15 najlepszych okładek 2011 - Vogue, Numero, LOVE...

Przedstawiamy zestawienie najlepszych okładem mijającego roku. Subiektywne, bo nie jest tajemnicą, że kochamy polskie top modelki i i-D.
Natasha Poly na okładce i-D pre-fall 2011 Natasha Poly na okładce i-D pre-fall 2011 fot. i-D

i-D pre-fall 2011 (wersja z Natashą Poly)

W naszym zestawieniu na rok 2011 króluje i-D. Nic, dziwnego. To zdjęcie Natashy Poly przez  jest fenomenalne. Minimalistyczne ujęcie, żadnych ozdobników, fryzur (lepiej założyć kaptur Jil Sander). Piękna twarz, prosty make-up i odrobina Photoshopa. Hit portfolio Natashy i najlepszy przykład stylu i-D.

Fotograf: Willy Vanderperre

Modelka: Natasha Poly

i-D Fall Issue 2011 i-D Fall Issue 2011 i-donline.com

i-D Fall Issue 2011 (wersja z Abbey Lee)

Abbey Lee Kershaw jako najlepsza wersja Twiggy XXI wieku. Prosta czarno-biała okładka robi piorunujące wrażenie dzięki rzęsom-pętelkom i wyjątkowej umiejętności mrugania Abbey. Teo oka nie sposób zapomnieć.

Fotograf: Richard Bush

Modelka: Abbey Lee Kershaw

i-D lato 2011 - The Hedonist Issue - Behati Prinsloo i-D lato 2011 - The Hedonist Issue - Behati Prinsloo fot. skan

i-D Summer 2011

Letni "The Hedonist Issue" miał 6 okładek, ale najbardziej podoba nam się ta z Behati Prinsloo. Zobaczyć słodkiego aniołka Victoria's Secret w charakteryzacji "na Zombie Boya" - bezcenne.

Fotograf - Matt Jones

Modelka - Behati Prinsloo

Ten sam numer miał jeszcze jedną porywającą okładkę - portret niepokojącej Kristen McMenamy, autorstwa Josha Olinsa.

i-D lato 2011 - The Hedonist Issue - Kristen McMenamy

Anja Rubik w i-D, fot. David Bailey, Anja Rubik w i-D, fot. David Bailey, "The Greatest Wealth Is Health" skan i-D

Anja Rubik w i-D, zima 2011

Sir David Bailey, fotograf londyńskiej bohemy lat 60., spotkał się na planie z Anją Rubik. Gimnastycznej sesji towarzyszyła okładka do góry nogami. Tylko tak doświadczony fotograf mógł złapać tak idealny moment.

To najlepsza okładka Anji 2011 r. W tym roku top modelka miała więcej kampanii niż ważnych okładek. Pojawiła się w dwóch Vogue'ach z mężem, ale te zdjęcia nie były tak ciekawe. Tym ważniejsza była sesja dla i-D z prawdziwą legendą fotografii.

Fotograf: Davis Bailey

Modelka: Anja Rubik

Magdalena Frąckowiak na okładce Dansk Magdalena Frąckowiak na okładce Dansk fot. danskmagazine.com

Dansk, nr 26

Bardzo niepokojąca okładka Magdy Frąckowiak dla magazynu Dansk. Pochlapane białą farbą przedramiona i mokre włosy towarzyszą kapeluszowi w kształcie czepca (zakonnego? z wioski amiszów?). Zdjęcie wygląda jak plakat filmu grozy (z tych ambitniejszych).

Modelka: Magdalena Frąckowiak

Fotograf: Aitken Jolly

Kate Moss i  Lea T. na okładce Love magazine wiosna 2011 Kate Moss i Lea T. na okładce Love magazine wiosna 2011 fot. love

Love magazine wiosna 2011

Kate Moss i Lea T. zdobią okładkę numeru o modzie na androgynię w modelingu. Dwie kobiety, z których jedna był kiedyś mężczyzną, a drugiej androgyniczną nikt by nie nazwał - trochę nie na temat? Tak czy inaczej, to najbardziej zapamiętywalne zdjęcie pocałunku w 2011.

Modelki: Kate Moss, Lea T.

Fotograf: Inez & Vinoodh

Elle Fanning, Hailee Steinfeld i Chloe Moretz na okładce magazynu Love, sierpień 2011, fot.Mert Alas, Marcus Piggott Elle Fanning, Hailee Steinfeld i Chloe Moretz na okładce magazynu Love, sierpień 2011, fot.Mert Alas, Marcus Piggott Love, sierpnień 2011, fot. Mert Alas, Marcus Piggott

Love, lato 2011

Kolejna prowokacja Love Magazine i kolejny komentarz do aktualności świata mody. Trzy młodziutkie aktorki (13, 14 i prawie 15 lat) już namieszały w świecie mody. Chloe ogranicza się do paradowania po czerwonym dywanie i sesji zdjęciowych (Jalouse), ale Hailee jest ulubienicą Miucii Prady i twarzą jesiennej kolekcji Miu Miu. Także Elle idzie w ślady starszej siostry i pojawiła się w jesiennej kampanii Marc by Marc Jacobs. Krytycy gromią, że w ten sposób odbiera się dziewczynkom dzieciństwo i przedstawia je jako obiekty seksualne. LOVE idzie na przekór - charakteryzuje aktorki na grzeczne dziewczynki z epoki wiktoriańskiej, niewinne jak owieczki. Śliczne czy prowokujące?

Fotograf: Mert & Marcus

Modelki: Elle Fanning, Hailee Steinfeld i Chloe Moretz

Kate Moss na okładce Vogue Brazil maj 2011
Jaskółki nad pośladkami Kate Moss na okładce Vogue Brazil maj 2011 Jaskółki nad pośladkami skan

Vogue Brazil maj 2011

W naszym zestawieniu jest stosunkowo mało okładek Vogue. Piękne, ale ostatnio rzadko mają w sobie coś awangardowego, zwłaszcza po odejściu Carine Roitfeld z francuskiej edycji. Kate Moss była niekwestionowaną królową Vogue'a w maju (okładki Paris, Brazil i Japan), ale najciekawsza wydaje nam się ta z Brazylii. Oskarżana o odejście od high fashion w stronę stylu Playboya, portretuje ikonę ubraną tylko w ciężkie bransolety i własne tatuaże. Wyjątkowo, tym razem niewyretuszowane.

Modelka: Kate Moss

Fotograf: Mario Testino

Claudia Schiffer na okładce Vogue Germany, sierpień 2011 Claudia Schiffer na okładce Vogue Germany, sierpień 2011 skan

Vogue Germany, sierpień 201

Najlepsza w tym roku okładka nawiązująca do trendu na fetysz w stylu Louis Vuitton. Claudia Schiffer pracuje rzadko, ale w tym roku pokazała klasę. Fryzura nawiązuje do gwiazd kina lat 40., a jednak zdjęcie jest bardzo współczesne.

Modelka: Claudia Schiffer

Fotograf: Miles Aldridge

Eniko Mihalik Numéro luty 2011 Eniko Mihalik Numéro luty 2011 fot. skan

Numéro luty 2011

Uwielbiana przez redakcje magazynów kolekcja wiosenna Prady doczekała się najlepszej interpretacji na okładce Numéro. Eniko Mihalik ubrana tylko w pasiaste boa zachwyca. Głębokie cienie kojarzą się z malarstwem Tamary Lempickiej. Klasa.

Modelka: Eniko Mihalik

Fotograf: Ben Hassett

Małgosia Bela - okładka Numero kwiecień 2011 Małgosia Bela - okładka Numero kwiecień 2011 fot. skan

Numéro kwiecień 2011

Nasza ulubiona polska ikona modelingu naśladuje drapieżnego kota. 2011 r. był dla Małgosi Beli czasem triumfu, licznych kampanii, świetnych sesji. Bela wyrobiła sobie pozycję prawdziwej gwiazdy segmentu 30+. Mamy nadzieję, że w 2012 będziemy widywać ją równie często.

Modelka: Małgosia Bela

Fotograf: Greg Kadel

Małgosia Bela - Muse Magazine 8 okładek: Modern Muses Małgosia Bela - Muse Magazine 8 okładek: Modern Muses fot. mat. prasowe

MUSE, wiosna 2011

Jedna z wiosennych okładek MUSE szczególnie zapadał nam w pamięć. Minimalistyczny portret Małgosi Beli w wersji prawie topless, z monstrualnej wielkości fryzurą retro, jest po piękny do bólu. Udana próba zdefiniowania ideału kobiecości.

Modelka: Małgosia Bela

Fotograf: Daniele Duella i Iango Henzi

Beyonce na okładce Beyonce na okładce "Dazed skan

"Dazed & Confused", lipiec 2011

Z kategorii gwiazd, uwielbiamy okładkę Beyonce dla Dazed & Confused. To odejście od sztywnego wizerunku pięknej diwy, dzięki któremu wokalistka już od kilku lat wydaje się być pięknością po 30. Sesja Sharifa Hamzy jest wyluzowana i ironiczna. Bluzka Givenchy Resort i demonstracyjnie niepasujący stanik w panterkę czyli diwa jest na urlopie. Niedbały tapir i topniejące lody to rzadkie towarzystwo dla królowej R&B.

Modelka: Beyonce

Fotograf: Sharif Hamza

Lady Gaga na okładce V Magazine, lato 2011 Lady Gaga na okładce V Magazine, lato 2011 skan V magazine

Lady Gaga na okładce V Magazine, lato 2011

Ekscentryczna 25-latka zaliczyła w tym roku całą kolekcję okładek. Najbardziej znana jest ta, na której Gaga ma 3 głowy. W dedykowanym Azji numerze V, wokalistka przypomina mangową wojowniczkę. Trójgłowy potwór połknął w tym roku ogromną część rynku muzycznego.

Modelka: Lady Gaga

Fotograf: Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin

Fashion nr 36 - Monika Jagaciak i Zombie Boy Fashion nr 36 - Monika Jagaciak i Zombie Boy fot. tfs

Fashion Magzine nr 36, lato 2011

W Polsce najbardziej nam się podobała okładka z Zombie Boyem i naszą młodziutką top modelką JAC. Piękna i bestia to typowy motyw (zobacz Behati Prinsloo na okładce i-D), ale tu wygląda wyjątkowo. Zamiast wyeksponować słodką buzię Moniki Jagaciak, styliści ucharakteryzowali modelkę na barwną dzikuskę. Bestię oswaja nie słodka dziewczynka, a fascynująca szamanka.

Modele: JAC i Zombie Boy

Fotograf: Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek

Najlepsze okładki 2011 Najlepsze okładki 2011 kolaż lula.pl

Najlepsze okładki 2011

Zgadzacie się z naszym wyborem? Która okładka Wam najbardziej zapadła w pamięć?

Zagłosujcie w naszym sondażu!

Więcej o: