Buty z ćwiekami - Sam Edelman, Jeffrey Campbell, Valentino...

Producenci luksusowego obuwia szukają inspiracji w kontrkulturowej estetyce rocka i punku. Ironia? Być może, ale trend na ćwieki i tak panoszy się na wybiegach, a coraz częściej na ulicach.
Luksusowe buty z ćwiekami Luksusowe buty z ćwiekami kolaż lula.pl

Sam Edelman

Buty marki Sam Edelman właśnie pojawiły się w Polsce. Wcześniej można było je sprowadzać z zagranicy, jak zrobiła to blogerka Karina (w naszym cyklu ?Pokaż swoją szafę). Teraz szpilki Edelmana można kupić w internetowym butiku front-ROWS.com. Mimo wysokich cen są pewnym hitem. Na żółtą wersję najpopularniejszego modelu Lorissa skusiła się już Honorata "Honey" Skarbek. W kanarkowych butach z piętą i obcasem wysadzanymi ostrymi ćwiekami pojawiła się już na dwóch imprezach! Model Lorissa kosztuje 850 zł, ale nie odstrasza to fanów, którzy w każdym sezonie kupują parę w innym kolorze!

We front-ROWS.com dostępne są także modele z bardziej subtelnymi, małymi ćwiekami: płaskie buty typu lords (model Adena) oraz seksowne Scarlett z paskiem wokół kostki, przodem w panterkę i obcasem cienkim jak igła. Adena to wydatek 599zł, a Scarlett ? 749 zł.

Luksusowe buty z ćwiekami Luksusowe buty z ćwiekami kolaż lula.pl

Jeffrey Campbell

Inną marką specjalizującą się w modnych ćwiekach jest Jeffrey Campbell. Internetowy sklep High Life, importujący obuwie mistrza masywnych obcasów i podsuwek, ma w ofercie model Lita w wersji w długimi, ostrymi ćwiekami. Dziewczyny z High Life zdradziły nam, że to najlepiej sprzedający się model. Jeffrey Campbell ma w ofercie jeszcze kilka ćwiekowanych modeli. Część z nich prawdopodobnie wkrótce trafi do Polski.

Od l.: Lita, Shadow Stud (nosi je Doda), Dominique, Foxy

Luksusowe buty z ćwiekami Luksusowe buty z ćwiekami kolaż lula.pl

Valentino

Wersją ekskluzywna to Valentino. Dom mody nabija ćwiekami bardzo kobiece, delikatne buty. Te ćwieki są krótsze i mniej drapieżne. Spodobają się nawet wielbicielkom romantycznego stylu. Do Polski sprowadza je butik Moliera 2.

Luksusowe buty z ćwiekami Luksusowe buty z ćwiekami kolaż lula.pl

Christian Louboutin

Moliera 2 oferuje też najsłynniejsze buty Europy ? louboutiny. Boski Christian nie należy do konserwatystów, więc jego szpilki z ćwiekami są drapieżne i niepokojąco seksowne. Najciekawszy wydał nam się do bólu szpiczasty model Asteroid, który kosztuje aż 4 250 zł.

Luksusowe buty z ćwiekami Luksusowe buty z ćwiekami kolaż lula.pl

W sieciówkach

A wy, lubicie buty z ćwiekami? Jeśli szukacie nieco tańszych odpowiedników, najlepszym adresem będzie Zara lub River Island.

Od góry od l.: botki Zara, sandały Zara, szpilki River Island, płaskie Zara, baletki Topshop.

Więcej o: