety, znalazłyśmy jeden szkopuł - niepasujący do urody i minimalistycznej stylizacji makijaż. Za to kreacja BohoBoco jest fantastyczna!

Zobaczcie GALERIĘ i oceńcie polskie celebrytki!

Polskie gwiazdy na Fashion Designer Awards 2011