Dwukolorowe pantofle w stylu Chanel znów na topie. Wiemy, gdzie kupić podobne!

Dwukolorowe pantofle Chanel to jeden z najlepiej rozpoznawalnych modeli w historii obuwia. Dziś wracamy do dorobku francuskiej projektantki, po raz kolejny przekonując się, że klasa i elegancja to walory ponadczasowe.

Gdy w latach 20. XX wieku, młoda Gabrielle Chanel zaczęła rewolucjonizować damską garderobę, nikt nie spodziewał się, że wypracowana przez nią estetyka będzie zachwycać kobiety nawet po upływie kilkudziesięciu lat. Dwukolorowe pantofle są tego najlepszym przykładem. To ponownie jeden z najmodniejszych modeli, mimo, że powstał w zupełnie innej epoce. Bardzo zbliżone pantofle znajdziemy również w ofercie tańszych sklepów sieciowych.    

Buty w stylu Chanel - stylizacja
Źródło: www.instagram.com/pernilleteisbaek/ www.songofstyle.com/ Kolaż Follow.gazeta.pl


 

Życiorys Gabrielle Chanel skrywa wiele tajemnic i nie należy do najprostszych. Francuska projektantka wychowywała się w sierocińcu, który nauczył ją samodzielności i wypracował mocny charakter. Miało to związek z późniejszą wizją mody - zupełnie innej niż ta, do której przyzwyczajone były ówczesne kobiety.

Gabrielle sprzeciwiała się  zbyt dekoracyjnym, niekomfortowym, zobowiązującym i ograniczającym ruchy strojom. Idąc z duchem czasu, zapragnęła stworzyć uniwersalną garderobę odpowiednią dla aktywnych i postępowych kobiet, takich jak ona sama. Jej punktem odniesienia były "flapper", czyli "chłopczyce" prowadzące niezależny i prowokujący, jak na tamte czasy, styl życia. 

Chanel - czółenka
Źródło: www.inside.chanel.com/ Kolaż Follow.gazeta.pl

Z pragnienia rewolucji powstał unikalny styl, który przetrwał dziesięciolecia i dziś jest symbolem klasy oraz ponadczasowej elegancji. W jego skład wchodzą dwukolorowe pantofle Chanel - w tym sezonie ponownie na ustach redaktorek mody i blogerek. Wszystko za sprawą kontynuacji trendu w ostatnich kolekcjach Karla Lagerfelda dla francuskiego domu modu. 

Legendarne obuwie, które dziś przeżywa wielki powrót powstało w 1957 roku i prędko podbiło serca ówczesnych elegantek. Charakterystyczny, dwukolorowy fason okazał się mieć bardzo korzystne właściwości. Czarny czubek skracał stopę, natomiast beżowa baza optycznie wydłużała nogę. W połączeniu z krótkimi, dzianinowymi garsonkami, pantofle Chanel tworzyły zestaw idealny!

Pantofle w stylu Chanel - stylizacja Sary Boruc
Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów


W wiosenno-letniej kolekcji francuskiego domu mody, motyw czarnego czubka tworzącego kontrast z jasną powierzchnią pozostałej części obuwia został powtórzony w balerinach i pantoflach (wariant ze srebrnym tłem). Z kolei w najnowszej, jesienno-zimowej kolekcji Chanel pojawiły się dwukolorowe kozaki z czarnym noskiem (wariant ciemnobrązowy).   

Najbardziej popularnym modelem pozostają jednak beżowo-czarne czółenka. Noszą je blogerki Chiara Ferragni, Aimee Song, czy Nicole Warnke, a także polskie "influencerki" Sara Boruc, Jessica Mercedes czy Marina Łuczenko. Każda z nich robi to inaczej, co pokazuje jak bardzo uniwersalne obuwie stworzyła przed laty francuska projektantka. 

Buty inspirowane historycznymi pantoflami nosimy nie tylko w wersji eleganckiej, ale przede wszystkim w wersji casual, a nawet sportowej. Chiara Ferragni łączy je z dżinsami i bluzą w stylu "pop", a Sara Boruc dobiera do nich oversize'owy sweter.

Czółenka dobrze prezentują się zarówno z elegancką garsonką, jak i koktajlową sukienką, ale prawdziwym trendem jest noszenie ich tak, jak wymarzyłaby to sobie sama Gabrielle: na przekór. Mile widziane są kontrastowe połączenia stylów, które wprowadzają obuwie z poprzedniego wieku w zupełnie nowy świat.