Polki i Polacy w kampaniach domów mody na wiosnę

Najnowsze numery prestiżowych magazynów będą pełne polskich twarzy. Wszystkie gwiazdy polskiego modelingu dostały w tym sezonie prestiżowe zlecenia.
Magda Frąckowiak w kampanii Jimmy Choo wiosna 2012 Magda Frąckowiak w kampanii Jimmy Choo wiosna 2012 mat. prasowe Jimmy Choo

Magda Frąckowiak dla Jimmy Choo

Kampania w stylu "Terry Richardson niepodobny do Terry'ego Richarsona" Zdjęcia reklamowe Jimmy Choo bardziej przypominają nudnawe kampanie dla Mango, niż najlepsze dokonania buntowniczego fotografa. Magda Frąckowiak w stylizacjach na lata 70. wygląda co prawda uroczo, ale cała kampania jest boleśnie typowa.

Magdalena Frąckowiak w kampanii Jimmy Choo wiosna 2012

Kampania Balmain z Anją Rubik - wiosna 2012 Kampania Balmain z Anją Rubik - wiosna 2012 mat. prasowe

Rubik dla Balmain

Nieco inna niż zwykle kampania Balmain to dzieło Inez & Vinoodh, duetu stale współpracującego z marką. Neonowe barwy i Anja Rubik, przypominająca tu nieco Davida Bowie, to sygnał pewnych zmian w Balmain. Nowy główny projektant marki, młodziutki Olivier Rousteing, zaproponował wprawdzie kolekcję podobną do dorobku poprzednika Christophe'a Decarnin, ale postanowił się od niego odróżnić nowym stylem kampanii.

Anja Rubik - kampania Kurt Geiger wiosna 2012 Anja Rubik - kampania Kurt Geiger wiosna 2012 mat. prasowe Kurt Geiger

Rubik dla Kurt Geiger i Giuseppe Zanotti

Słynne nogi Anji Rubik drugi raz z rzędu reprezentują dwie marki dodatków. Naszym zdaniem, włoskie Giuseppe Zanotti (zdj. poniżej) znów przegrywa z brytyjskim Kurt Geiger. Wydaje się, że po wspaniałej kampanii wiosna 2011, włoskiemu domowi mody skończyły się dobre pomysły na Anję. Kurt Geiger postawił na stylistykę amerykańskiego filmu drogi i zachwycił nas nonszalancją.

Anja Rubik w kampanii Giuseppe Zanotti wiosna 2012

Patrycja Gardygajło dla D&G Patrycja Gardygajło dla D&G mat. prasowe D&G

Patrycja Gadrygajło dla D&G

Ostatnia kampania D&G to dzieło fotografa kampanii Dolce& Gabbana - Giampaolo Sgura. Obok Polki, wystąpiły w niej modelki Samantha Gradoville i Valerija Sestic oraz modele Simone Nobili i Alfred Kovac. Patrycja jest podopieczną D'vision i aktualnie jej karierea wreszcie nabiera rozpędu. Jej delikatna uroda była duża ozdobą wiosennego pokazu Dolce&Gabbana, a projektanci zapamiętali piękność z Polski. Zlecenie dla D&G to sygnał, że w 2012 częściej będziemy oglądać Patrycję w zagranicznych magazynach. Na razie ma na koncie sesje w Telvie, niemieckim Glamour i zdjęcia dla vogue.com.

JAC w kampanii Just Cavalli wiosna 2012 JAC w kampanii Just Cavalli wiosna 2012 mat. prasowe Just Cavalli

JAC dla Just Cavalli

Znów Terry Richardson, czyli zblazowana młodzież nosi Just Cavalli. Na ogół śliczna i łagodna JAC, tym razem występuje w bardziej niepokornym wydaniu. Podoba nam się taka odmiana i chętnie zobaczylibyśmy więcej wspólnych zdjęć Moniki i Lindsey Wixson.

Kasia Struss w kampanii Moschino wiosna 2012 Kasia Struss w kampanii Moschino wiosna 2012 Moschino / mat. prasowe Avant models

Kasia Struss dla Moschino i Adolfo Dominguez

Blondynka, szatynka czy ruda - Kasia Struss zawsze intryguje swoją ciekawą urodą. Wprawdzie zdjęcia dla Moschino i Adolfo Dominguez nie pomogą modelce w odpieraniu zarzutów o zbyt szczupłą sylwetkę, ale obie zaliczamy do sukcesów.

Kasia Struss w kampanii Adolfo Dominguez, wiosna 2012

Greg Nawrat w kampanii Gucci, wiosna 2012 Greg Nawrat w kampanii Gucci, wiosna 2012 mat. prasowe Gucci

Greg Nawrat dla Gucci

Prawdziwa gwiazda Panda Models, prestiżowej warszawskiej agencji zajmującej się tylko modelami. Mierzący 1,92m przystojniak zrobił karierę w zupełnie rekordowym tempie. W kraju reklamuje wiosenne projekty Mariusza Przybylskiego, a za granicą zdobył prawdziwie gwiazdorskie zlecenie. U boku dwóch doświadczonych top modelek (Kershaw i Pedaru) reklamuje wiosenną kolekcję Gucci. Zdjęcia zrobili Mert & Marcus. Dla entuzjastów, poniżej wideo.

Greg Nawrat w kampanii Gucci, wiosna 2012

Kampania Valentino wiosna lato 2012, wśród modelek Zuzanna Bijoch Kampania Valentino wiosna lato 2012, wśród modelek Zuzanna Bijoch mat. prasowe Valentino

Zuza Bijoch dla Valentino

Wielkie gwiazdy młodego pokolenia:  Zuzanna Bijoch, Maud Welzen, Bette Franke i Fei Fei Sun. Sentymentalna kampania Valentino ma ogromny urok i bardzo wpisuje się w charakter marki. Zdjęcia wykonała Deborah Turbeville, a odpowiednie do sesji ruiny znaleziono aż w Meksyku. Kolejny sukces obiecującej Polki.

Topshop wiosna 2012 - Karolina Wąż Topshop wiosna 2012 - Karolina Wąż Topshop

Karolina Wąż dla Topshop

Polskie debiutantki bardzo szybko doszły do etapu zleceń reklamowych. Urocza Karolina Wąż pracuje dla Topshopu. Co ciekawe także Topman reklamuje Polak ? Pat Pietrzak, który wcześniej partnerował Zuzannie Bijoch w zmysłowej kampanii Gosi Baczyńskiej. Co prawda ostentacyjne stylizacja a la geek z politechniki nas nie porywają, ale Topshop lubi stawiać się w alternatywnym nurcie.

Pat Pietrzak w kampanii Topman, wiosna 2012

Monika Sawicka w kampanii Sportmax Code, wiosna 2012 Monika Sawicka w kampanii Sportmax Code, wiosna 2012 mat. prasowe Sportmax Code

Monika Sawicka dla Sportmax Code

Spóźniona kariera Moniki Sawickiej nadal się rozwija. Spotmax Code to wprawdzie nie ta sama liga co Celine (w sezonie jesiennym), ale jesteśmy przekonani, że Polka dobrze wykorzystuje swoje 5 minut.

Daga Ziober w kampanii Akris, wiosna 2012 Daga Ziober w kampanii Akris, wiosna 2012 mat. prasowe Akris

Daga Ziober dla Akris

Nowa królowa wybiegów Daga Ziober wystąpiła w kampanii Akris, w skrajnie minimalistycznym wydaniu. Obcisłe kaptury były już u Jil Sander, ale przyznajemy, że Daga świetnie pasuje do futurystycznej koncepcji kampanii.

Małgosia Bela w kampanii Hermes Origami Swimwear, wiosna 2012 Małgosia Bela w kampanii Hermes Origami Swimwear, wiosna 2012 mat. prasowe Origami Hermes

Małgosia Bela dla Boss Black i Hermes Swimwear

Na koniec prawdziwa gwiazda, polska ikona - Małgosia Bela. Dziś porównywaliśmy te dwie kampanie. Mimo różnej estetyki łączy je jedno - ogromna klasa i elegancja. Nigdy nie nudzimy się zdjęciami Beli!

Jak lepiej? Małgosia Bela w kampaniach Boss Black i Hermès Swimwear


Która kampania podoba Wam się najbardziej?
Więcej o: