Jak rozwiązać problem cienkich, jasnych i nierównych brwi?

Cienkie, nierówno lub zbyt jasne brwi są problemem niejednej kobiety. Oto kilka sposobów jak sobie z tym poradzić!

Makijaż

Aby przyciemnić oraz optycznie zagęścić włoski najlepiej zaopatrzyć się w specjalny zestaw. Warto w nie zainwestować! Przydadzą się takie elementy jak:

- kredka do brwi,

specjalny liner l

- ub paleta, składającą się z cieni do wzmacniania koloru i wosku - dla poprawy kształtu brwi.

Ostatnia z opcji pozwala na uzyskanie najbardziej naturalnego efektu.

1. wizaz.pl

2. kafeteria.pl

3. theshoppingchannel.com

4.  Materiały prasowe MAC

5.   kosmetyki-pro.pl

 

1. Inglot, Paleta do brwi Pro 3, ok. 25 zł (wymienne wkłady z cieniami+wosk do układania włosków); 2. Sephora, Paletka cieni do brwi, ok. 32 zł (cienie+wosk dostępne w chłodnej i ciepłej tonacji); 3. Smashbox, Wosk do brwi Brow Tech, ok. 90 zł; 4. MAC, Brow Shader (zestaw dwóch cieni), ok. 68 zł; 5. Deborah - Kredka do brwi 24h Eyebrow Pencil (z zatyczką w postaci szczoteczki do brwi), ok. 23 zł

Wzmacnianie i odżywianie

Warto wypróbować kosmetyki wzmacniające włoski i wspomagające ich wzrost, począwszy od aptecznego olejku rycynowego - ok. 4 zł/but. (codziennie wieczorem, po usunięciu makijażu, kropelkę olejku należy wcierać w brwi) aż po specjalne preparaty powodujące wzrost włosków, np. Talika Paris - Eyebrow Lipocils - Żel powodujący wzrost brwi, ok. 125 zł/10 ml

henna henna Fot. Shutterstock

Henna

Polega na półtrwałym przyciemnianiu włosków i optycznym zagęszczaniu brwi. Za jej pomocą można lekko zabarwić skórę, co może przynieść efekt wizualnego wyrównania kształtu brwi. Efekt utrzymuje się przez 1-2 tygodnie. Cena profesjonalnej henny wraz z regulacją w gabinecie waha się od 15-30 zł.

Wprawdzie można wykonywać zabieg także w domu (tubka preparatu w drogerii kosztuje ok. 8-10 zł i wystarcza na kilkanaście razy), natomiast jeśli wcześniej tego nie robiłyście - możecie jedynie pogorszyć sprawę.

makijaż permanentny makijaż permanentny źródło: perfectlinestudio.pl

Makijaż permanentny

Metoda trwałego zagęszczania i wyrównywania brwi. Jest podobna do płytkiego tatuażu. Polega na wprowadzeniu do skóry barwnika w odpowiednio dobranym odcieniu. Zabieg ten może być wykonywany dwiema technikami: za pomocą cieniowania (metoda tradycyjna) lub rysowania bardzo drobnych kresek, imitujących naturalne włoski (metoda włoskowa lub piórkowa). Druga z wymienionych przynosi zdecydowanie bardziej naturalny efekt.

Zabieg kosztuje od 500-1200 zł, w zależności od miasta i gabinetu.

Więcej o: