Okładki Vogue na grudzień - wybieramy najlepszą

Zobacz co specjalnego redakcje Vogue'ów przygotowały na Święta. Która okładka zasługuje na miano najpiękniejszej?
Okładka Vogue Mexico grudzień 2011 Okładka Vogue Mexico grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Mexico

Jedyna polska top modelka na grudniowych okładkach, Magda Frąckowiak, błyszczy (dosłownie i w przenośni) na okładce Vogue Mexico. Wyrafinowana sesja retro jest dziełem Davida Roemera, z wykształcenia psychologa, z zamiłowania fotografa. Madga jak z serialu "Dynastia". Czemu nie?

Okładka Vogue Paris grudzień 2011 Okładka Vogue Paris grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Paris

Vogue Paris przygotował numer koncentrujący się na muzyce, a na jego okładkę wybrał Kate Moss ucharakteryzowaną jak David Bowie z czasów Ziggy'ego Stardusta. Zdjęcie zrobil duet słynny Mert & Marcus. Trudno ją rozpoznać, prawda?

Kate już kiedyś pozowała jako Bowie, o czym więcej tutaj.

Okładka Vogue Germany grudzień 2011 Okładka Vogue Germany grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Germany

Karlie Kloss pojawiła się w tym miesiącu na dwóch okładkach Vogue!Jako mroczna femme fatale pozuje dla niemieckiej edycji. Ostre rysy i wiśniowa szminka przykuwają uwagę, ale Karlie wygląda tu na więcej niż swoje 19 lat. Fot. Alexi Lubomirski.

Okładka Vogue Turkey grudzień 2011 Okładka Vogue Turkey grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Turkey

Piękna Jacquelyn Jablonsky na fotografii Matta Irwina. Okładka jest porywająca, ale w Internecie rozgorzały dyskusje - czy tureccy graficy usunęli biust Jablonsky?

Okładka Vogue UK grudzień 2011 Okładka Vogue UK grudzień 2011 skan Vogue

Vogue UK

Vogue UK postawił na klimat sylwestrowy. Gisele Bundchen pręży się w najbardziej neonowych modelach z jesiennych kolekcji. Na pewno energetyzujące, ale czy srebrno-seledynowo-złote lycry to na pewno dobry pomysł? Fotografował ulubieniec gwiazd Mario Testino.

Okładka Vogue Spain grudzień 2011 Okładka Vogue Spain grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Spain

Amerykańska modelka Dree Hemingway ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. Czyli prawnuczka i praprawnuk Ernesta Hemingwaya. Hmm, pozbawione tego kontekstu, zdjęcie Bruce'a Webera nie pozostawia większego wrażenia.

Okładka Vogue US grudzień 2011 Okładka Vogue US grudzień 2011 skan Vogue

Vogue US

Amerykanie znów stawiają na gwiazdy. Zamiast modelki Charlize Theron wychodzi z oceanu w sukni Calvin Klein. Równego formatu gwiazda stanęła za obiektywem - Annie Leibovitz.

Okładka Vogue Russia grudzień 2011 Okładka Vogue Russia grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Russia

W rosyjskich kioskach zachwyca Arizona Muse na fotografii naszego ulubieńca Hediego Slimane. Jako diwa z pierwszej połowy XX wieku, modelka nosi wyszywaną złotymi koralikami suknię Reberto Cavalli.

Okładka Vogue Brazil grudzień 2011 Okładka Vogue Brazil grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Brazil

Alessandra Ambrosio w sukni Louis Vuitton, którą nie tak dawno (we wrześniu) nosiła Isabeli Fontana na okładce Vogue Mexico na zdjęciu Marcina Tyszki. Przeoczenie brazylijskiej edycji? Sytuację ratuje Rodrigo Santoro - nie dość, że jeden z najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia w Brazylii. W dodatku piekielnie utalentowany! Brad Pitt Ameryki Południowej?

Okładka Vogue Italia grudzień 2011 Okładka Vogue Italia grudzień 2011 skan Vogue

Vogue Italia

Okładka, którą już na pewno znacie, bo zwiastuje najbardziej kontrowersyjny edytorial miesiąca - rachityczno-atletyczną Karlie Kloss na zdjęciach Stevena Meisela.

Która okładka podoba Wam się najbardziej?

Zobacz także:

Karlie Kloss w Vogue Italia - sexy czy przerażające? Karlie Kloss  w edytorialu

Kalendarz Pirelli 2012 - wszystkie zdjęcia Mario Sorrenti

Więcej o: