Laureaci konkursu H&M - Your Art Here

Amerykański oddział H&M zorganizował konkurs "Your Art Here" na najlepszy projekt nadruku na T-shircie. Zgłosiły się setki utalentowanych grafików. Przedstawiamy pięciu laureatów i ich projekty.
Konkurs H&M Konkurs H&M "Your Art Here" fot. mat. prasowe

Konkurs H&M "Your Art Here"

Rockie Nolan, Beth Zimmerman, Myla Angela Cruz, Kevin Fuhrmann, Jordan Tiberio zostali zwycięzcami konkursu "You Are Here". Wygrali 2 tysiące dolarów oraz dodatkowe 500 na zakupy w H&M.

Konkurs H&M Konkurs H&M "Your Art Here" fot. mat. prasowe

Rockie Nolan

Rockie Nolan to 20-letni fotograf z Lubbock w Teksasie. Aktualnie studiuje na College of Art and Design w Savannah i skupia się na fotografii, ale lubi też nadruki oraz zabawę różnymi, artystycznymi środkami przekazu. Zajmuje się również blogowaniem, a Wy możecie ją kojarzyć z afery koszulkowej Reserved. To jej zdjęcie zostało nielegalnie wykorzystane do stworzenia nadruku na T-shirt.

Rockie stworzyła nadruk, który nazwała "Have Heart". Wzór powstał ze zdjęcia, które zrobiła. Potem oddzieliła warstwy CMYK i nadrukowała je jako litografię. Koncepcją obrazu były delikatne kwiaty kontrastujące z twardymi kośćmi. Te dwa elementy razem reprezentują konflikt pomiędzy głową a sercem.

Konkurs H&M Konkurs H&M "Your Art Here" fot. mat. prasowe

Beth Zimmerman

Beth Zimmerman ma 21 lat. Jednym z jej najwcześniejszych i najgłębszych wspomnień było rysowanie psów z babcią, gdy miała trzy lata. Od tego momentu wiedziała, że będzie artystką. Sztuka jest jej pasją i tylko dzięki niej może się realizować.

Jej nadruk został zatytułowany "Untitled". Dla Beth sztuka to osobista interpretacja. Uwielbia malować obrazy, które wywołują w widzach różne tęsknoty i odczucia. Ten sam specyficzny obraz może być interpretowany jako zabawny, głupi, a nawet dziwny. Beth kocha to, że to samo dzieło oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi.

Konkurs H&M Konkurs H&M "Your Art Here" fot. mat. prasowe

Jordan Tiberio

Jordan Tiberio to 18-letnia studentka fotografii na nowojorskim Fashion Institute of Technology. Mimo że tworzyła od 3 roku życia, to aparat wzięła do ręki dopiero mając 15 lat. OD tego czasu stał się jej pasją. Jordan lubi łączyć zdjęcia z innymi środkami artystycznej ekspresji.

Jej dzieło "Nat in Blue" to uderzający portret przyjaciela jej siostry, który potrafi pozować na zawołanie. Niesamowity efekt uzyskała wykorzystując jedną z najstarszych technik powielania obrazu - cyjanotypię.

Konkurs H&M Konkurs H&M "Your Art Here" fot. mat. prasowe

Kevin Führmann

Kevin Führmann to 19-letni fotograf i student UC w San Diego. Ma nadzieję, że przeniesie się do Nowego Jorku, gdzie rozpocznie karierę.

Swój nadruk zatytułował "Hair". Aby osiągnąć uproszczone urzeczenie, Kevin stworzył grafikę na podstawie jednej ze swoich fotografii. Zainspirował się piosenką Lady Gagi.

Konkurs H&M Konkurs H&M "Your Art Here" fot. mat. prasowe

Myla Angela Cruz

Myla Angela Cruz jest 18-letnią projektantką grafiki, aspirującą artystką i tancerką z Los Angeles.

Jej dzieło "Watch me glitter in the limelight" zainspirowany został reakcją publiczności na prosty wdzięk tancerki, którym emanuje podczas występu. Obraz jest symetryczny i doskonale wpisuje się trend na odbicia lustrzane.

Więcej o: