Kate Moss u boku młodszych modeli w kampanii Ferragamo - natura czy Photoshop?

Moss dostała pierwszą od dłuższego czasu prestiżową kampanię reklamową. W sezonie jesień 2012 reklamuje Salvatore Ferragamo.

Ekskluzywna kampania

Mroczna kolekcja Salvatore Ferragamo na jesień to połączenie bogactwa szyfonu i koronek w kolorze wina i złota z elementami militarnymi. Inspiracją dla aktualnego projektanta domu mody Massimiliano Giornetti był klimat carskiej Rosji, co musiało zostać odzwierciedlone także w kampanii. Fotografie powstały w pełnej przepychu berlińskiej Ambasadzie Rosji.
Ready to wear Fall Winter 2012 Salvatore Ferragamo Milan February 2012  PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELINReady to wear Fall Winter 2012 Salvatore Ferragamo Milan February 2012  PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELIN

Carską kampanią zajął się nadworny fotograf Ferragamo - Mikael Jansson. Po atrakcyjnej wizualnie, ale nudnawej kampanii wiosennej z Gisele Bundchen (zdj. poniżej), fotograf zaproponował bardziej wyrafinowane ujęcia, w klimacie dawnego luksusu.

Gisele Bunchen w kampanii Ferragamo wiosna 2012

Powrót Kate

Często oglądamy nowe, udane edytoriale Brytyjki. Najważniejszym w tym sezonie była sesja okładkowa do olimpijskiego numeru Vogue UK. Jednak jej kontrakty reklamowe ostatnio ograniczały się do tańszych marek (Mango, Liu Jo) i kosmetyków (oczywiście kampanii szminek Dior Addict trudno odmówić prestiżu!). Teraz Kate wraca jako twarz ważnego domu mody.

Kate Moss w kampanii Liu JoKate Moss w kampanii Liu Jo

Młodsi modele

Kate towarzyszą znacznie od niej młodsi modele - 22-letnia Karmen Pedaru i amerykańskie bożyszcze Sean O'Pry. Kate nie wyróżnia się wiekiem w ich towarzystwie, co wzbudziło spore kontrowersje w branży.

Kate vs. Karmen

W kampanii młoda Estonka prezentuje garnitury w stylu starego munduru, a dla Kate Moss przeznaczono bardziej kobiece sukienki z szyfonu. Jak myślicie, czy dama ze zdjęcia przypomina prawdziwą Kate? Wyraźne odmłodzenie Photoshopem i radykalne oddalenie się  od lekko buntowniczego stylu, który preferuje modelka - to nowe, lekko sztuczne, wcielenie Kate.

Nastolatek z Georgii

Męską kolekcję prezentuje Sean O'Pry, numer 1 w rankingu models.com, prawdziwy symbol amerykańskiego modelingu. Znaleziony na Myspace.com nastolatek z Georgii interesował się głównie futbolem amerykańskim, ale w ciągu kilku lat zbudował w świecie mody dominującą pozycję. Trzeba przyznać, że chłopak wygląda jakby urodził się w garniturze?

Jak wam się podoba nowa kampania Kate Moss? Uważacie, że na siłę odmłodzono ją do poziomu pozostałych modeli?


Więcej o: