Modelki roku 2011 - kto zdominował numery Vogue w 2011?

Portal Fashionista przeanalizował całą bibliotekę różnych edycji Vogue'ów i wytypował listę 10 dziewczyn, które zdominowały strony biblii mody na całym świecie.
Najważniejsze modelki 2011 Najważniejsze modelki 2011 kolaż lula.pl

Modelki roku 2011 - kto zdominował karty Vogue w 2011?

Wkrótce zajmiemy się podsumowaniem sukcesów polskich modelek w 2011 i przypomnimy, dla kogo 2011 był rokiem triumfu, a dla kogo stabilizacji. Tymczasem w portalu Fashionista znaleźliśmy ciekawe zestawienie modelek z perspektywy fotografii mody. Na podstawie różnych edycji Vogue policzono, która modelka zajęła w tym roku najwięcej stron, która miała najwięcej sesji solo, która pracowała z najlepszymi fotografami.

Zobaczcie gwiazdy Vogue'a 2011.

Arizona Muse w Vogue Russia Arizona Muse w Vogue Russia skan Vogue Russia

Arizona Muse

23-latka o nieprawdopodobnym imieniu (urodziła się w stanie Arizona, piękny przykład amerykańskiego patriotyzmu). Według models.com dopiero 7. modelka na świecie (ex-aequo z Iselin Steiro), według Vogue - najlepszy materiał na okładki i solowe edytoriale. W 2011 była wszechobecna, i to nie tylko na kartach Vogue, ale i na wybiegach. Ostatnio chodziła w pokazie przebogatej, hinduskiej kolekcji Chanel Pre-Fall, ale najłatwiej było ją zapamiętać jako chłopca w garniturku Dolce & Gabbana. Szybki rozwój kariery Arizona zawdzięcza Annie Wintour, która chwaliła ją w liście od naczelnego lutowego numeru Vogue US, porównując modelkę do Lindy Evangelisty i Natalii Vodianovej. Czemu Amerykanka nie przebiła się wcześniej? Zapewne przeszkodziło jej wczesne macierzyństwo, modelka ma 2-letniego synka.

Linki do ostatnich zdjęć Arizony Muse:

Raquel Zimmermann w Vogue Italia, listopad 2011, fot. Steven Meisel Raquel Zimmermann w Vogue Italia, listopad 2011, fot. Steven Meisel skan Vogue Italia

Raquel Zimmermann

28 lat, 10 w branży. Jedna z ulubienic Stevena Meisela, ścisłego współpracownika Vogue Italia zapalonego twórcy kontrowersyjnych sesji. Raquel to najbardziej skuteczna w dziedzinie high fashion Brazylijka. Miała w tym orku dwie okładki w Vogue Italia, a francuska i amerykańska edycja również o nią zabiegają.

Ostatnie sesje Raquel w Vogue'ach:

Karlie Kloss  w edytorialu Karlie Kloss w edytorialu "Body by Kloss" Vogue Italia grudzień 2011, fot. Steven Meisel skan Vogue Italia

Karlie Kloss

Bohaterka szokującego edytorialu Stevena Meisela, po którym oskarżano ją zarówno o anoreksję, jak i nadmierną miłość do siłowni. Najbardziej jednak dostało się samemu magazynowi - za domniemane szaleństwa z Photoshopem.

Często nazywamy Karlie ulubienicą Ameryki, bo ona także wpadła w oko Anie Wintour. Żadna inna modelka nie była tak szeroko obecna na kartach amerykańskiego Vogue.

Ostatnie sesje Karlie:

Anja Rubik w Vogue Paris, 11. 2011 Anja Rubik w Vogue Paris, 11. 2011 skan Vogue Paris

Anja Rubik

Osiągnięć Anji Rubik nie musimy przypominać, śledzimy je na bieżąco.  Z Sashą czy bez, zawsze wygląda pięknie, ale w tym roku zdobili dwie okładki Vogue jako para. Znacznie bardziej podobały nam się solowe okładki Anji, ale polska top modelka miała też kilka dobrych sesji w biblii mody, szczególnie w paryskiej edycji.
Anja Rubik w Vogue Paris, 11. 2011

Inne sesje Anji w Vogue Paris:

okładka Vogue UK maj 2011 - Lara Stone okładka Vogue UK maj 2011 - Lara Stone fot. skan

Lara Stone

Jedna z ulubienic Carine Roitfeld. Po odejściu sławnej naczelnej mogłaby rzadziej pojawiać się w Vogue Paris, ale nie musimy obawiać się o jej karierę, to wciąż najlepsza modelka świata według models.com (mimo, że prawie nie chodzi po wybiegu). W tym roku zrobiła 6 okładek Vogue'a, w tym dwie dla francuskiej edycji.

Więcej zdjęć Lary:

Joan Smalls w Vogue Japan Joan Smalls w Vogue Japan skan Vogue Japan

Joan Smalls

Portorykanka urzekła nas ostatnio poetycką, tajemniczą sesją w Vogue Japan (fot.). Joan dzielnie się trzyma na 4. pozycji rankingu models.com, którą dzieli z Sashą Pivovarovą. W Vogue pojawia się równie często, co inne koleżanki, ale na ogół w zbiorowych edytorialach. Nie ma też na koncie okładki biblii mody. Przypadek czy rasizm?

Więcej sesji z udziałem Joan:

Vogue Russia wrzesień 2011 Vogue Russia wrzesień 2011 skan Vogue

Natasha Poly

Piękna Rosjanka i dobra przyjaciółka Anji Rubik, ostatnio miała okazję współtworzyć listopadowy numer Vogue Spain jako gościnny redaktor i przy okazji pojawić się nago na okładce (zdjęcie Inez & Vinoodh). Ta dziewczyna potrafi mieć dwie sesje w jednym numerze Vogue (Vogue Paris, również listopad!). Aż trudno za nią nadążyć.

Natasha Poly

Ostatnie sesje Natashy na Luli:

Kalendarz Pirelli

Sasha Pivovarova w Vogue Paris, październik 2011, fot. Mert & Marcus Sasha Pivovarova w Vogue Paris, październik 2011, fot. Mert & Marcus skan Vogue Paris

Sasha Pivovarova

Wzięta modelka i zapalona malarka. Popularna także w Polsce, bo nie boi się zleceń mniej istotnych na świecie marek (ostatnia kampania "Beautiful Story" Reserved). Niestety, z Vogue wkrótce zniknie, bo właśnie idzie na roczny urlop. Modelka i jej mąż spodziewają się pierwszego dziecka.

Ostatnie sesje Sashy w Vogue:

Liu Wen w Vogue China Liu Wen w Vogue China models.com

Liu Wen

23-letnia Chinka nadal częściej pojawia się w edytorialach w chińskim Vogue'u niż w europejskich edycjach. Ale zdjęcia w edycji amerykańskiej, włoskiej i hiszpańskiej oraz kampania dla H&M sprawiły, że pozycja Liu Wen rośnie.

Karmen Pedaru w sesji Karmen Pedaru w sesji "Supersize me" Vogue UK - wrzesień 2011 fot. skan

Karmen Pedaru

Zupełnie zapomniana w Vogue US, gwiazda Vogue'ów europejskich. Na swojej okładce chcą ją mieć nawet edycje, których nie stać na organizację sesji okładkowej i muszą kupować zdjęcia z innych redakcji. Stąd skandal z sierpniowymi numerami Vogue Portugal i Vogue Hellas. Kraje w zapaści gospodarczej pocieszały się ślicznym plażowym zdjęciem Karmen, niestety tym samym w obu równoczesnych numerach.

okładki Vogue sierpień 2011 - Karmen Pedaru

Zobacz Karmen Pedaru w innych tegorocznych sesjach Vogue'a:

Która ulubienica Vogue'a pozowała w tym roku najlepiej? Czyje sesje Was zachwyciły w tym roku?

Zobacz też:

Daga Ziober - wschodząca gwiazda w dwóch nowych sesjach

Więcej o: