Co twoje brwi mówią o tobie?

Mówi się, że brwi stanowią ramę dla twarzy, ale okazuje się, że mogą również komunikować cechy osobowości - mówią eksperci.

Z kształtu brwi możemy wiele wyczytać

"Brwi mówią o tobie więcej niż myślisz. Komunikują kim jesteś, nawet wtedy kiedy nic nie mówisz" - mówi DeeDee Marcelli znana wizażystka marki Chella Skin Care.

Mając to na uwadze Marcelli stworzyła matrycę. Wyodrębniła one 4 najbardziej charakterystyczne kształty brwi, które budzą w świadomości odbiorcy określone skojarzenia.

Dla lepszego zobrazowania - za przykład podała ona wielkie ikony hollywoodzkiego kina.

Możesz znaleźć wśród nich kształt najbardziej odpowiadający swojemu.Przełom lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Przełom lat 50. i 60. ubiegłego wieku. EAST NEWS/

Kształt zwany przez Marcelli: Alluring

Autorka jest zdania, że jest to jeden z najpiękniejszych kształtów brwi o idealnych proporcjach. Doskonały pod każdym względem. Przykładem kobiety o tym kształcie brwi jest Sophia Loren.

Kształt Alluring mówi o nas, że jesteśmy nieco tajemnicze i nieco egzotyczne. Dopełnieniem  będzie odpowiednio wyeksponowane czoło.

Jane Russel Jane Russel Jane Russel

Sassy

Kształt brwi odpowiada Jane Russell. Poza tym jej czoło jest szersze, ale krótsze. Według DeeDee Marcelli jest to komunikat: "Spójrz na mnie, jestem wyjątkowa, ale nieśmiała. W zależności od kształtu czoła komunikat ten może być odrobinę zmodyfikowany. Gdy twarz, tak jak w przypadku Jane Russell jest trochę kwadratowa - mówi o wybuchowym charakterze.

Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona  z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... EAST NEWS/

Confident - czyli kształt mówiący o pewności siebie.

Charakterystyczny wysoki łuk mówi odbiorcy: "Jestem kimś i trzeba się ze mną liczyć. Nie lekceważ mnie, tylko dlatego, że jestem piękna". Kształt brwi i podobne cechy przyrównać można do Marilyn Monroe - zauważa Marcelli.

Eksponowanie i przyciemnienia brwi i nakładanie jaśniejszego cienia tuż pod nimi - świadczy o pewności siebie i podkreślanie pozycji swojej osoby.

Grace Kelly Grace Kelly Grace Kelly

Timeless

Grubsze, wyraźne brwi powodują, że twoja twarz jest łatwiej zauważana. Przykładem jest Grace Kelly. Jeśli jesteś posiadaczką takich brwi powinnaś pilnować, by miały ładną linię. Nie musisz wkładać większego wysiłku w to, by uwaga rozmówcy była skupiona na tobie. Marcelli poleca, by malować wówczas usta mocniejszym kolorem, by zachowana  była na twarzy równowaga.

Puder do brwi z szablonami. Jest produktem do stylizacji brwi, podkreśla je oraz zagęszcza. Zawiera dwa harmonizujące ze sobą odcienie pudru, które można zmieszać. W opakowaniu znajduje się grzebyk, pędzelek oraz trzy rodzaje szablonów (dla brwi cienkich, normalnych i grubych)
Cena: 90 zł Puder do brwi z szablonami. Jest produktem do stylizacji brwi, podkreśla je oraz zagęszcza. Zawiera dwa harmonizujące ze sobą odcienie pudru, które można zmieszać. W opakowaniu znajduje się grzebyk, pędzelek oraz trzy rodzaje szablonów (dla brwi cienkich, normalnych i grubych) Cena: 90 zł fot. materiały prasowe

Wskazówki

Gdybyśmy chcieli sugerować się tymi wskazówkami - korygowanie odpowiedniego kształtu brwi zajęłoby nam sporo czasu i cierpliwości. Odpowiednie podkreślenie brwi jest jednak niezmiernie ważne bez względu na to co komunikuje nasza twarz. Brwi nadają naszej twarzy wyrazistości. Możemy je przyciemniać, kredką, cieniem, lub specjalnie do tego celu stworzonymi kosmetykami.

Ostatnio na rynku pojawiła się nowość marki Make Up Factory - puder do brwi z szablonami. Jest produktem do stylizacji brwi, podkreśla je oraz zagęszcza. Zawiera dwa harmonizujące ze sobą odcienie pudru, które można zmieszać. W opakowaniu znajduje się grzebyk, pędzelek oraz trzy rodzaje szablonów (dla brwi cienkich, normalnych i grubych)
Cena: 90 zł

Więcej o: