Poznaj polskich modeli z wybiegów w Mediolanie!

Na Luli rzadko piszemy o modelach, ale rosnąca popularność Polaków na rynku high fashion skłania nas do przyjrzenia się im bliżej.
Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Polscy modele na Milan Fashion Week

Dopiero co skończył się Menswear Milan Fashion Week, a do końca tego tygodnia potrwa jego paryski odpowiednik. Uznaliśmy, że to świetny pretekst, żeby przyjrzeć się sukcesom polskich modeli.

Nadal brakuje nam supergwiazdy, a chłopaków z Polski próżno szukać w rankingach top modeli. To wciąż mało popularna ścieżka kariery w Polsce, a młodym mężczyznom praca modela kojarzy się z czymś mało męskim i świadczącym o próżności. Podczas gdy ich koleżanki podsyłają zdjęcia do agencji i biegają na castingi, do "Top Model", chłopcy wciąż są wyławiani na ulicy czy nawet... Facebooku.

Jednak, nadchodzą lepsze czasy dla polskich modeli. W krótkim czasie, Greg Nawrat z rokującego debiutanta zmienił się w nową twarz Gucci i pozował u boku Abbey Lee Kershaw i Karmen Pedaru. Po piętach depcze mu kilku kolegów z branży.

Który z nich zostanie polskim top modelem z prawdziwego zdarzenia?

Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Adrian Włodarski

Adrian Włodarski debiutował w pokazach na jesień 2005, i to spektakularnie (Calvin Klein, Costume National, Gucci). Mimo nieoczywistej urody, od lat trzyma się na topie. Żaden inny Polak nie ma takiego dorobku - dziesiątki pokazów i prestiżowe kampanie. Gdy na wiosnę 2008 został twarzą Prady, jego kariera nabrała tempa. Był także twarzą Just Cavalli, Lanvin, Levi's i Moschino.

W międzyczasie przestał być chłopcem z długą grzywką, a stał się bardzo męski i elegancki. Do jego atutów należy bardzo duża elastyczność. Jego kariera zwolniła tempo, ale po obejrzeniu pokazu Ports 1961, wróżymy mu jeszcze kilka kontraktów reklamowych w sektorze klasycznego luksusu.

Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Greg Nawrat

Męski debiut roku 2011. 1,90 m, rocznik '90. Mickel Sorenson Gregorkiewicz z Panda Models znalazł Grzegorza na Facebooku. Po debiucie na Fashion Week Poland szybko zaczął chodzić w Mediolanie  i Paryżu, między innymi dla Prady i Gucci. Pozował dla Fiasco i Fashion Magazine, a w sezonie wiosennym jest twarzą kampanii Gucci, Roy Rogers i Mariusza Przybylskiego. Wygląda jak lepsza wersja Nate'a z "Gossip Girl", więc typujemy go na ulubieńca nastolatek.

W Mediolanie pojawił się w pokazach: Ermenegildo Zegna, Roberto Cavalli, Moschino i oczywiście Gucci.

Greg Nawrat w kampanii Gucci, wiosna 2012Greg Nawrat w Fashion Magazine #37

Greg Nawrat w Fashion Magazine #37


Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Jakub Nowocień

Jakub Nowocień ma 189 cm wzrostu i muskularną budowę. Wczoraj, chodził na wybiegu u Muglera, a w Mediolanie wystąpił jako exclusive w pokazie Costume National. Pokazał w nim dwie stylizacje, a biały look otworzył pokaz.

Jakub Nowocień stał się rozpoznawalny, gdy zeszłej jesieni pojawił się w wiosennym pokazie Givenchy w charakterystycznej stylizacji. Garniturowi w nadruki egzotycznych kwiatów towarzyszyły utlenione na biało włosy i brwi, a także charakterystyczne dla tego pokazu plemienne ozdoby uszu. Jego zdjęcie ukazało się też w jesiennym i-D, wsytąpił też w sesji podsumowującej dokonania Calvina Kleina w magazynie 032c.

GIVENCHY_Menswear_Spring_Summer_2012_PARIS  PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELINJakub Nowocień w magazynie 032c #22

Jakub Nowocień, Givenchy w/l 2012                     Jakub Nowocień w magazynie 032c #22

Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Tomasz Szczukiecki

Największa gwiazda wrocławskiej agencji MYSKENA Studio. Od 2008 roku ma kontrakty z prestiżowymi agencjami europejskimi: Nathalie w Paryżu i Elite w Mediolanie. Reklamował Versace, Paula Smitha i Converse. Chodził m. in. u Ricka Owensa, McQueena, Hilfigera i Galliano. Rzadko pracuje w Polsce, ale na pewno pamiętacie go z kampanii wiosennej kolekcji Zienia "Look at Me", w której partnerował Ewie Witkowskiej.

W Mediolanie wypatrzyliśmy go w pokazach: Gucci, Etro, Diesel Black Gold, Costume National, Corneliani i Pringle of Scotland. Teraz życzymy Tomkowi jakiejś spektakularnej jesiennej kampanii.

Zień - kampania kolekcji "Look at Me" wiosna lato 2012

Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Mariusz Smoliński

Mariusz Smoliński chodził dla Jil Sander i Alexander McQueen, kiedy większość modeli z tego zestawienia było jeszcze w gimnazjum. W ciągu kilku lat udało mu się zaliczyć pokazy większości liczących się marek. Reklamował garnitury Mariusza Przybylskiego, Emporio Armani (w 2008 r.), a ostatnio zapach Loewe "Quizas Pasion".

W Mediolanie mogło być bardziej imponująco - wystąpił w pokazach Moncler Gamme Bleu, Dirk Bikkembergs, Ermenegildo Zegna. Czekamy na Paryż. Z pewnym niepokojem, bo intrygujące spojrzenie Mariusza lekko nas przeraża.

Polscy modele: Daniel Uzdowski Polscy modele: Daniel Uzdowski kolaż lula.pl/ MONDADORI

Daniel Uzdowski

Daniel zaczynał w Rebel Models, a w ciągu ostatnich trzech lat pracował w wielu prestiżowych pokazach, pozował dla magazynów w Polsce i w Azji. Jego ostre jak brzytwa kości policzkowe i delikatna uroda sprawiają, że w modelingu ma bardzo szeroki zakres możliwości i pasują do niego najróżniejsze charakteryzacje.

W Mediolanie pojawił się u Missoni, Les Homme i Costume National (zdj.).

Kompozytka:

Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Tomek Szałański

19-letni Tomek Szałański zaczynał we wrocławskiej agencji AMQ Models. Drzwi do wielkiej kariery może mu otworzyć debiut w pokazie Jil Sander. Ostatnio pokazywaliśmy jego zmysłową sesję z Honoratą z "Top Model". Co ciekawe, oboje pochodzą z Legnicy.

Honorata gwiazdą nowego "Żurnala" i francuskiego L'Autre

Polscy modele: Polscy modele: kolaż lula.pl/ MONDADORI

Wojtek Czerski

Nowy podopieczny Bananas Models, paryskiej agencji zajmującej się tylko i wyłącznie modelami. Należy do niej także bardziej znany Polak Wojtek 'Hare' Zając. Występ w pokazie Dolce & Gabbana zapewnił debiutantowi profil na models.com. Na razie pusty, ale wkrótce może zapełnić się zdjęciami z wybiegów w Paryżu. Oto jego kompozytka przeznaczona na paryski Fashion Week:

Wojtek Czerski z Bananas Models

Który z polskich modeli podoba Wam się najbardziej? Obserwujecie dokonania przystojnych Polaków w Paryżu? Jak myślicie, dlaczego polscy modele mają dużo niższą pozycję w branży od polskich modelek?

Więcej o: