Najlepiej ubrane gwiazdy 2011 według Vanity Fair

Stali bywalcy, wielkie powroty, ludzie polityki i świata finansów. Vanity Fair ujawnił wyniki dorocznego zestawienia współczesnych ikon stylu. W Luli galeria kobiet uwzględnionych w 72. edycji Międzynarodowej Listy Najlepiej Ubranych.
Carla Bruni Sarkozy i Nicolas Sarkozy Carla Bruni Sarkozy i Nicolas Sarkozy Roland Mouret/East News

Carla Bruni, Pierwsza Dama Francji

Prawdziwa weteranka listy, Bruni trafiła na nią już po raz czwarty. Była modelka, aktualna piosenkarka, aktorka i Pierwsza Dama, pokazuje w swych stylizacjach jak łączyć te wszystkie życiowe role. Elegancję kobiety ze świata polityki sprawnie łączy z figurą i szykiem modelki. Szkoda, że Nicolas Sarkozy pozostaje w tyle za małżonką, oddając Obamom miejsce w kategorii najlepiej ubranych par.

Sheikha Mozah Bint Nasser w towarzystwie króla Hiszpanii Juana Carlosa Sheikha Mozah Bint Nasser w towarzystwie króla Hiszpanii Juana Carlosa FACE TO FACE/REPORTER/Covacs/face to face

Jej Wysokość Sheikha Mozah bint Nasser Al Missned, żona emira Kataru

Piękna żona emira Kataru umie połączyć bliskowschodnią tradycję z zachodnimi standardami elegancji. Podczas tegorocznej wizyty w Hiszpanii przyćmiła księżną Letizię.

Kate Middleton Kate Middleton Fot. Kolaz Lula.pl

Księżna Katarzyna

Triumfalny powrót Kate Middleton na listę Vanity Fair, tym razem pod tytułem Księżnej. Uparcie porównywana do Diany (niesłusznie, Kate wygląda znacznie lepiej), świeżo poślubiona żona księcia Williama miała ostatnio doskonałą passę. Każda wizyta dyplomatyczna pary kończyła się entuzjastycznymi recenzjami krytyków mody. Ponoć sukces Catherine leży w umiejętnym zestawianiu wysokiej mody z ubraniami ze średniej półki. Jej styl kopiuje każda młoda dama z ambicjami - na rodzimym gruncie średnio udaną próbę podjęła Kasia Tusk.

Andrea Dellal na gali The Brazil Foundation w Nowym Jorku Andrea Dellal na gali The Brazil Foundation w Nowym Jorku MCMULLAN CO/SIPA/EAST NEWS/MCMULLAN CO/SIPA

Andrea Dellal, bywalczyni

W Vanity Fair dyplomatycznie podpisana jako "matka czwórki dzieci" (m. in. modelki Alice i Alexa, chłopaka Charlotte Casiraghi), Andrea Dellal to była modelka i stała bywalczyni pierwszego rzędu. Uświetnia swoją obecnością także otwarcia butików, a na ostatnim londyńskim Fashion Week wystąpiła na wybiegu. Krytyków Vanity Fair przekonał jej odważny, eklektyczny styl - Andrea nie boi się dużych wzorów i eksperymentuje ze stylem retro. Ile znacie kobiet po 40, które dobrze wyglądają w panterce?

Carey Mulligan Carey Mulligan VISUAL PRESS AGENCY/EAST NEWS/Chris DELMAS / VISUAL Press Agency

Carey Mulligan, aktorka

Sprawa nie wymaga komentarza. Lula kocha Carey, najwyraźniej z wzajemnością, bo aktorka nie przestaje nas zaskakiwać. Ostatnio, wyborem kreacji ze świetnej kolekcji Resort 2012 Roksandy Ilincic. Przypominamy też, że Harper's Bazaar uznało Mulligan za najlepiej ubraną gwiazdę 2010 roku.

Christine Lagarde, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Po skandalu seksualnym z udziałem Dominique'a Strauss-Kahna, Lagarde została najważniejszą kobietą światowej ekonomii. Trochę nie nasza kategoria, ale trzeba przyznać, że pani dyrektor wygląda znacznie lepiej niż DSK. I niż jakakolwiek polska posłanka.

Tilda Swinton Tilda Swinton fot. AP Photo

Tilda Swinton, aktorka

Legenda ambitnego kina, androgyniczna ikona mody. Kontrowersyjna, bo inna niż wszyscy. Kultowa. Można ja kochać albo jej nienawidzić, ale nie można zaprzeczyć, że jest gwiazdą o przełomowym dla mody znaczeniu. Dla przypomnienia: ostatnia sesja Tildy, którą Tim Walker sfotografował dla W Magazine.

Lizzie Tisch Lizzie Tisch SPLASH NEWS/EAST NEWS/Janet Mayer / Splash News

Lizzie Tisch, bizneswoman

O Tisch wiadomo niewiele. Jest małżonką Jonathana Tischa, szefa Loews Hotels i przedstawiciela jednej z najbogatszych rodzin Nowego Jorku. Lizzie bywa na bankietach i czasem zbiera świetne recenzje modowe. Trochę zbyt zachowawcza, jak zresztą przystało na nowojorskie high society.

Książę Albert II i Charlene Wittstock Książę Albert II i Charlene Wittstock AP/Francois Mori

Księżniczka Charlene, dawniej pływaczka olimpijska, żona księcia Alberta z Monako

Charlene Wittstock, bardziej znana jako Najsmutniejsza Panna Młoda 2011, jest świeżym nabytkiem monakijskiej rodziny książęcej. Na razie nie wiadomo czy ma zadatki na ikonę stylu czy po prostu Vanity Fair padł ofiarą mody na tzw. "royal weddings". Domyślamy się już co musi zrobić księżniczka Charlotte by wrócić na listę.

Jane Lauder Warsh Jane Lauder Warsh ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/STEVE EICHNER

Jane Lauder Warsh, szefowa korporacji Origins and Ojon

Wnuczka Estée Lauder zajmuje się głównie wielkim biznesem, podążając za kosmetyczną tradycją rodziny. Na salonach bywa rzadziej, ale udało jej się podbić serca redaktorów Vanity Fair. Na razie nie rozumiemy dlaczego.

Janelle Monae na Grammy 2011 Janelle Monae na Grammy 2011 fot. East News

Specjalne wyróżnienia za oryginalność - Janelle Monae i Lady Gaga

Nie rozumiemy dlaczego magazyn jeszcze nie znudził się Lady Gagą, wyróżnionej drugi rok z rzędu. My się trochę znudziłyśmy, dlatego wstawiamy zdjęcie Janelle, która w dodatku lepiej śpiewa. Dziewczyna wie, jak nosić frak.

Więcej o: