W magicznej dżungli - intrygujący pokaz zuo corp. wiosna/lato 2012

?Jungle Gardenia?, pierwsza kolekcja Bartka Michalca  po rozpadzie duetu trzyma się stylu wypracowanego przez markę. Projektant postanowił jednak na oprawę bardziej efektowną niż zuo corp. prezentowało do tej pory.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Wiosenna kolekcja była jeszcze pokazywana na łódzkim fashion weeku, ale wraz z rozwojem marki, zasłużyła na własny show w Auli Politechniki Warszawskiej. W zeszłym roku tę samą przestrzeń wykorzystał duet Paprocki & Brzozowski w pokazie na wiosnę 2011. Jednak to Michalec nadaje miejscu nowy wymiar - otworzył balkony pierwszego piętra dla publiczności, a zamiast pełnego celebrytów pierwszego rzędu ustawił tylko barierki. Gwiazdy, blogerzy ważniejsi i pomniejsi, a także zwykli "normalsi" solidarnie stali w tłumie i stawali na placach, żeby lepiej przyjrzeć się kreacjom.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Przy dźwiękach mistycznej muzyki odegranej na gongu i kieliszkach, modelki stanęły na postumentach i kolejno zrzucały czarne "welony". Oczom publiczności ukazało się 21 sylwetek, ponownie zbudowanych z nietypowych, tym razem połyskliwych materiałów.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Dominowały spódnice o linii A, sztywno trzymające fason oraz pudełkowe góry z kontrastowymi wstawkami w podwyższonej talii i pod pachami. Pudełkowe, podzielone na panele góry kojarzyły nam się z wiosenną kolekcją Balenciagi, znanej przede wszystkim z ogromnych, owalnych kapeluszy.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Z kolei finałowa kreacja była największą fanaberią modową w historii zuo corp. Biały sprasowany jedwab ręcznie wyszywany koronką i kryształkami Svarowski to składowe luksusowej sukni o oszałamiającej wartości - aż 35 tys. zł.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

W tym momencie modelki zastygły w pozach, a obsługa pokazu otworzyła bramki. Goście zostali zaproszeni do podziwiania kreacji z bliska, a modelki zmieniły się w żywe, oszałamiające eksponaty. Świetny pomysł, ale niestety zabiło go przeładowanie auli - tłum gości "wlał się" w alejki między postumentami i spokojne zwiedzanie "wystawy" okazało się niemożliwe.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Finałowa "wystawa" potrwała dość krótko, a modelki szybko zniknęły na schodach. Szkoda, że nie mieliśmy więcej czasu, żeby przyjrzeć się tkaninom - atutowi zuo corp., marki stawiającej na nietypowe rozwiązania.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Atrakcją pokazu był także zamknięty w różowej klatce paw albinos. Widok warty grzechu, ale wzbudzał mieszane uczucia u publiczności. Przestraszony ptak kulił się w tyle klatki i z każdym fleszem wydawał się bardziej przestraszony. Zamiast całego wieczoru w niewielkiej klatce zwierzę mogło przecież wybrać się na krótki i efektowny spacer i po 5 minutach szczęśliwie wrócić do zoo.

Pokaz kolekcji "Jungle Gardenia" zuo corp.

Bartek Michalec otrzymał gromkie brawa. Wczorajszy pokaz zuo corp. to nietypowe dla polskiego świat mody widowisko, piękne i intrygujące. Jednak w tym przypadku trochę przyćmiło same ubrania. Na pewno każdy z widzów miał ochotę lepiej  przyjrzeć się sylwetkom i ciekawym, geometrycznym krojom. Czekamy na prezentację prasową kolekcji, bo wszystko wskazuje na to, że marka radzi sobie świetnie nawet bez drugiej połowy duetu - Dagmary Rosy.

Zobacz także:

Komentujemy stylizacje gwiazd z pokazu Zuo Corp - kto wypadł najlepiej?

Więcej o: