Najdziwniejsze i najbardziej spektakularne stylizacje z wybiegów 2010r

Zróbmy sobie krótkie podsumowanie. Obejrzyjcie najciekawsze, a zarazem najbardziej niestandardowe naszym zdaniem pomysły na fryzury oraz makijaże z pokazów 2010 roku
Alexander McQueen pokaz wiosna/lato 2010 Alexander McQueen pokaz wiosna/lato 2010

Pokaz Alexander Mc Queen/ kolekcja wiosna lato 2010

Nieżyjący już projektant nie znał granic w swojej twórczości. Znajdował się zawsze gdzieś na krańcach wyobraźni, a jego pomysły przechodziły najśmielsze oczekiwania odbiorców i krytyków. Jego kreacje, fryzury i makijaż to prawdziwe dzieła sztuki nowoczesnej, które często eksponowano na niezwykle teatralnych pokazach

Pokaz Alexander Mc Queen/ kolekcja wiosna lato 2010

Modelki w stylizacji według Alexandra McQueen'a  przypominać mogą baśniowe stwory z zupełnie innej planety. Wkraczał w świat fantazji, w którym jawa mieszać się może ze snem.

Londyn Pokaz Danielle Scutt/ / kolekcja wiosna lato 2010

Pod względem dziwnych geometrycznych fryzur z kolekcji wiosna/lato 2010 fantazją wykazała się również Danielle Scutt. Jej stylizacje przypominają nowoczesne budowle zrobione włosów.

Paryż, pokaz Comme des Garcons/ kolekcja wiosna, lato 2010

Na pokazie Comme des Garcons mogliśmy zobaczyć peruki w najróżniejszejszych rażących oczy kolorach. Swą faktyurą i kształtem przypominać mogą pudelka. Mimo zabawnego pomysłu - cała stylizacja wygląda odrobinę niepokojąco.

Paryż, pokaz Louis Vuitton/ kolekcja wiosna, lato 2010

Na pokazie kolekcji wiosna/ lato 2010 Lois Vuitton zaproponował dość nietypowe rozwiązanie. Modelki oprócz kreacji prezentowały na swych głowach ogromne afro peruki, ozdobione delikatnymi kokardkami.

Paryż. Vivienne Westwood

Stylizacja według Vivienne Westwood była jedną z tych najbardziej spektakularnych w 2010 roku. Zadziwiała nie tylko fryzurą, która miała kształt i formę płomienia, ale również makijażem. Biała twarz modelek kojarzyć mogłaby się z afrykańskimi rytuałami.

Paryż. Yohji Yamamoto/ kolekcja wiosna/lato 2010

Porażająco filmowa i lekko upiorna stylizacja według Yohji Yamamoto.

Nowy Jork. Pokaz Betsey Johnson. Kolekcja wiosna lato 2010

Zlot czarownic, czy pokaz rodem z Moulin Rouge? Ciężko się zdecydować.

Mediolan. Pokaz Belle Sauvage

Geometrycznie jak u Belle Sauvage.

Teatr makijażu i fryzur na pokazie Galliano

Makijaże oraz fryzury modelek musiały być misterną i długotrwałą pracą stylistów, ale efekt był wprost piorunujący. Na pokazie w Paryżu prezentujących wiosenne i letnie trendy John Galliano wykazał się wprost niezwykłą pomysłowością.

Postacie modelek były jakby przeniesione wprost z teatralnych desek i wyglądały jak zaczarowane. Stylizacje dodawały niesamowitego klimatu całej kolekcji. Makijaż i fryzura dopracowane były do ostatniego szczegóły i przypominały postacie z dramatycznego przedstawienia. Wspominany Pierrot był prawdopodobnie myślą przewodnią i inspiracją projektanta.

Kwiatowy look według Diora Kwiatowy look według Diora Kolaż lula.pl

Kwiatowy look według Diora

John Galliano ciągle zaskakuje swoją pomysłowością. Tym razem inspiracją do stworzenia kolekcji były kwiaty. Nie tylko ich żywe kolory, ale przede wszystkim kształty. Nawiązania do nich widoczne były dosłownie wszędzie - zarówno w samych kreacjach, jak i makijażach i fryzurach

Paryż. Dior. Kolekcja jesienno - zimowa

Zimowy pokaz kolekcji Diora również nie zawiódł. Obserwując stylizacje modelek miało się wrażenie, że przenosimy się w czasie do Paryża i końca XIX wieku. Bardzo oryginalne fryzury i makijaże kojarzą się nam z Moulin Rouge.

Pokaz Galliano Pokaz Galliano fot. Eastnews

Jesienna kolekcja Johna Galliano w Paryżu

Modelki wyglądały jakby były księżniczkami Persji. Ciemny makijaż oczu nadawał spojrzeniu zamglonej tajemniczości. Bronzerem wymodelowano twarz, by nadać jej egzotycznego wyrazu. W specyficzny sposób pomalowane zostały również brwi oraz usta.

Uwagę zwracały również wymyślne i futurystyczne stylizacje fryzur.

Jesienno-zimowa kolekcja Manish Arora

Jak z kreskówki - czyli stylizacja według Manisha Arora.

Więcej o: