Pierwsza poważna sesja dziewczyn z "Top model 2"

Dziewczyny zmierzyły się z obiektywem na serio. Pozowały już w Glamour, ale teraz stawką było pozostanie w programie. Zobacz sesję, która pozbawiła Karolinę szans na zostanie top model TVN.
Anja Rubik, Robert Wolański, Marcin Kosiński Anja Rubik, Robert Wolański, Marcin Kosiński kolaż lula.pl

Osoby dramatu

Na planie spotkało się:

13 przestraszonych aspirujących modelek

Anja Rubik w roli pomocnika fotografa, psychoterapeuty i ozdoby show

Robert Wolański - znany fotograf zajmujący się modą i sesjami typu star. Ostatnio głównie tym drugim, ale regularnie fotografuje też wyrafinowane kampanie męskiej marki Rage Age. Prywatnie mąż byłej modelki Agnieszki Maciąg.

Marcin Kosiński vel Iwo Kitzinger. Nie jesteśmy pewni jak się naprawdę nazywa, ale wiadomo, że ma mnóstwo tatuaży i jeszcze więcej wyrobionych mięśni. Hobbystycznie zajmuje się modelingiem, zawodowo gra w kosza w Rosie Radom. Wymarzony facet Gabrysi Pacholarz.

Honorata Wojtkowska Honorata Wojtkowska Topmodel.tvn.pl

Honorata

Honorata trochę narzekała na zbyt intymny kontakt z modelem oraz na to, że profesjonalny fotograf narzucił jej pozę. Jednak dzięki temu praca przebiegła sprawnie. Jurorzy byli z niej zadowoleni, tylko Marcin Tyszka zarzucił finalistce zbyt masywne uda.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus

Olga Kaczyńska Olga Kaczyńska Topmodel.tvn.pl

Olga

W przypadku Olgi już wcześniej pojawiały się zarzuty, że może być modelką jednej miny. Rzeczywiście, Anja Rubik nie była zadowolona z zachowania Olgi na planie. Zarzuciła kandydatce brak kontroli nad ciałem i odporność na wskazówki jej i fotografa. Ostateczny efekt nie jest taki zły, ale rzeczywiście Olga wychodzi na wdzięczącą się miss, o zbyt malo elastycznej twarzy.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus/minus

Gabriela Pacholarz Gabriela Pacholarz Topmodel.tvn.pl

Gabriela

Na zdjęciu nie widać entuzjazmu, jaki okazywała Gabriela patrząc na modela. Oceny jurorów też były podzielone - Marcin Tyszka był zadowolony i zaznaczył, że ujęcie poprawiło proporcje niskiej finalistki. Bardzo na nie była Karolina Korwin-Piotrowska: "patrzę na sztywną lalę, [...] patrzy się dość tępo w obiektyw". Naszym zdaniem zdjęcie jest stosunkowo korzystne. Ale Gabrysia długo nie zagrzeje w programie, bo w czasie obrad jury padły pod jej kątem ostre słowa - wielka osobowość, ale zero urody.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus/minus

Anna Bałon Anna Bałon Topmodel.tvn.pl

Anna

Anna nie mogła się wyluzować. Po pierwsze dlatego, że nigdy nie widziała nagiego mężczyzny na żywo. Po drugie - inne kandydatki za nią nie przepadają, nawet współlokatorka Gabrysia opowiedziała przed kamerami, że jej zdaniem Ania cierpi na bulimię. Szkliste oczy Ani wysuszyła Anja Rubik, która lobbuje za wysoką i bardzo szczupłą dziewczyną. Jednak na zdjęciu widać, że Ania boi się modela i unika kontaktu wzrokowego z nim."Zero chemii, zero interakcji, paraliżujące przerażenie w oczach".

Ocena zdjęcia wg Luli: minus

Michalina Manios Michalina Manios Topmodel.tvn.pl

Michalina

Widzieliśmy już lepsze zdjęcia Michaliny, ale wciąż uważamy, że jej największym problemem jest teraz nowa fryzura. Po nieudanej metamorfozie Michalina stała się bardziej męska niż intrygująco androgyniczna. Doceniamy jednak swobodę, z jaką pozuje.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus/minus

Natalia Piaskowska Natalia Piaskowska Topmodel.tvn.pl

Natalia

Interesujący wizaż i dominująca poza sprawiły, że zdjęcie intryguje, mimo niezbyt swobodnie ustawionej lewej nogi. Jurorzy twierdzili, że ma "egzotyczny klimat" i nazwali Natalię "królową Sabą". Czekamy, aż ciemna skóra finalistki przestanie być w programie eksponowana tak stereotypowo, ale sesję z modelem Natalia może zaliczyć do udanych.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus

Magdalena Roman Magdalena Roman Topmodel.tvn.pl

Magda

Poza Magdy była zasugerowana przez Anję, co wiemy dzięki zabawnemu zdjęciu z planu. Ale trzeba przyznać, że kandydatka wypadła swobodnie i, wbrew swoim obawom, wcale nie wygląda tu jak Dziadek Mróz. Udane zdjęcie fotogenicznej dziewczyny.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus

Joanna Kudzbalska Joanna Kudzbalska topmodel.tvn.pl

Joanna

To zdjęcie zostało przez jurorów uznane za najlepsze. Anja zauważyła, że Joanna ma duży potencjał w tym zawodzie. Sprzeciwiał się tylko Tyszka, sugerując, że widzi tu dwa koczkodany (gdzie jest drugi?). Według fotografa Joanna wygląda tu bardzo niesympatycznie, ale kandydatka stanowczo się sprzeciwiła. Nas także to zdjęcie nie przekonuje, poza wydaje nam się zbyt wystudiowana, a wyraz twarzy mało interesujący.

Ocena zdjęcia wg Luli: minus

Oliwia Downar-Dukowicz Oliwia Downar-Dukowicz Topmodel.tvn.pl

Oliwia

Oliwia znów prezentuje się bardzo sexy, wzbudzając wątpliwości jurorów czy poradzi sobie w bardziej eterycznych stylizacjach. Naszym zdaniem ujęcie jest udane, a Oliwia wygląda bardzo swobodnie.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus

Vera Suprunenko Vera Suprunenko Topmodel.tvn.pl

Vera

Woliński: piękna twarz, piękne ciało, świetny biust. Tyszka: wyglądasz tu staro i bardzo źle.

Rozdźwięk między opiniami jurorów jest rażący. Jak już wiadomo, Vera najlepiej radzi sobie na wybiegu, ale lubimy też jej zdjęcia. Na tym nie przekonuje nas obojętna mina.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus/minus

Dorota Trojanowska Dorota Trojanowska Topmodel.tvn.pl

Dorota

Twarz obojętnej bogini przypadła do gustu jurorom, szczególnie Dawidowi, który powiedział, że nie ma wielu dobrych modelek o dojrzałej urodzie (hmm, my znamy ich wiele). Rzeczywiście, Dorota wygląda tu dość groźnie. Jeszcze nie widzieliśmy jej zdjęcia, na którym by była bardziej delikatna.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus/minus

Viktoria Driuk Viktoria Driuk Topmodel.tvn.pl

Viktoria

Anja Rubik doceniła, że Viktoria czuła się bardzo swobodnie na planie, nie przestraszyła się nagiego modela i od razu złapała o co chodzi w sugestiach profesjonalistów. Gitarzystka znów udowodniła, że jest bardzo fotogeniczna. Nie zgodził się tylko Tyszka, według niego Viktoria przypomina tu zmęczoną 40-latkę (?). Swoją drogą ciekawe, że 35-letni Tyszka ciągle używa liczby "40" jako uniwersalnego progu starości.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus

Karolina Henning Karolina Henning Topmodel.tvn.pl

Karolina

Jak na ostrą krytykę, którą zafundowali Karolinie jurorzy, zdjęcie zaskakuje raczej pozytywnie. Ale też głównym problemem był styl pracy, jaki zaprezentowała finalistka. Karolina była osłabiona, ledwo trzymała się na nogach, nie rozumiała sugestii Anji Rubik. W czasie panelu jurorskiego nie odpowiedziała też na krytykę, więc jurorzy bez żalu się jej pozbyli.

Ocena zdjęcia wg Luli: plus/minus

"Top Model. Zostań modelką" TVN, fot. Robert Wolański

Robert Wolański w Top Model 1

Robert Wolański pracował już pryz pierwszej edycji "Top Model" w nieco ciekawszej sesji z egzotycznymi zwierzętami. A Wy - którą sesję wolicie?

Która dziewczyna wypadła najlepiej w sesji z nagim koszykarzem?

Pełna relacja z odcinka
PHOTO: BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS  WARSZAWA 30/07/2011  NA PLANIE PROGRAMU TVN: TOP MODEL - ZOSTAN MODELKA.  N/Z: ANJA RUBIK, MICHAL PIROG Odcinek 5

Więcej o: