Dojrzałe aktorki na okładce V Magazine

Susan Sarandon, Sigourney Weaver i Jane Fonda wystąpiły na 3 okładkach najnowszego V Magazine. Każda z nich jest wybitną aktorką, a oprócz tego wszystkie skończyły już 60 lat!

Dojrzałe aktorki na okładce V Magazine

Redaktorzy 68 numeru V Magazine retorycznie pytają: "Who cares about age?" ("Kogo obchodzi wiek?"), chociaż sami zapewne najlepiej zdają sobie sprawę, że - wszystkich. Najnowszy numer V, chociaż ukazał się dopiero wczoraj, już stał się popularny właśnie ze względu na "niestandardowy" wiek modelek.

Dojrzałe aktorki na okładce V Magazine

Dziś niestety gwiazdy, które skończyły 35 lat rzadko trafiają na okładki pism o modzie. Bohaterkom okładek najnowszego V nikt to miejsce należy się bardziej niż większości 20-latek. 64-letniej Susan Sarandon zawdzięczamy wspaniałą kreację aktorską między innymi w "Thelmie i Louise" i w Czarownicach z Eastwick". 61-letnia Sigourney Weaver jest znana przede wszystkim z ról w cyklu filmów "Obcy". Nikt zapewne nie uwierzy, że Jane Fonda, która zagrała kultową postać Barbarelli, skończyła już 73 lata!

Dojrzałe aktorki na okładce V Magazine

Zdjęcia okładkowe wykonał duet holenderskich fotografów Inez van Lamsweerde and Vinoodh Matadin, którzy jako pierwsi zasłynęli z komputerowych, świadomych manipulacji odbitką, w ten sposób poruszając problematykę tożsamości, sztuczności i realności w fotografii mody. Dziś retusz stał się praktyką powszechną i raczej nikt już się nie oszukuje, że służy ideom głębszym, niż odmłodzenie modelki. Widać to również w na najnowszych okładkach V. Jane, Susan i Sigourney wyglądają świetnie, chociaż trochę nienaturalnie...
Więcej o: