Top Model 3 - fakty i mity

Media huczą od plotek o nowej edycji Top Model, przekonaj się które są prawdziwe.

Nowa jurorka

W serwisach plotkarskich typowano Joannę Horodyńską, Karolinę Malinowską i Malwinę Wędzikowską, stylistkę programu i dziewczynę Rinke Rooyensa. Jednak Korwin-Piotrowskiej nie zastąpi żadna stylistka, ani modelka, a choreograf i reżyser pokazów mody Katarzyna Sokołowska. Bardzo znana w branży, mało znana publiczności. Sokołowska reżyseruje większość liczących się pokazów mody w Polsce, angażuje się w Poland Fashion Week.

Nowa jurorka - Katarzyna Sokołowska

Z Dawidem Wolińskim współpracuje regularnie, pracowała też przy pokazach finałowych i pokazie Wolińskiego w "Top Model 2".

Wczoraj po pokazie Łukasza Jemioła udało nam się porozmawiać z nową jurorką i zapytać, czy w "Top Model" będzie większy nacisk na chodzenie w pokazach:

"Dotychczas moja współpraca z "Top Model" ograniczała się do tego pokazu finałowego i szkoleń przed pokazem, ale nie uczestniczyłam w całym tym procesie. Z sesji można dużo wycisnąć, choćby przez wybór zdjęcia, natomiast pokaz jest bardzo obnażający. No, jak nie pójdzie, to nie pójdzie. One potrzebują więcej czasu, żeby się tego nauczyć."

Zapytaliśmy też Katarzynę Sokołowską czy teraz atmosfera w jury będzie mniej napięta i konfliktowa. Roześmiała się i odpowiedziała bardzo dyplomatycznie:

"Ja chłopców znam zawodowo i bardzo ich lubię. Cenię sobie ich profesjonalizm i wydaje mi się, że to będzie taki czysty, zawodowy spór. Każdy z nas ma swoje zdanie, każdy jest odrębną osobowością i to będzie naturalnie wynikało z różnicy zdań."

Czy to dobry wybór? Tak, bo Sokołowska nie jest medialną pacynką, tylko prawdziwym profesjonalistą z branży. Producenci zatrudnili ją dla jej kompetencji, a nie rozpoznawalności. Ma charyzmę i być może wprowadzi dyscyplinę do kolejnej edycji. Jedno jest pewne, wreszcie uczestniczki programu nauczą się chodzić po wybiegu.

Anja Rubik

Rubik nie mieszka w Polsce, ma mnóstwo zleceń i tworzy z mężem '25 Magazine". Z powodu nadmiaru obowiązków miała ostatecznie zerwać z "Top Model". Odejście Anji było dla producentów poważnym zmartwieniem, dlatego namawiali ją tak długo, aż zgodziła się znaleźć dla nich czas. Prawdopodobnie wystąpi w dwóch odcinkach, w tym oczywiście - w finale.

Taki obrót spraw nie cieszy Joanny Krupy, bo dziewczyny są od dawna w stanie medialnej wojny. Poszło o futra i jurorskie opinie. Mamy nadzieję, że trzecia edycja obędzie się bez nerwów i łez.

Gwiazdy na pokazie Łukasza Jemioła Gwiazdy na pokazie Łukasza Jemioła Kapif

Ilona Felicjańska

Była modelka ma podobno współprowadzić show razem z Joanną Krupą. Joannę widujemy raczej na fotelu jurorskim, a cała praca na backstage'u spada na Michała Piroga. W pierwszej edycji towarzyszyła mu Magda Mielcarz, ale po jej odejściu zabrakło pomysłu. W drugiej na krótko pojawiła się Weronika Lewicka, kandydatka z "Top Model 1", ale przed kamerą wypadła sztywno i nie umiała złapać bliższego kontaktu z uczestniczkami.

Czy Ilona Felicjańska będzie nową Mielcarz? Nie. Wczoraj zdradziła nam, że o propozycji wie tylko, z mediów, ale śmiała się, że może po tej burzy medialnej TVN naprawdę zaprosi ją do udziału. Jeśli nie, nie będzie płakać, bo teraz próbuje swoich sił jako aktorka i w tym kierunku chciałaby się rozwijać.

Grycanka

Najbardziej sensacyjna wiadomość dotycząca "To Model 3". Według Party 16-letnia Wiktoria miałaby pracować w nowej edycji show jako asystentka stylisty. Początkująca modelka plus size widocznie zrezygnowała już z pozowania do zdjęć i wykorzystuje popularność zdobytą dzięki występom w TVN.

Czy wierzymy w tę plotkę? Dajemy jej 25%. Bo niby dlaczego stylizacją miałaby się zajmować nastolatka, która sama potrzebuje stylistki? Rodzinę Grycan ostatnio ubiera bardzo ceniona w branży Martha Tarnowska, a i tak Wiktorii zdarzają się stylizacyjne wpadki. Poza tym, asystentka stylistki to zajęcie czasochłonne i właściwie nie wiąże się z występami przed kamerą. Czy opłaca się dla tej pracy zarywać szkołę?

My obstawiamy, że chętnie promujący Grycanki TVN zaprosi Wiktorię jako gościa specjalnego. Mogłaby opowiedzieć uczestniczkom o modelingu w różnych rozmiarach, w końcu zagraniczne edycje już dawno otworzyły się na plus size.

Sukcesy dziewczyn z Top Model Sukcesy dziewczyn z Top Model kolaż lula.pl

Jeśli jesteś zainteresowana udziałem w programie

Castingi ruszają w tym miesiącu, a na każdym obecny będzie pełny skład nowego jury.

Terminy:

POZNAŃ: 19 maja (sobota), Szkoła Baletowa, ul. Gołębia 8
RZESZÓW: 26 maja (sobota), Millenium Hall, ul. Kopisto 1
BIAŁYSTOK: 3 czerwca (niedziela), Pałac Branickich, ul. Kilińskiego 1
WARSZAWA: 6 lipca (piątek), Soho Factory, ul. Mińska 25

Start o godzinie 10:00.
Wymagania: 18-27 lat, wzrost minimum 170 cm.

Będziecie oglądać nową edycję "Top Model"?

Zobacz także:

Manifest redaktorów Vogue - czy naprawdę zaczyna się era zdrowych modelek 16+?

Więcej o: