Gwiazdy kreują fryzjerskie trendy - poznaj ich styl

Gwiazdy ekranu i estrady często kojarzą się nam z pięknymi i modnymi fryzurami. Nierzadko zdarza się, że ich nowy sposób czesania szybko zaczynają naśladować wielbiciele, po jakimś czasie staje się to wręcz powszechnie panującą modą.

 

Claudia Shiffer fot. Carlos Alvarez/Getty Images Europe/East News Claudia Shiffer fot. Carlos Alvarez/Getty Images Europe/East News Claudia Shiffer fot. Carlos Alvarez/Getty Images Europe/East News

Niektóre gwiazdy nie lubia zmian

Inne gwiazdy z kolei są bardzo konserwatywne jeśli chodzi o uczesanie i długość włosów. Bardzo często modelki przez całą swoją karierę czeszą się podobnie. Tak możemy powiedzieć o modelkach najbardziej znanych na świecie jak Kate Moss czy Claudia Schiffer.
Doda fot. East News Doda fot. East News Doda fot. East News

Niektóre gwiazdy nie lubia zmian

Nasze polskie gwiazdy również trzymają się raz wybranych fryzur ? Kaja, Justyna Steczkowska, czy Doda mają ciągle podobne fryzury ? Doda co prawda różnie upina włosy, ale praktycznie ich długość i kolor pozostają bez zmian.
Natalia Kukulska Natalia Kukulska EAST NEWS/Foto.Ireneusz Sobieszczuk TVP SA prawa autorskie zastrzezone

W przypadku innych gwiazd...

Są też inne przypadki. Kiedy o fryzurach gwiazd mówi i pisze się więcej niż o samej twórczości artysty. Tak ostatnimi czasy działo się na przykład w przypadku Natalii Kukulskiej.
Jennifer Aniston Jennifer Aniston Jennifer Aniston fot. AP Photo/Dan Steinberg/ Agencja Wyborcza.pl

Najczęściej gwiazdy wiedzą jednak w czym wygladaja najlepiej

Najczęściej gwiazdy zmieniają swoje fryzury jedynie na chwilę. Można domyślić się, że dla wielu z nich włosy są rodzajem wizytówki, dzięki której są bezbłędnie rozpoznawane. Zauważmy, że gwiazdy światowego formatu takie, jak: Jennifer Lopez, Angelina Jolie, Jessica Alba, Gwyneth Paltrow Jennifer Aniston, czy Penelope Cruz mają zawsze podobnej długości włosy i nie decydują się na żadne radykalne zmiany i to od lat.
Beyonce Knowles fot. Rob Loud/Getty Images North America/East News Beyonce Knowles fot. Rob Loud/Getty Images North America/East News Beyonce Knowles fot. Rob Loud/Getty Images North America/East News

Zmieniać kolor, ale nie długość

Można bawić się zmianami w wyglądzie swoich włosów jak Beyonce, która miała wszelkie kolory i rodzaje fryzur na swojej głowie, mimo to jej włosy zawsze pozostawały długie. Nie wszystkie stylizacje tej gwiazdy uznać można za udane o ile w miodowym odcieniu włosów Beyonce wygląda rewelacyjnie o tyle włosy w kolorze jasnego blondu niekoniecznie jej służyły.
Wraz z momentem kiedy Victoria Beckham zdecydowała się pozbyć swego wizerunku Spicy Posh Girl i nożyczki poszły w ruch - nic już nie było takie samo. Na punkcie tej fryzury oszalały dosłownie wszystkie kobiety na absolutnie każdej szerokości geograficznej... Wraz z momentem kiedy Victoria Beckham zdecydowała się pozbyć swego wizerunku Spicy Posh Girl i nożyczki poszły w ruch - nic już nie było takie samo. Na punkcie tej fryzury oszalały dosłownie wszystkie kobiety na absolutnie każdej szerokości geograficznej... / SPLASH NEWSEAST NEWS// Splash News

Bob w stylu Victorii Beckham

Victoria Beckham zaproponowała kilka sezonów temu nową fryzurę określaną mianem bob. Na jej punkcie oszalały kobiety na całym świecie. Był to chyba największy fenomen - jeśli chodzi o naśladowanie fryzur gwiazd.
Scarlett  Johansson w reklamie szampana fot. East News Scarlett Johansson w reklamie szampana fot. East News Scarlett Johansson w reklamie szampana fot. East News

Metamorfozy Scarlett Johansson

Dość dużą metamorfozę przeszła Scarlett Johansson, która kilkakrotnie zmieniała bardzo radykalnie kolor swoich włosów. Z rudego blondu przeistoczyła się w szatynkę i trzeba przyznać, że ta metamorfoza była dla niej dość korzystna, przyczyniła się do odświeżenia image aktorki. Większość osób jednak wciąż woli aktorkę w wersji blond.
Heidi Klum - niemieckie wydanie GQ lipiec 2010 Heidi Klum - niemieckie wydanie GQ lipiec 2010 fot. skan

Heidi Klum

Heidi Klum to znana modelka, który lubi zaskakiwać zmianami. Potrafi długie, piękne loki skrócić do ramion i co najważniejsze wybrać taką stylizację, która doda jej wdzięku i elegancji.
Rihanna Rihanna East News

Rihanna

Oddzielnym przypadkiem jest Rihanna, która w rankingu gwiazd kochających metamorfozy fryzjerskie jest absolutną królową! Nie tylko nie boi się radykalnych zmian koloru włosów, ale i odważnych ścięć i stylizacji. W jej przypadku śmiało można powiedzieć, że "na głowie miała już wszystko"
Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska kapif.pl

Małgorzata Kożuchowska

Nasze polskie gwiazdy również czasami zmieniają coś w swoich włosach. W pewnym momencie Małgorzata Kożuchowska bardzo skróciła swoją fryzurę. W odróżnieniu od Beyonce postawiła ona na zmianę samej fryzury - nie koloru. Tak też najczęściej dzieje się z nami. My kobiety często boimy się eksperymentów związanych z innym kolorem włosów. Inna część z kolei nigdy nie odważyłaby się na obcięcie - kolor natomiast zmienia z ochotą.

Materiał powstał przy współpracy z Kliniką Handsome Men

Więcej o: