Modowe newsy tygodnia: Kasia Struss, Andrej Pejic i kot Lagerfelda

Poznaj najgorętsze informacje ze świata mody w naszym podsumowaniu tygodnia.

Nowa kampania Kasi Struss

Kasia Struss i Eniko Mihalik reklamują jesienną kolekcję Alberty Ferretti. Wyrafinowane zdjęcia i zwiewne tkaniny - takiej Kasi nie widzieliśmy od dawna.

Kotka lagerfelda będzie gwiazdą

Obsesja projektanta na punkcie małej kotki syjamskiej staje się powoli legendą. Dwie nianie, własne konto na Twitterze i dedykowana torebka Chanel - to tylko niektóre z ekstrawagancji panny Lagerfeld. Teraz kicia będzie modelką - krążą plotki, że zobaczymy ją w nowym numerze V u boku Leatitii Casty.

Katie Holmes na tygodniu mody

Aktorka idzie jak burza. Pozew rozwodowy przywrócił jej dawną popularność, pojawiła się na okładce Elle, a teraz szykuje się do debiutu na New York Fashion Week. Założona w 2009 marka Holmes & Yang prowadzona przez Katie i Jeanne Yang po raz pierwszy przygotuje pokaz na tydzień mody we wrześniu.

Andrej Pejic ponownie w damskim pokazie

Jean Paul Gaultier ma jakąś obsesję na punkcie tego chłopaka. Tym razem Pejic nie wystąpił jako panna młoda, ale był wśród modelek pokazu haute couture Gaultiera na tygodniu haute couture w Paryżu.

American Apparel zaskakuje

Amerykańska marka słynie z prowokujących kampanii o erotycznym charakterze. Tym razem zamiast półnagiej nastolatki w kampanii pojawiła się 61-letnia Jacky, kobieta o dużej charyzmie i zerowym doświadczeniu w modelingu. Naszym zdaniem wygląda bardzo glamour z burzą siwych włosów i smukłą sylwetką.

66. urodziny bikini

Niewiele starszy od Jacky jest popularny kostium bikini. 5 lipca obchodziliśmy rocznicę jego premiery. Ojcem bikini jest Louis Réard, któy w 1946 r. zaprezentował skąpy kostiumik na sznureczki i wywołał burzę. Żadna modelka nie zgodziła się na współpracę, więc zatrudnił tancerkę burleski Micheline Bernardini. Do powszechnego użycia kostium wprowadziła dopiero Brigitte Bardot, wcześniej uchodził za niemoralny.

Więcej o: