Finał Fashion Designer Awards: poznaj zwycięzców, zobacz gwiazdy

W otoczeniu gwiazd i projektantów rozstrzygnięty został FDA - konkurs dla młodych projektantów.

Finał 4. edycji FDA

W poniedziałek Soho Factory wypełnił tłum celebrytów związanych z modą. W skład Jury weszli projektanci (Gosia Baczyńska,duet Bohoboco), aktorki (m.in. Małgosia Socha i Kasia Zielińska), a także redaktor Komar i Andrzej Foder - dyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Galę poprowadziła Agnieszka Popielewicz.

Finał 4. edycji FDA

Na Gali pojawiły się gwiazdy znane z upodobania do mody: Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Lidia Popiel, Marietta Żukowska, Kaja Śródka i Natalia Kukulska. Nam najbardziej spodobała się stylizacje jurorek konkursu: suknia Bohoboco Gosi Sochy i mała czarna Kasi Zielińskiej - gęsta sieć płaskich ćwieków sprawiła, że tkanina przyciągała wzrok i trzymała formę.

Kasia Zielińska

Finał 4. edycji FDA

Galę FDA otworzył pokaz kolekcji w stylu Perlage, Cisowianki Perlage. Modowa woda jest obecna na każdym pokazie mody, a znani projektanci tworzą inspirowane nią kreacje. Tym razem na wybiegu pojawiły się projekty Perlage młodych designerów m.in. Ewy Pałos, Edyty Pietrzyk i  Macieja Trzmiela.

Finał 4. edycji FDA

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było stare Hollywood z lat 60. i 70. Zdaniem Jury zdecydowanie najlepiej z zadaniem poradziła sobie Zuzanna Szamocka. Drugie miejsce przypadło Klaudynie Zygał, a trzecie Robertowi Czerwikowi.

Finał 4. edycji FDA

Zuzanna Szamocka pojedzie do Berlina na słynny festiwal urban fashion "Bread&Butter" (ufundowane przez Puma), a potem do Mediolanu na staż do atelier Roberto Musso, z którym będzie pracować przy nowej kolekcji. Dzięki Cisowiance Perlage Zuzanna pojedzie też na Paris Fashion Week. Nagrodą finansową jest 10.000 zł od MSKPU, czyli fundatora stypendiów naukowych dla trójki laureatów.

Finał 4. edycji FDA

Specjalnym  pokazem wieczoru  była kolekcja jesień/zima 2012/13 "Room of Desires"  gościa specjalnego Gali - mediolańskiego projektanta Roberto Musso, którym już niedługo będzie pracować laureatka.

Finał 4. edycji FDA

Finałowym akcentem był niekonwencjonalny pokaz finalistów Puma Polish Creative Factory, przybliżający nam klimat zbliżającego się Euro 2012.

Finał 4. edycji FDA

Zajrzyjcie też za kulisy konkursu: za makijaż modelek odpowiadali wizażyści marki MAC, a wysokie szpilki i koturny wypożyczył Kazar.

Więcej o: