Lady Gaga: nowy teledysk i stare motywy

Poranione stopy w niebotycznych szpilkach, medyczne eksperymenty, drag i seks z syreną - to wszystko w "Yoü And I" Lady Gagi - nowym teledysku w stylu country!
Teledysk Teledysk "Yoü and I", Lady Gaga kadry teledysku Lady Gagi/kolaż Lula.pl

Nowy teledysk Lady Gagi

Nowy klip Gagi "Yoü And I" można nazwać orgią wizualną, jak zwykle w jej przypadku. Wygląda trochę jak skrzyżowanie filmu Davida Lyncha z teledyskiem Marylin Manson, z małym dodatkiem sesji Tildy Swinton dla W magazine. W dodatku ma elementy stylu country! W klipie Gaga pokonuje pieszo drogę z Nowego Jorku do Nebraski by odnaleźć dawną miłość, oczywiście odziana w niebotyczne szpilki i kapelusz. Jest krew, pot i łzy, a później już tylko pola kukurydzy i tańce w stodole(!).

Jednak poza motywami rolniczymi, mamy wrażenie, że już to wszystko gdzieś widzieliśmy...

Teledysk Teledysk "Yoü And I", Lady Gaga skan/kadr z teledysku Lady Gagi

Nowy teledysk Lady Gagi

Pokraczna istota w czarnej, długiej kiecy i w butach na ogromnych platformach (z obcasem lub bez) to standardowy chwyt Gagi. Artystka zdążyła także zaprezentować pokaźną kolekcję kapeluszy i innych nakryć głowy (od wielkich rogów do surowego kotleta). Strój w którym Gaga udaje piechura na trasie NY - Nebraska to typowa kompilacja jej dziwactw.

Dla przypomnienia: galeria najdziwniejszych strojów i kapeluszy Gagi.

Teledysk Teledysk "Yoü And I", Lady Gaga kadry teledysku Lady Gagi/Vogue Japan

Nowy teledysk Lady Gagi

Jednym z partnerujących artystce na planie mężczyzn... była ona sama. Zdobiący też okładkę singla facet to Jo Calderone, męskie alter ego Gagi. W teledysku Gaga1 i Gaga2 dzielą nawet namiętny pocałunek. Ale Jo to też żadna nowość. Narodził się rok temu przy okazji sesji dla japońskiego Vogue Homme.

Teledysk Teledysk "Yoü And I", Lady Gaga kadry z teledysku Lady Gagi/skan VF

Nowy teledysk Lady Gagi

Gaga słodka, rozbielona i niewinna? Zupełnie jak na okładce Vanity Fair, we wrześniu 2010!

Teledysk Teledysk "Yoü And I", Lady Gaga kadry z teledysku Lady Gagi/twitter.com

Nowy teledysk Lady Gagi

Niebieskowłosa syrena, na koncertach zaopatrzona jeszcze w wózek inwalidzki, to hołd jaki Gaga już od jakiegoś czasu składa Bette Midler, starszej aktorce i wokalistce, która w takim stroju śpiewała "New York, New York". Bette z początku nie była zachwycona naśladownictwem, o czym żaliła się na Twitterze.

Teledysk Teledysk "Yoü And I", Lady Gaga kadry z teledysku Lady Gagi/East News

Nowy teledysk Lady Gagi

Niebieski to jeden z ulubionych kolorów włosów Lady Gagi. Ma w tym odcieniu i krótkie i długie peruczki. Na koncerty często zakłada długą błękitną czuprynę i efektownie wymachuje nią w tańcu. Układ taneczny w stodole z klipu "Yoü And I" przypomina nam występ artystki na Much Music Awards.

Teledysk Teledysk "Yoü And I", Lady Gaga kadry z teledysku lady Gagi/skan V magazine

Nowy teledysk Lady Gagi

W tej scenie Gaga kojarzy nam się trochę ze wszystkim: łysą Dodą, editorialami Alexandra McQueena, filmem "Hiszpański cyrk" Álexa de la Iglesii. Rzecz jasna kojarzy się również z Lady Gagą - złoty metal na twarzy opatentowała już w magazynie V.

Jaki jest wasz werdykt? Teledysk zachwyca czy kopiuje stare pomysły? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Więcej o: