"Kapeluszowe" kampanie na jesień - wolisz Louis Vuitton czy Marc Jacobs?

Jeśli wierzyć jesiennym reklamom domów mody, w nadchodzącym sezonie należy posiadać kapelusz, absurdalnie wielki kapelusz. Wolisz elegancka kampanię Louis Vuitton czy szaloną Marca Jacobsa?

?Kapeluszowe? kampanie na jesień

Dwie marki, dwa kontynenty, jeden człowiek i jedna miłość ? do ogromnych kapeluszy. Marc Jacobs nie wyobraża sobie jesieni bez stosownego nakrycia głowy. Jeśli H&M pośpieszy się z kopiowaniem, w październiku ulice mogą zmienić się w pochód Szalonych Kapeluszników z Alicji w krainie czarów.

Louis Vuitton kampania jesień 2012

W wersji paryskiej kapelusze są wysokie, filcowe, przypominające obłe grzyby. Szalone, ale jednocześnie eleganckie, zachęcają do noszenia ich do stylowego płaszczyka czy sukienki z szerokim dekoltem.

Louis Vuitton kampania jesień 2012

Kampania francuskiej marki powstała w wagonach pociągu w stylu retro, tak jak pokazowi marki towarzyszyła scenografia a la "Orient Express". Sfotografowała ją gwiazda Vogue Italia ? fotograf-prowokator Steven Meisel.

Louis Vuitton kampania jesień 2012

W rolę szykownych pasażerek wcieliła się grupka modelek, z których większość to obiecujące debiutantki (Mackenzie Drazan, Marie Piovesan, Franzsika Müller, Julia Nobis, Ros Georgiou, Marina Heiden i Elena Bartels). Nie jest tajemnicą, że kampanie Louis Vuitton to najlepsza trampolina do kariery (patrz: Zuzanna Bijoch).

Marc Jacobs kampania jesień 2012

W wersji amerykańskiej, pod własnym nazwiskiem, Marc Jacobs postawił na totalne szaleństwo. Przypominające trochę kampanię z Heleną Bonham Carter (wizaż!), ale zrobione w plenerze, dziwaczne fotografie przedstawiają modelki w ogromnych czapach z kolorowego futra. Trudno powiedzieć czy ten trend się przyjmie?

Marc Jacobs kampania jesień 2012

Magda Laguinge, Marie Piovesan, Marte Mei Van Haaster, Ros Georgiou i Tati Cotliar pozują przed obiektywem Jurgena Tellera, perfekcyjnie udając, że szalone stroje i nakrycia głowy od Mistrza to czysta przyjemność noszenia.

Marc Jacobs kampania jesień 2012

Kochamy szalone wizje Marca, ale jego ?brzydkie? kampanie i tak zawsze nas zaskakują. Wolicie szalonego Marca czy jego spokojniejsze paryskie wcielenie?

Więcej o: