Sportowe szorty na co dzień? Tak, ale tylko w takim wydaniu! Kim Kardashian i Gigi Hadid robią to najlepiej

Moda na athleisure nadal trwa. Sportowe ubrania w codziennych stylizacjach to już norma, ale niektórzy umieją robić to lepiej. Szorty, spodnie treningowe i bluzy w stylu Kim oraz Gigi Hadid kupisz teraz taniej!

Wdrażanie typowo sportowej garderoby do codziennych stylizacji przeszło już do porządku dziennego. Trend, który oficjalnie nazywamy "athleisure" dotyczy już nie tylko alternatywnych subkultur, ale także mainstreamowych gwiazd pokroju Kim Kardashian czy Gigi Hadid. A wszystko za sprawą powrotu do tendencji, znanych z lat 80., które dziś stają się wyjątkowo "cool".

Athleisure - moodboard
Źródło: www.instagram.com/olesyagrabovskaya/ www.instagram.com/takiko0504/ www.instagram.com/directory_group/ Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów


Spodnie dresowe i szorty ozdobione trzema charakterystycznymi paskami Adidasa w latach 80. były hitem. Przenikanie typowo sportowych akcentów do mody codziennej wspomagane było przez rozwijające się kultury hip-hopowców, breakdancerów czy skaterów, którzy uczynili z nich swoje znaki rozpoznawcze.

Złota dekada takich marek jak Reebok, Nike, Adidas, Champions, Fila czy Ellesse pozostawiła w historii mody głęboki ślad, które dziś ponownie mamy ochotę odkrywać i z nim eksperymentować. Łącząc "athletic" i "leisure", czyli sport i czas wolny robimy dokładnie to samo, co wspomniane wcześniej grupy młodzieży. Z tą różnicą, że zagarnięte przez nich akcenty dziś stają się własnością wszystkich i awansują do świata mody głównego nurtu.

Kim Kardashian - stylizacja athleisure
Źródło: Eastnews / Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Ostatnio Kim Kardashian została przyłapana przez paparazzi w szortach Adidasa i białym obcisłym topie. Taki zestaw równie właściwie wyglądałby na sali treningowej lub na ringu. Różnica jest jednak taka, że trend "athleisure" patrzy nie tylko na aspekt funkcjonalny ubrania, ale w dużym stopniu również na aspekt estetyczny, modowy. 

Czarne sportowe spodenki w zestawie ze szpilkami w klimacie glamour, podkoszulkiem oraz obszerną bluzą zdecydowanie wpisują się w wysoki poziom owej skali. Walorem dodatnim jest również to, że szorty Adidas są produktem ogólnodostępnym (a teraz także przecenionym!) w przeciwieństwie do wielu innych ubrań i dodatków, które noszą celebrytki tego formatu.

Stylizacja athleisure
Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów


Drugą królową "athleisure" jest Gigi Hadid. Modelka bardzo umiejętnie miesza ekskluzywne ubrania ze sportowymi perełkami nawiązującymi do klimatu lat 80. Gigi najczęściej wybiera buty i ubrania Reebok Classic - linii "oldschool" nawiązującej do złotej dekady sneakersów i sportowego street style'u.

Dziś najbardziej pożądane modele to te w stylu retro, ale koniecznie z dodatkiem współczesnej ekstrawagancji i nutki glamour. Pastelowe buty reebok z puszkiem, albo koszulki Adidas ze złotym logo to najlepsze przykłady odnowionych hitów w nowoczesnym wydaniu.          

Więcej o: