Akty polskich top modelek w jesiennych edytorialach

Jurorzy "Top Model" zarzekają się, że nagość jest integralną częścią zawodu. Przeciwny programu utrzymują, że modelka nie ma prawa się rozebrać, dopóki nie zbuduje mocnej pozycji w branży. Zobacz jak pokazuje się nagie ciało w prestiżowych edytorialach, na przykładzie nowych sesji najsławniejszych Polek.
Magdalena Frąckowiak w Numero 127 Magdalena Frąckowiak w Numero 127 skan Numero

Magda Frąckowiak

Magdalena Frąckowiak należy do modelek, które w pełni akceptują nagość. Tak jak Lara Stone, Magda często pokazuje się nago w świetnych sesjach na granicy mody i sztuki. Zdjęcia z 127 numeru magazynu Numero wykonał Ben Hasset - artysta, który często rozbiera modelki, ale zawsze daleko mu od banału zwykłych aktów. W edytorialu "Dedoublement" (fr. rozdwojenie) najważniejsze nie są same fotografie, a ich surrealistyczna przeróbka, w której wiele klatek zostało nałożonych jedna na drugą.

Magda Frąckowiak w Numero 127 Magda Frąckowiak w Numero 127 skan Numero

Magda Frąckowiak

Dedoublement

Fotografia: Ben Hassett

Stylizacja: Patti Wilson

Make Up: Alice Lane

Fryzury: Peter Gray

Anja Rubik w Vogue Paris, październik 2011 Anja Rubik w Vogue Paris, październik 2011 skan Vogue

Anja Rubik

Anja wystąpiła w październikowym Vogue Paris aż w dwóch odważnych sesjach. Pokazywaliśmy już tę, w której 3. modelka świata pozuje z ogromnymi flakonami perfum.

Anja Rubik w Vogue Paris, październik 2011 Anja Rubik w Vogue Paris, październik 2011 skan Vogue

Anja Rubik

Bardziej awangardowa jest sesja autorstwa duetu Mert & Markus. Polka naśladuje w niej dawny wizerunek ikony popu - Madonny. Trzeba przyznać, że wygląda znacznie lepiej od oryginału.

Anja Rubik w Vogue Paris, 10/2011 Anja Rubik w Vogue Paris, 10/2011 skan Vogue

Anja Rubik

Niesamowitą siłę ma ujęcie, w którym biust Rubik jest zasłaniany przez małe czarne łapki, pochodzące nie wiadomo skąd. Motyw ten pojawił się w jesiennej kolekcji Jean-Charles de Castelbajac. Przerażające, ale na długo pozostaje w pamięci.

Małgosia Bela dla Self Service Małgosia Bela dla Self Service skan Self Service

Małgosia Bela

Mimo wieku Polki, jej kariera nadal się rozwija. Rok 2011 jest dla Małgosi Beli pasmem sukcesów. W tym sezonie jest twarzą Chloe, H&M, Massimo Dutti, Niny Ricci, Theory i Ibeberg.

Doświadczona modelka wygląda znakomicie w edytorialu dla magazynu Self Service (#35, wrzesień 2011). Na zdjęciu autorstwa Glena Luchford, pozuje ubrana tylko w dużą kopertówkę Miu Miu.

Małgosia Bela dla Self Service Małgosia Bela dla Self Service skan Self Service

Małgosia Bela

Mimo potępienia przez Carine Roitfeld, niegdysiejszą entuzjastkę tego rozwiązania, papierosy w sesjach modowych nadal trzymają się mocno. Zapewne chodzi o wyrafinowany efekt retro, jaki można dzięki nim uzyskać. Zdjęcie Małgosi jest rewelacyjne, a zakryta nagość intryguje bardziej niż typowy akt.

Daga Ziober dla Viktor Mag Daga Ziober dla Viktor Mag skan Viktor Mag

Daga Ziober

Na skromny akt zdecydowała się też 17-letnia Daga Ziober w drugim numerze włoskiego Viktor Mag. Duet Pierre&Albert sfotografował najważniejszą polską debiutantkę 2011 ubraną tylko w naszyjnik projektu Giuseppe Zanotti.

Który artystyczny akt podoba Wam się najbardziej?

Więcej o: