New York Fashion Week - rozkład jazdy i pierwsze wrażenia

Za nami już cały weekend nowojorskiego Fashion Week. Zobaczcie kto i co już pokazał na wybiegu.
New York Fashion Week - Hilfiger w/l 2012 New York Fashion Week - Hilfiger w/l 2012 AP

New York Fashion Week

Pierwszy ważny fashion week wystartował w czwartek w Nowym Jorku. Tym samym Amerykanie szykują się już na modową wiosnę. Zobacz pierwsze zdjęcia z pokazów i backstage i poczuj klimat nowojorskiego fashion weeka.

Jeśli chcecie wirtualnie uczestniczyć w pokazach, najważniejsze są transmitowane on-line (oczywiście w porach właściwych dla czasu amerykańskiego).

Naczelna Vogue Anna Wintour na pokazie Thankoon w/l 2012, niedziela 11.09.2011 Naczelna Vogue Anna Wintour na pokazie Thankoon w/l 2012, niedziela 11.09.2011 AP/Donald Traill

New York Fashion Week

Gdy pół Nowego Jorku wspominało wczoraj zamach na World Trade Center, Anna Wintour spokojnie oglądała wiosenny pokaz Thankoon w Hotelu Plaza. Naczelna Vogue jest na nowojorskim fashion weeku równie ważna co Mercedes-Benz, główny sponsor eventu.

Courtney Love i Terry Richardson na pokazie Alexander Wang, sobota 10 września Courtney Love i Terry Richardson na pokazie Alexander Wang, sobota 10 września AP/Charles Sykes

New York Fashion Week

Nie zabrakło również bardziej kontrowersyjnych gości. Czarna owca damskiego rocka i czarna owca fotografii mody uświetnili swoją obecnością sobotni pokaz Alexandra Wanga. Courtney Love i Terry Richardson - trudno o lepszy duet artystów budzących skrajne emocje.

Diane von Furstenberg, pokaz kolekcji w/l 2012, 11.09. 2011 Diane von Furstenberg, pokaz kolekcji w/l 2012, 11.09. 2011 AP/Stephen Chernin

New York Fashion Week

Swoje kolekcje zdążyli już zaprezentować m. in. BCBG Max Azria, Luca Luca, Prabal Gurung, Jason Wu, Alexander Wang, Monique Lhuillier, Tommy Hilfiger, Lacoste, Diane von Furstenberg (na zdjęciu) oraz Eva Minge. Polka zagościła już chyba na stałe na nowojorskim fashion weeku!

Backstage na pokazie DKNY Backstage na pokazie DKNY AP/Louis Lanzano

New York Fashion Week

Przerwa na sms. Zabiegi fryzjerskie to dla modelek NY Fashion Week jedyny moment na odetchnięcie. Na zdj.: backstage pokazu DKNY.

Derek Lam w/l 2011, 11.09.2011 Derek Lam w/l 2011, 11.09.2011 AP/Dan Balilty

New York Fashion Week

Pokazywaliśmy Wam już na FB Luli zdjęcia JAC z pokazu Derek Lam na wiosnę/lato 2011. Tę samą kolekcję pokazywała też Arizona Muse.

Monique Lhuillier w/ 2012 Monique Lhuillier w/ 2012 AP/Louis Lanzano

New York Fashion Week

A to finał pokazu Monique Lhuillier, znanej wam głównie z kolekcji ślubnych. Projektantka zaprezentowała suknie balowe w żywych kolorach.

Zac Posen w/l 2012 Zac Posen w/l 2012 AP/Diane Bondareff

New York Fashion Week

Zgoła inne podejście do mody wieczorowej pokazał Zac Posen. Jego bogate suknie balowe miały stonowane barwy, ale piękne, luksusowe tkaniny i ciekawe zdobienia.

Tommy Hilfiger w/l 2012 Tommy Hilfiger w/l 2012 REUTERS/CARY HOROWITZ

New York Fashion Week

Sukienki maksi na dzień włączył do swojej kolekcji Tommy Hilfiger. Przyznajcie, że sukienka prezentowana przez JAC jest daleka od preppy style, tradycyjnie kojarzącego się z marką. Wygląda na to, że moduły kolorystyczne przetrwają zimę i będą nam towarzyszyć też w przyszłym roku.

Jason Wu w/l 2012 Jason Wu w/l 2012 AP/Mary Altaffer

New York Fashion Week

To samo tyczy się baskinki. W wiosennej kolekcji Jasona Wu, dodatkowa falbana w pasie sukienki pojawia się wielokrotnie i to w rozmiarach od L do XXL.

Celebrytki na pokazie Charlotte Ronson w/l 2012 Celebrytki na pokazie Charlotte Ronson w/l 2012 AP/Diane Bondareff

New York Fashion Week

Fashion Week to też znudzone albo zafascynowane celebrytki. Cóż, pierwszy rząd nie zawsze gromadzi gwiazdy największego formatu. Na zdj.: Joy Bryant, Angela Simmons, Kelly Osbourne, Nicky Hilton i Whitney Port na pokazie Charlotte Ronson.

Victoria Beckham, w/l 2012 Victoria Beckham, w/l 2012 AP/Bebeto Matthews

New York Fashion Week

Celebrytka czy projektantka? Victoria Beckham nadal dobrze sobie radzi w świecie mody. Mimo ciąży i kłopotliwej diety, Victorii udało się zaprezentować bardzo dobrze przyjętą kolekcję. W czasie jej pokazu tłumnie przybyła publiczność uczciła ofiary ataku na World Trade Center dwoma minutami ciszy.

Na wiosnę Victoria proponuje moduły kolorystyczne w wersji oranżowo-granatowej.

Diane von Furstenberg w/l 2012 Diane von Furstenberg w/l 2012 AP/Stephen Chernin

New York Fashion Week

Wciąż królują kopertówki. Najciekawsze wiosenne modele pokazała Diane von Furstenberg.

Tommy Hilfiger w/l 2012 Tommy Hilfiger w/l 2012 AP/Stephen Chernin

New York Fashion Week

Dziś i w najbliższych dniach odbywają się jeszcze następujące pokazy:

12 września, pon.

9.00 JENNY PACKHAM

9:30-10:30 CALLULA LILLIBELLE

10.00 CAROLINA HERRERA

11.00 CARLOS MIELE

13.00 REBECCA MINKOFF

13:30-14:30 PAMELLA ROLAND

14.00 DONNA KARAN NEW YORK

15.00 VLOV-QINGQING WU

16.00 YEOHLEE

17.00 NORMAN AMBROSE

18.00 BETSEY JOHNSON

18:30-19:30 JAD GHANDOUR

19.00 PERRY ELLIS

13 września, wt.

8:30-10.00 MICHAEL ANGEL

9:00 TORY BURCH

9:30-10:30 J.CREW

10.00 BADGLEY MISCHKA

11.00 VERA WANG

13.00 DIESEL BLACK GOLD

13.00 ZANG TOI

13:30-15:30 BIBHU MOHAPATRA

14.00 HERVÉ LÉGER BY MAX AZRIA

15.00 ARGENTINE DESIGNERS

18:30-19:30 IMPROVD

19.00 TIBI

20.00 NARCISO RODRIGUEZ

21.00 MALAN BRETON

14 września, śr.

9:00-11:00 NORMA KAMALI

9:30-10:30 ROCHAMBEAU

10.00 MICHAEL KORS

11.00 NANETTE LEPORE

12.00 PORTS 1961

13.00 J. MENDEL

13:30-14:30 NOMIA

14.00 CHADO RALPH RUCCI

15.00 MILLY BY MICHELLE SMITH

17.00 SHAMASK

18.00 ANNA SUI

18:30-19:30 JUAN CARLOS OBANDO

19.00 ELIE TAHARI

20.00 B MICHAEL AMERICA

15 września, czw.

10.00 RALPH LAUREN

12:30-13:30 SERGIO DAVILA

14.00 ? 16.00 CALVIN KLEIN COLLECTION

16.00 NAEEM KHAN

17.00 MADE IN AFRICA

18.00 ELENE CASSIS

 

Wcześniej odbyły się pokazy:

8 września, czw.

9.00 NICHOLAS K

9:30-10:30 PORTER GREY

10.00 BCBGMAXAZRIA

11.00 RICHARD CHAI

13.00 SUPIMA

14.00 TADASHI SHOJI

14:30-15:30 CANDELA

9 września, pt.

9.00 EMERSON

9:30-10:30 ELECTRIC FEATHERS

9:30 PROJECT RUNWAY

11.00 LUCA LUCA

13.00 GENERAL IDEA

14.00 REBECCA TAYLOR

14:30-15:30 MARA HOFFMAN, BOX

17-19.00 HELEN YARMAK

17.30  TOMMY HILFIGER MEN'S

18.00  NICOLE MILLER

18:30-19.30 CIOCI

18.30-20:30PM  CONCEPT KOREA

19.00 CYNTHIA ROWLEY

20.00  ACADEMY OF ART UNIVERSITY

21.00 FALGUNI & SHANE PEACOCK

10 września, sob.

9.00 RUFFIAN

10.0 LACOSTE

10:30-11:30 PINK TARTAN

11.00 JILL STUART

12.00 SON JUNG WAN

14.00 ADAM

15.00 VIVIENNE TAM

15:30-16:30 FARAH ANGSANA

16.00 HONOR

18.00 CHARLOTTE RONSON

19.00 ? 20.00 RAFAEL CENNAMO

19.00 MONIQUE LHUILLIER

20.00 EVA MINGE

21.00 VENEXIANA

11 września, niedziela

10:30-11:30 KATYA LEONOVICH

11.00 LELA ROSE

12.00 DEREK LAM

13.00 DKNY, 547 W 26TH ST

14.00 TRACY REESE

14:30-15:30  L.A.M.B.

16.00 DIANE VON FURSTENBERG

17.00 JEN KAO,

17.00 Y-3

18:30-19:30 GUISHEM

19.00 CUSTO BARCELONA

20.00 TOMMY HILFIGER

21.00 TIMO WEILAND

 

Na zdj.: pokaz Tommy Hilfiger w/l 2012.