Luksusowy budynek jest inwestycją krakowskiej rodziny Likusów, którzy posiadają już sieć hoteli, restauracji, delikatesów i concept store'ów z odzieżą niedostępnych w Polsce marek. Pod hasłem Likus Concept Store w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu prowadzą restaurację, winotekę, a jednocześnie butik z ekskluzywną odzieżą. Tym razem zamierzają podbić Warszawę znacznie większym przedsięwzięciem z dziedziny mody. Przeprowadzono negocjacje z Pinault-Printemps-Redoute, francuskim holdingiem, do którego należy grupa Gucci.
Marka Gucci, korona grupy otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Gdy tylko Wolf Bracka zostanie oddany do użytku, firma wejdzie na polski rynek. To informacja potwierdzona. Wcześniej ubrania i dodatki z logo G można było kupić w multibrandzie Redford&Grant na warszawskim Placu Piłsudskiego, ale zniknęły z niego, gdy prawa do reprezentowania marki zmieniły właściciela.
Ciekawe czy polskie klientki zdążą wyposażyć się w kolorowe futra jeszcze przed końcem jesieni? Otwarcie domu handlowego przewidziano na trzeci kwartał tego roku, jednak są opóźnienia.
Pewne także, że w Wolf Bracka powstanie drugi polski butik luksusowego producenta włoskich butów - marki Sergio Rossi, również należącej do Gucci Group. Jeden salon już istnieje (przy ul. Żurawiej w Warszawie), ale jest on niewielkich rozmiarów. Czy wejście do biznesu Likusów zwiastuje ekspansję marki w Polsce?
Zapowiedziano także otwarcie salonu Bottega Veneta. Włoski dom odzieżowy, znany głównie z produkcji skórzanych dodatków, został przejęty przez PPR w 2001 r. Dziś kreacje z włoską metką są przedmiotem pożądania.
Co do powstania salonu YSL nie ma jeszcze pewności. Pojawienie się jednego z paryskich gigantów byłoby dużą, przyjemną niespodzianką. Polki mogłyby przekonać się czy czerwone podeszwy YSL są równie atrakcyjne co te Christian Louboutin (w opinii sądu, owszem).
Mimo początkowych plotek, negocjacje z przedstawicielstwem domu mody Louis Vuitton zakończyły się fiaskiem. Firma zapewnia jednak, że wejdzie na nasz rynek w bliżej nieokreślonej przyszłości, gdy znajdzie się, stosowna dla marki, siedziba.
Co sądzicie o ekspansji luksusowych marek do Polski? Mają szanse się utrzymać?
AKTUALIZACJA
W Wolf Bracka znajdzie się też sklep Lanvin, najstarszego działającego domu mody świata! O tyle zaskakujące, że Lanvin nie należy do holdingu PPR. W ogóle nie należy do żadnego wielkiego koncernu. W 2001 L'Oréal sprzedał go tajwańskiej milionerce Shaw-Lan Wang. Bizneswoman ma zmysł do biznesu, bo marka pod nowymi wodzami Wang i Albera Elbaza zbudowała dobry wizerunek, wypuściła świetne kolekcje i urzeka kampaniami reklamowymi.
Witamy Lanvin w Polsce!