Pokazy Fashion Week Berlin SS 2013

Sprawdźcie, co działo się w Berlinie.
Fashion Week Berlin SS 2013 Fashion Week Berlin SS 2013 fot. Katarzyna Czubak

Escada Sport SS 2013

Kolekcja Escada Sport SS 2013 to prawdziwa uczta kolorów. W poszukiwaniu odcieni nadchodzącego lata, niemiecka marka zabrała nas w podróż od Kalifornii przez Meksyk, aby na końcu zawitać w Gwatemali. Hipil, czyli ludowa gwatemalska bluzka w formie kwadratu, piżamowe spodnie i delikatne, długie sukienki to kluczowe sylwetki tej kolekcji.

Pokaz został podzielony w kolorystyczne bloki. Jako pierwsza zaprezentowana została część Simpango, w której główną rolę odgrywał kształt prezentowanych sylwetek. Dominujące kolory to delikatne beże, żółcie i delikatny lila.

W części "Puerto Barrios" główną rolę odgrywała soczysta czerwień. Nasycony kolor zestawiony zostały ze świeżą bielą. A dominującym wzorem na tkaninach były kolorowe, poprzeczne pasy.

W końcowej części pokazu zaprezentowana została część "Santa Rosa". Wszystko utrzymane było w delikatnym odcieniu płatków róż. Romantyczne tkaniny i drapowania nadawały sylwetkom letniego klimatu.

Fashion Week Berlin SS 2013 Fashion Week Berlin SS 2013 fot. Katarzyna Czubak

Unrath & Strano SS 2013

W najnowszej kolekcji ten uznany niemiecki dom mody, po raz kolejny stawia w centrum kobiece ciało. Projektanci pozostali wierni futurystycznym, graficznym cięciom z lekko podkreśloną linią ramion. Streczowe sukienki z jedwabiu, bawełny, jerseyu, czy też cekinów tworzą bardzo romantyczny, kobiecy look. Ta nowa forma romantyki przełamana zostaje poprzez delikatne podkreślone ramiona i graficzne kontrasty w duetach żółty- różowy i czarny-beżowy. Paleta kolorystyczna sylwetek jest szeroka, od pudrowych odcieni poprzez czerń, biel, nasycony koral i neonową żółć.

Tę wyjątkową kombinację romantyki z graficznymi elementami również zauważyć można było w głównym wzorze kolekcji: geometrycznie rozmieszczone biało - różowe gerbery.

Fashion Week Berlin SS 2013 Fashion Week Berlin SS 2013 fot. Katarzyna Czubak

Steven Tai SS 2013

Ten kanadyjski designer, który w zeszłym roku ukończył Central Saint Martins, współpracował już między innymi ze Stellą McCartney, Viktor&Rolf i Bless. Jako projektant swoje inspiracje czerpie z aspektów życia wielkich miast, a jego najnowsza kolekcja natchniona została pięknem i estetyką książek oraz procesem ich powstawania. Wiele kawałków materiału zostało przez projektanta nałożonych na siebie i zszytych w taki sposób, żeby powstała zewnętrzna struktura sylwetki, która swoją formą przypominać ma powierzchnię książki.

Piękno książek połączone zostało z wizerunkiem kujonki, czego efektem są przepiękne, przekonujące i lekko ironiczne ubrania. Przykrótkie spodnie, białe koszule i obowiązkowe  druciane okulary. Jednak naszą szczególną uwagę zwróciły złote stalówki wiecznych piór, które zdobiły między innymi kołnierzyki koszul.

 

Dziękujemy firmie Mercedes-Benz Polska za umożliwienie relacji.

Więcej o: