Gucci i inne marki luksusowe wejdą do Polski jeszcze w tym roku?

Dom handlowy Wolf Bracka to warszawska inwestycja krakowskich potentatów - rodziny Likusów. Powstanie w nim kilka ekskluzywnych butików, dotąd niedostępnych dla polskich klientów.
Dom handlowy Wolf Bracka Dom handlowy Wolf Bracka kolaż lula.pl

Dom handlowy Wolf Bracka w Warszawie

Luksusowy budynek jest inwestycją krakowskiej rodziny Likusów, którzy posiadają już sieć hoteli, restauracji, delikatesów i concept store'ów z odzieżą niedostępnych w Polsce marek. Pod hasłem Likus Concept Store w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu prowadzą restaurację, winotekę, a jednocześnie butik z ekskluzywną odzieżą. Tym razem zamierzają podbić Warszawę znacznie większym przedsięwzięciem z dziedziny mody. Przeprowadzono negocjacje z Pinault-Printemps-Redoute, francuskim holdingiem, do którego należy grupa Gucci.

Gucci jesień zima 2011 Gucci jesień zima 2011 East News

Gucci w Polsce!

Marka Gucci, korona grupy otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Gdy tylko Wolf Bracka zostanie oddany do użytku, firma wejdzie na polski rynek. To informacja potwierdzona. Wcześniej ubrania i dodatki z logo G można było kupić w multibrandzie Redford&Grant na warszawskim Placu Piłsudskiego, ale zniknęły z niego, gdy prawa do reprezentowania marki zmieniły właściciela.

Ciekawe czy polskie klientki zdążą wyposażyć się w kolorowe futra jeszcze przed końcem jesieni? Otwarcie domu handlowego przewidziano na trzeci kwartał tego roku, jednak są opóźnienia.

Sergio Rossi , kolekcja jesień zima 2011 Sergio Rossi , kolekcja jesień zima 2011 mat. prasowe

Sergio Rossi

Pewne także, że w Wolf Bracka powstanie drugi polski butik luksusowego producenta włoskich butów - marki Sergio Rossi, również należącej do Gucci Group. Jeden salon już istnieje (przy ul. Żurawiej w Warszawie), ale jest on niewielkich rozmiarów. Czy wejście do biznesu Likusów zwiastuje ekspansję marki w Polsce?

Bottega Veneta jesień zima 2011 Bottega Veneta jesień zima 2011 East News

Bottega Veneta

Zapowiedziano także otwarcie salonu Bottega Veneta. Włoski dom odzieżowy, znany głównie z produkcji skórzanych dodatków, został przejęty przez PPR w 2001 r. Dziś kreacje z włoską metką są przedmiotem pożądania.

Yves Saint Laurent jesień zima 2011 Yves Saint Laurent jesień zima 2011 EAST NEWS/

Yves Saint Laurent

Co do powstania salonu YSL nie ma jeszcze pewności. Pojawienie się jednego z paryskich gigantów byłoby dużą, przyjemną niespodzianką. Polki mogłyby przekonać się czy czerwone podeszwy YSL są równie atrakcyjne co te Christian Louboutin (w opinii sądu, owszem).

Torebka Louis Vuitton z kolekcji jesień 2011 Torebka Louis Vuitton z kolekcji jesień 2011 mat. prasowe

Louis Vuitton

Mimo początkowych plotek, negocjacje z przedstawicielstwem domu mody Louis Vuitton zakończyły się fiaskiem. Firma zapewnia jednak, że wejdzie na nasz rynek w bliżej nieokreślonej przyszłości, gdy znajdzie się, stosowna dla marki, siedziba.

Co sądzicie o ekspansji luksusowych marek do Polski? Mają szanse się utrzymać?

Kampania Lanvin jesień/zima 2011/12 Kampania Lanvin jesień/zima 2011/12 fot. mat. prasowe

Lanvin

AKTUALIZACJA

W Wolf Bracka znajdzie się też sklep Lanvin, najstarszego działającego domu mody świata! O tyle zaskakujące, że Lanvin nie należy do holdingu PPR. W ogóle nie należy do żadnego wielkiego koncernu. W 2001 L'Oréal sprzedał go tajwańskiej milionerce Shaw-Lan Wang. Bizneswoman ma zmysł do biznesu, bo marka pod nowymi wodzami Wang i Albera Elbaza zbudowała dobry wizerunek, wypuściła świetne kolekcje i urzeka kampaniami reklamowymi.

Witamy Lanvin w Polsce!

Więcej o: