Stylizacje w okularach Karoliny Malinowskiej

Przedstawiamy efekty naszej pierwszej sesji zdjęciowej z polską ambasadorką marki VOGUE - Karoliną Malinowską! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu dla siebie inspirujące porady Karoliny, jak profesjonalnie dobrać oprawki idealnie pasujące do typu urody i osobowości.
fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Jak zacząć?

Zanim przystąpiłam do wyboru odpowiednich okularów, starałam się trzymać trzech podstawowych zasad, czyli w pierwszej kolejności określiłam kształt twarzy, następnie kolor oczu, włosów oraz karnację i na końcu osobowość modelki/modela. Stylizacja okularów rządzi się trochę innymi prawami niż zabawa ubraniem. Tu eksponujemy twarz, nasz charakter, nasz indywidualizm i to zawarłam w poniższych stylizacjach.

fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Stylowe "kujonki"

Do pociągłej twarzy Jarka wybrałam oprawki w prostokątnym kształcie, o ostrych krawędziach, które sprawiają, że wygląda on poważniej, w stylu intelektualisty. Ciemny kolor okularów jeszcze bardziej uwydatnił wyraziste oczy oraz czarne włosy Jarka. To jeden z najmodniejszych kształtów okularów preferowany przez osoby młode, studentów, nazywany potocznie ?kujonkami?.

fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Modny kobalt

Jarek to typ trendsettera, jest pewny siebie i lubi skupiać na sobie uwagę, np. ciekawymi dodatkami, dlatego przy drugiej stylizacji postawiłam na coś odlotowego. Zaproponowałam Jarkowi okulary z najnowszej kolekcji o bardzo ciekawym kształcie oraz w najmodniejszym w tym sezonie kobaltowym kolorze, który idealnie współgra z iście hiszpańskim lookiem modela. W takich okularach na pewno nie przejdzie niezauważony!

fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Rock&roll'owy styl

Ania to piękna dziewczyna, która może sobie pozwolić na wszelkiego rodzaju kombinacje modowe. Ma brązowe oczy i włosy oraz oliwkową karnację, co skojarzyło mi się z typowo południową, hiszpańską urodą. Wydaje mi się, że mimo delikatnej urody Ani, drzemie w niej gorąca dusza rock&roll?owca, o której świadczą ?mocniejsze? akcenty ubioru, typu skórzana ramoneska oraz tatuaż. Ania ma z pewnością gorący temperament, dlatego wybrałam dla niej okulary przeciwsłoneczne w ciepłym, żółto ? transparentnym kolorze.

fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Studencki look

 

Ania wybierała się na uczelnię, dlatego chciałam nieco złagodzić jej rock&roll?owy look. Okulary, które dla niej wybrałam idealnie pasują na każdą okazję. Do pociągłej twarzy Ani pasują oprawki niezbyt duże o łagodnym, kocim kształcie.

Mimo tego, iż Ania ma ciepły typ urody i teoretycznie najlepiej pasują jej oprawki w kolorach ciepłych, tym razem - dla uzyskania efektu kontrastu - wybrałam dla niej oprawki w kolorze zimnym (najmodniejsze w tym sezonie są odcienie kobaltowe), który odrobinę "ochłodził" jej stylizację.

fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Delikatnie, ale z pazurem

Na koniec zostawiłam sobie Adriannę. Typowa dla blondynek zimna uroda, jasna karnacja, niebieskie oczy kojarzą mi się z łagodną, romantyczną, ale też wyrafinowaną elegancją. Ania z natury jest bardzo naturalna i subtelna.


Nie chwaląc się, uważam iż, propozycja okularów korekcyjnych jest bezdyskusyjnym strzałem w dziesiątkę:-) Delikatna dziewczyna o łagodnych rysach wygląda jak ikona mody prosto z ulic Nowego Jorku. Nadal naturalna, ale z pazurem. Czarno-białe oprawki w intrygujące cętki z jednej strony oddają jej zimny charakter i idealnie pasują do kurtki, a z drugiej strony współgrają z jej naturalną osobowością. Oprawki skojarzyły mi się z cętkami pantery, co świetnie nawiązuje do dzikiej i nieokiełznanej części osobowości Adrianny. Delikatnie zaokrąglone okulary nadają jej wyrazisty charakter, ale nie powodują surowego wyglądu twarzy.

fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera fot. Materiały partnera

Uniwersalnie i elegancko

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne dobrałam Adriannie okulary bardziej kwadratowe, nieco wyciągnięte ku górze. Okulary te są bardzo eleganckie, nadają szyku i będą pasowały zarówno na co dzień jak i do eleganckiej sukienki na "wielkie" wyjście.


Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z radami Karoliny wiecie już, czym kierować się przy doborze okularów. A więc ? do dzieła!

Więcej o: