Zuzanna Stankiewicz - następczyni Freji Behy Erichsen?

Czy brunetka z Poznania to następna polska top modelka?

Zuzanna Stankiewicz i JAC

Poznańskie GAGA Models zawsze było znane jako agencja, która odkryła JAC. Teraz Monika Jagaciak ma poważną konkurentkę - na szczyt powoli przebija się inna podopieczna Gagi. Zuzanna nie jest nową twarzą, a macierzysta agencja wysyłała ją na kontrakty na różnych kontynentach, ale dopiero teraz przebija się do pierwszej ligi.

Obie dziewczyny wystąpiły przedwczoraj w pokazie Chanel Crusie 2013 w Wersalu.

Debiut

Przy okazji pokazu Chanel Cruise kariera Zuzanny zatoczyła koło ? modelka debiutowała prezentując kreacje Karla Lagerfelda. Był to pokaz haute couture jesień/zima 2007. Lepszy start trudno sobie wymarzyć, ale debiut u Chanel nie wywindował Zuzanny na sam szczyt.

Wtedy niespełna 16-latnia modelka miała słodką, dziecinną urodę, która nie chwyciła w świcie high fashion. Stankiewicz chodziła w mniej znaczących pokazach, pozowała dla azjatyckich magazynów albo polskich pism dla nastolatek.

Roberto Cavalli

Następny wzlot w karierze Zuzanny przyszedł w 2010, kiedy trafiła do katalogu Roberto Cavalli. Od tego czasu zdjęcia Stankiewicz nie ukazują się w Dziewczynie, ale w ELLE i Glamour.

Tygodnie mody j/z 2012

Z roku na rok Zuzanna ma też coraz więcej pracy podczas tygodni mody. Nie jeździ już do Berlina, pojawia się za to na wybiegu w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. W sezonie jesień 2012 chodziła m. in. w pokazach 3.1 Philip Lim, Jason Wu, Rodarte, Missoni czy Nina Ricci.

Na zdj: kompozytki Zuzanny z agencji Women (Mediolan i Paryż).

Fotografie Felixa Lammera

Zuzanna wygląda świetnie nawet w platynowej peruce i niebieskich kontaktówkach. Futurystyczne zdjęcia zrobił jej Felix Lammer.

Sesja dla UnFlop nr 3

Nas urzekła najnowsza sesja Zuzanny. Daniele Rossi sfotografował Polkę dla magazynu UnFlop. Typowy miks wiosennych kolekcji wygląda tu świeżo i zadziornie.

Zuzanna Stankiewicz

Odkąd Zuzanna ścięła grzywkę i zaczęła nosić artystyczny nieład na głowie, często porównuje się ją z Freją Behą Erichsen. Podobieństwo jest zauważalne, ale Polka ma nieco łagodniejszą urodę. Z modelki o dziecięcej buźce w ciągu kilku lat wyrosła przepiękna kobieta z intrygującym, zadziornym spojrzeniem. W tym roku  Stankiewicz kończy 21 lat. My jesteśmy przekonani, że zajdzie wysoko.

Podoba wam się? Wróżycie jej wielką karierę?

Więcej o: