Makijażowe trendy z pokazów mody: rozmazany make-up

Nawet jeśli nie jesteś imprezową osobą, raz na jakiś czas każda z nas pozwala porwać się zabawie i zarywa noce. Efekt - rozmazany make-up, który do tej pory był wyznacznikiem złego stylu. Od teraz nie musisz wstydzić się smug pod oczami. Makijaż ?morning-after? pojawił się na pokazach sezonu jesień/zima 2012 najlepszych światowych projektantów, m.in. Louisa Vuittona, Jeana Paula Gaultiera czy Marca Jacobsa. Niech wszyscy zobaczą, jak dobrze się bawiłaś!
Trendy w makijażu jesień-zima 2012 Trendy w makijażu jesień-zima 2012 Fot. Mondadori photo/ Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier

O co tak naprawdę chodzi? Makijaż "morning-after" to ciemne, rozmazane oczy, wyglądające tak, jakbyś zasnęła gdzieś na kanapie lub zatarła make-up ręką. Glamowy look wykorzystał Stephane Marais, który umalował w ten sposób modelki na pokazie Jean Paul Gaultiera. Makijażysta nałożył czarny eye-liner i cień, które później rozmazał, tworząc efekt zniszczonego make-upu. Stworzony przez niego jesienny makijaż jest dla kobiet odważnych, pewnych siebie i czujących się dobrze w każdej sytuacji.

Trendy w makijażu jesień-zima 2012 Trendy w makijażu jesień-zima 2012 Fot. Mondadori photo/ Kanye West

Kanye West

Modelki z pokazu jesiennej kolekcji Kanye Westa nosiły mocno rozmazany makijaż. Pewnie zastanawiasz się, jaka kobieta chciałaby wyglądać, jakby właśnie wypełzła z łóżka. Przecież głównym celem makijażu jest maskowanie niedoskonałości, sprawienie żebyśmy wyglądały świeżo. Makijaż w stylu "morning-after" to po prostu kolejny trend, a kobiety zrobią wiele, żeby być modne.

trendy w makijażu jesień 2012 trendy w makijażu jesień 2012 Fot. Mondadori photo/ Louis Vuitton

Louis Vuitton

Oczywiście wcale nie musisz posuwać się do ekstremum. Podczas pokazu Louis Vuitton oczy modelek były delikatnie rozmyte jedynie na dolnej powiece. Efekt przypominał naturalnie rozmazaną maskarę.

Trendy w makijażu jesień 2012 Trendy w makijażu jesień 2012 Fot. Mondadori photo/ Marc Jacobs

Marc Jacobs

Koncepcję makijażu na pokaz Marca Jacobsa stworzył Francois Nars, założyciel firmy kosmetycznej Nars Cosmetics. Wygląd nawiązuje do  stylu markizy Luisy Casati, ekscentrycznej skandalistki z 20tych i 30tych. Włoska elegantka uwielbiała szokować - spała w trumnie, odprawiała czarne msze, kolekcjonowała figury woskowe swoich byłych kochanków, a zamiast pudli na diamentowej smyczy wyprowadzała stado białych pawi lub gepardy. Nic dziwnego, że makijaż inspirowany jej wyglądem także szokuje. Czarne cienie pod oczami przypominają oczy pandy.

Trendy w makijażu jesień 2012 Trendy w makijażu jesień 2012 Fot. Alberto Canale/ Mondadori photo/ Byblos

Byblos

Podobny efekt zobaczyć mogliśmy na pokazie włoskiej marki Byblos. Czy trend na styl "morning-after" się przyjmie i makijaż będzie jesiennym objawieniem? Wątpimy, ale z pewnością jest to interesująca modowa ciekawostka.

Więcej o: