Sztuczne futra na jesień i zimę. Gucci i Armani wolą je od naturalnych!

Włoski brand Gucci dołączył właśnie do grona marek, które rezygnują z wykorzystywania naturalnych futer. Ich sztuczne zamienniki są nie tylko bardziej etyczne, ale również szalenie modne!

Gucci to aktualnie jedna z najsilniej oddziałujących na świat mody marek z kategorii premium. Z tego powodu, decyzja zarządu o rezygnacji z naturalnych futer jeszcze bardziej cieszy zwolenników polityki fur-free. Począwszy od sezonu wiosna-lato 2018, w kolekcjach Gucci nie znajdą się produkty z futer zwierząt hodowanych czy upolowanych specjalnie w tym celu.

Gucci - futra
www.instagram.com/gucci

W ten sposób, włoska marka dołącza do grona firm, które już wcześniej podjęły podobną decyzję. Sztuczne zamienniki stosuje już Giorgio Armani, Hugo Boss, czy Stella McCartney. Naturalnych futer nie znajdziemy też w popularnym sklepie internetowym z modą luksusową Net-a-porter.

Giorgio Armani - sztuczne futra
Sztuczne futra w kolekcji Giorgio Armani - jesień/zima 2017-2018

Ten istotny ruch Gucci wpływa nie tylko na postrzeganie marki w kategoriach odpowiedzialności społecznej i walorów, którym decyduje dać priorytet. To także dodatkowa siła dla trendu, który nabiera ogólnoświatowego wymiaru. Naturalne futra zwyczajnie przestają być modne! W sklepach pojawiają się za to fantazyjne projekty ze sztucznych materiałów, które przybierają niesamowite kolory i formy, trudne do uzyskania przy naturalnym surowcu.

Sztuczne futro
Mango - kolekcja jesień/zima 2017-2018 / Gaudi - materiały partnera

Dziś trendy wyznaczają nie tylko wielkie marki, ale również sklepy sieciowe. Giganty takie jak H&M czy Zara już dawno "uwolniły" swoje sklepy od naturalnych futer, intensywnie promując za to modne futrzaki. Najnowsza kolekcja Mango, należącego do tej samej grupy Inditex, obfituje w świetne oversize'owe kurtki i płaszcze "misie" wykonane z akrylu. Modne okrycia wierzchnie ze sztucznego futra znajdziemy również w sklepach grupy LPP, czyli znanych i lubianych Mohito, Reserved czy Sinsay.

Chiara Ferragni / Maffashion - sztuczne futro
Źródło: www.instagram.com/chiaraferragni / www.instagram.com/maffashion_official

Sztuczne futra rządzą już wśród modowych influencerek, dla których sztuczne wcale nie oznacza gorsze. Faktury uzyskane z syntetycznych tworzyw dają niesamowite możliwości zabawy z objętością i kolorem. Chiara Ferragni nosi sztuczne futra w supermodnej żółci i różu. Pudrowe okrycie ma też Julia Kuczyńska, a jaskraworóżowe - Joanna Horodyńska.

Rezygnacja z naturalnych futer to część nadrzędnego trendu, który dotyczy nie tylko zwierzaków, ale samego zainteresowania pochodzeniem kupowanych ubrań. Coraz głośniej mówi się również o warunkach pracy w wielkich halach produkcyjnych, czy zużyciu wody do produkcji ubrań.

A oto inne okrycia wierzchnie ze sztucznych futer, które udało nam się znaleźć w sklepach.