Stylomierz - oceniamy stylizacje gwiazd! Michał Szpak

Przed wami kolejna odsłona wspólnego cyklu Plotek.pl i Lula.pl. Stylomierz to przegląd i ocena strojów gwiazd. Tym razem wyszukaliśmy plusy i minusy w stylizacji Michała Szpaka z urodzin MTV, które odbyły się w klubie La Playa. 
Michał Szpak Michał Szpak kapif

Michał Szpak na imprezie MTV

Na imprezie bawiło się ponad 1000 zaproszonych gości, ale to Szpak przyciągał spojrzenia wszystkich. Zazwyczaj w Stylomierzu oceniamy stroje kobiet, ale Michał ubiera się wyjątkowo kobieco, więc uznałyśmy, że czas najwyższy, żeby mężczyzna również zaistniał w naszym cyklu.

Michał Szpak Michał Szpak kapif

Fryzura - plus

To włosy wbrew pozorom są dominującym i najbardziej rozpoznawalnym elementem wizerunku Michała. Oczywiście media rozpisują się o makijażu i awangardowych stylizacjach finalisty programu X Factor, ale ludzi elektryzuje najbardziej to, co Szpak zrobił, lub następnym razem zrobi z włosami. A on o tym wie i wykorzystuje fryzury do tego, by znów wstrząsnąć tabloidami. Za znajomość reguł tej gry - plus.

Michał Szpak Michał Szpak kapif

Makijaż - minus

Szpak staje się monotematyczny. Myśląc o makijażu w kontekście Michała, tym, co od razu przychodzi nam do głowy, są ciemne cienie, liner i smolisty tusz do rzęs. Konsekwencja scenicznego looku czy już nuda? Tak, czy siak - czekamy na jakieś fajerwerki lub chociaż kosmetyczne (sic!) zmiany.

Michał Szpak Michał Szpak kapif

Dodatki - plus

Akcesoria to mocny punkt stylizacji Michała. Nie dość, że są spektakularne, często opierają się na handmade czy pomysłach polskich projektantów, to jeszcze są perfekcyjnie wpisane w trendy. Tym razem Szpak założył na nadgarstki bransoletki symetryczne jak "mankiety" - tu przeczytacie więcej o tej tendencji. To trend uniwersalny, nie tylko dla kobiet, a jak deklaruje sam zainteresowany:

Wszystkie ciuchy, które noszę, są męskie. Męskie są też ozdoby i biżuteria, które mam na sobie.
Michał Szpak Michał Szpak kapif

Tunika, kamizelka - plus

Znów plusujemy  - duet bieli i czerni jak zdjęty z fanów Depeche Mode, a forma ciucha prosto z wybiegów mody offowej. Styliści Szpaka wiedzą, jak bawić się konstrukcją i formą, jednocześnie nie spychając samego bohatera na drugi plan. Tym razem obyło się więc bez cekinów i frędzli, a zastąpił je przedłużany bezrękawnik i bardzo oryginalna... No właśnie - kamizelka, rękaw, stójka? W zasadzie nie wiadomo - i o to chodzi.

Michał Szpak Michał Szpak kapif

Buty - plus/minus

To nie pierwszy raz, gdy Michał założył te wysokie koturny. Kontrowersyjny wybór podgrzewają jeszcze plotki, że kilka miesięcy temu chodziła w nich sama Maja Sablewska. To znany model botków Ricka Owensa wartych 850 euro. Styliści TVN najwyraźniej bardzo długo żonglują elementami garderoby swoich podopiecznych...

Rick Owens, net-a-porter.com

Michał Szpak Michał Szpak kapif

Podsumowanie - 80% stylu, 20% kiczu

Stylizacje Michała trzeba oceniać przede wszystkim w jednym kontekście - świadomego reżyserowania wizerunku. Pod tym względem nie mamy zarzutów - Szpak nosi ciuchy polskich, niszowych projektantów (to teraz bardzo modne), dodatki jak z katalogów agencji prognozujących trendy, a co więcej - wygląda w nich po prostu dobrze. Ryzyko tkwi tylko w wyczerpaniu tzw. materiału. Wkrótce, by zaskoczyć, będzie potrzebował czegoś więcej niż obcasów i mrocznego makijażu. Np. dobrego singla, albo prawdziwego wokalnego popisu. A o to niestety trudniej...

Więcej o: