Najlepsze edytoriale z polskimi modelami [PRZEGLĄD]

Regularnie chwalimy polskie top modelki, ale polscy chłopcy nie są daleko w tyle. Zobaczcie ich najlepsze sesje sezonu wiosna/lato 2012.

Greg Nawrat dla Fashion Magazine, lato 2012

Najpopularniejszy obecnie polski model wraca do ojczyzny, żeby pozować dla Michała Kara i Macieja Piórko. Zdjęcia są proste, ale mocne i wyraziste. Zapadł nam w pamięć przeszywający wzrok Grega i nietypowe kolczyk.

Foto: Michał Kar & Maciej Piórko

Stylizacja: Maja Naskrętska

Borys Starosz & Tomek Szałański w Fashion Magazine, wiosna 2012

Kolejna perełka z polskiego Fashion Magazine to dzieło Krzysztofa Wyżyńskiego, fotografa i stylisty, postaci bardzo zasłużonej dla promocji polskich modeli za granicą. Borys Starosz i Tomek Szałański wcielają się w rolę Andy?ego Warhola w edytorialu zatytułowanym ?Factory?, jak legendarne studio artysty. Są trudni do odróżnienia, zmanierowani, przesadnie artystowscy, ale nie sposób ich nie pokochać!

Tomek Szczukiecki dla Pen, lipiec 2012

Japoński magazyn Pen sportretował polskiego modela jako nostalgicznego dandysa. Stylowe zdjęcia na plaży mają smutny, postkolonialny klimat.

Foto: Shunya Arai

Stylizacja: Naoki Ikeda

Jakub Nowocień dla 10 Men, wiosna 2012

Jakub to polski model o najbardziej mrocznej, intrygującej urodzie. Chętnie zatrudnia go Ricardo Tisci, a Jakub jest otwarty na zmiany wizerunku, utlenianie włosów itp. Francuski edytorial z jego udziałem fascynuje nas i przeraża jednocześnie. Model prezentuje ubrania Dior Homme, jakby to były szaty wojownika z dalekiej przyszłości.

Edytorial: Dior Homme
Foto: Benjamin Lennox
Stylizacja: Hector Castro

Tomek Szałański dla TENMAG, lato 2012

Szałański, wschodząca gwiazda, przekonująco wciela się w rolę it boy. Model wygina się przy basenie i pozuje z deskorolką, ale rola sezonowego podrywacza wzięta jest w nawias. Świetne!

Foto: Marcelo Capizzano

Adrian Włodarski, Pat Pietrzak, Daniel Uzdowski i Franek Zieliński w K Mag

Magazyn Mikołaja Komara zaprosił kilku polskich wziętych modeli, tych bardzo rozpoznawalnych, ale też obiecującego debiutanta Franka Zielińskiego. Efekt to świetne zdjęcia przedstawiających prawdziwy przegląd atutów polskiego modelingu męskiego.

Edytorial: English Gentleman
Foto: Maria Eriksson
Stylizacja: Aleksander Dobrzyński

Anatol Modzelewski dla Tendencias, lipiec 2012

W hiszpańskim edytorialu pozuje jedna z najbardziej obiecujących nowych twarzy ? Anatol Modzelewski. Charakterystyczne imię i charakterystyczny nos, mogą być przepustkę do międzynarodowej kariery. Podoba nam się sesja Anatola na tle radosnych, kolorowych murali, ma klimat hiszpańskiego lata.

Edytorial: Floral City
Foto: Rene Fietzek
Stylizacja: Bodo Ernle

Wojtek Czerski dla Alila, lipiec 2012

Szalona sesja zdjęciowa z jedzeniem w roli głównej ukazała się we włoskim magazynie Alila. Tak dla pomidorów i truskawek, ale frytki to już dla nas za dużo. Za to Wojtek Czerski pokazał, że ma poczucie humoru i dystans do siebie.

Edytorial: Foooood
Foto: Daniel Rodrigues
Stylizacja: Rebecca Galvani

Jakub Nowocień dla Numero Homme China, maj 2012

Mocne kontrasty światła, neonowe barwy i szaleństwo wzorów ? sesja z chińskiego Numero jest zupełnie wyjątkowa. Dziwaczne obrazy to zasługa wybitnego fotografa z Katalonii ? Txemy Yeste.

Edytorial: Acid House
Foto: Txema Yeste
Stylizacja: Tim Lim

Która sesja zdjęciowa podoba wam się najbardziej? Czy polscy modele mają szanse dogonić nasze top modelki?

Więcej o: