Nominujemy suknie do Oscara - co Lula chciałaby zobaczyć na czerwonym dywanie

Wybraliśmy suknie wieczorowe, które bardzo chcielibyśmy zobaczyć na czerwonym dywanie podczas najważniejszej gali Hollywood.
Suknie na Oscary? Suknie na Oscary? kolaż lula.pl/East News

Nasze propozycje sukni oscarowych

Na Oscary gwiazdy mają do wyboru kilka opcji. Te największe często noszą projekty przygotowane specjalnie dla nich, ale często wybierają też haute couture. Jednak, "gotowce" z wybiegu również trafiają na czerwony dywan - na Złotych Globach liczne były kreacje z kolekcji wiosennych, Pre-Fall, a nawet jesiennego haute couture (Glenn Close, Jessica Biel).

W ciągu miesiąca, który dzieli nas od gali oscarowej zostaną też ujawnione jesienne kolekcje amerykańskich projektantów, i zapewne po New York Fashion Week przygotujemy kolejne zestawienie tego typu. Na razie możemy pogdybać i zasugerować piękne suknie z kolekcji Pre-Fall, nowych kolekcji haute couture czy trochę już zapomnianych kolekcji wiosennych (choć Oscary zostaną rozdane jeszcze przed nadejściem wiosny).

Suknie Monique Lhuillier Suknie Monique Lhuillier kolaż lula.pl

Suknie Monique Lhuillier - kolekcja Pre Fall 2012

W przeciwieństwie do gwiazd Hollywood, nie przepadamy za Monique Lhuillier. Jednak popularność tej projektantki na amerykańskich galach skłoniła nas do wybrania trzech najlepszych kreacji z jej kolekcji Pre-Fall. Lula stawia na koronkę i piękne, głębokie odcienie niebieskiego. Szczególnie szlachetny granat przypał nam do gustu.

Suknie Marchesa Suknie Marchesa kolaż lula.pl/East News

Suknie Marchesa - kolekcja w/l 2012

Dwie propozycje od kolejnej ulubionej marki Amerykanek - Marchesa. Pochodzą z kolekcji wiosennej, jednak żałujemy, że wielkie gwiazdy jeszcze ich nie doceniły! Złote frędzle w stylu lat 20. i perfekcyjna delikatność krzyżujących się warstw muślinu są zachwycające i na pewno skradłyby uwagę fotoreporterów.

Suknie Alexander McQueen Suknie Alexander McQueen kolaż lula.pl

Suknie Alexander McQueen - kolekcja Pre Fall 2012

Gotycka kolekcja McQueen Pre-Fall 2012 to propozycja dla odważnych. Poza Elizabeth Salander, przepraszam Rooney Marą, mało która gwiazda chce zaryzykować porównania z rodziną Adamsów. A szkoda, bo cieniuśki tiul z koronką wygląda superefektownie. Może suknia w wielkie, haftowane kwiaty (po l.) ma szanse dostać się na oscarową galę?

Suknie Elie Saab Suknie Elie Saab kolaż lula.pl/East News

Suknie Elie Saab - w/l 2012

Elie Saab nie proponuje kolekcji Pre-Fall, a jego nowy pokaz haute couture dopiero dziś po południu. W tej sytuacji proponujemy suknie z kolekcji wiosennej. Libański projektant potrafi tworzyć kreacje z milionem błyszczących elementów i nie przekraczać granicy kiczu. I te szlachetne kolory kwiatów!

Dior wiosna lato 2012 Dior wiosna lato 2012 kolaż lula.pl/East News

Dior w/l 2012

Niedoceniona suknia z pokazu Diora na wiosnę 2012. Inne projekty trafiły na czerwony dywan, a tego cudeńka nikt nie chce. Może jakaś gwiazdka zlituje się nad nim przed galą oscarową?

Suknie Dior haute couture Suknie Dior haute couture kolaż lula.pl/East News

Dior haute couture w/l 2012

Jeśli gwiazdy nie przestraszą się przepychu kolekcji Dior haute couture, mamy duże szanse zobaczyć któryś z projektów Billa Gayttena. My obstawiamy czerwoną suknię finałową, a Wy?

Herve Leger Pre Fall Herve Leger Pre Fall kolaż lula.pl/East News

Hervé Léger by Max Azria

Bandażowe sukienki to raczej strój do występów telewizyjnych, ale w kolekcji Pre-Fall znaleźliśmy piękną suknię maxi. Skromna, ale seksowna i superelegancka.Tę także polecemy Rooney Marze.

Suknie Atelier Versace Suknie Atelier Versace kolaż lula.pl/East News

Suknie Atelier Versace

W projektach Atelier Versace gustuje Angelina Jolie, ale są one szyte specjalnie dla niej. Nic dziwnego, w lekko kiczowatej nowej kolekcji trudno byłoby minimalistce znaleźć coś dla siebie. Mimo to, liczymy, że zobaczymy jakąś gwiazdę w sukienkach z asymetrycznymi sztywnymi baskinami (?) na biodrze. Do wyboru są koronkowa limonka i metaliczna suknia finałowa.

Zobacz także:

Aktorki nominowane do Oscara - czy wybiorą ulubionych projektantów?

Dior haute couture w stylu "Mad Men"

Więcej o: