Karlie Kloss kończy dziś 20 lat - przypominamy jej początki w branży

Z okazji 20. urodzin top modelki, postanowiliśmy wrócić do jej początków w branży. Czy smukła 15-latka zapowiadała się na jedną z najważniejszych modelek naszych czasów?

Debiut

Karlie urodziła się w Chicago, ale dzieciństwo spędziła w mniejszym miasteczku St. Louis (Missouri). To tam, w wieku 13 lat, wystąpiła w lokalnym, charytatywnym pokazie mody. Smukła i wysoka aspirująca baletnica została zauważona i jako 14-latka podpisała kontrakt z Elite. Młodziutka Karlie zaczynała od młodzieżowych edycji prestiżowych magazynów. W sierpniu 2007 zadebiutowała w sesji dla Teen Vogue.

Pierwsze sukcesy

W młodzieżowej edycji biblii mody od razu zauważono potencjał Kloss. We wrześniu ukazał się uroczy, bardzo jeszcze dziecinny wywiad z rezolutną 15-latką.

Jeśli nie byłabyś modelką, kim chciałabyś zostać w przyszłości? Zostałabym nauczycielką albo lekarzem.

Twoja ulubiona jedzenie? Wszystko, co ma w sobie czekoladę!

Czy dostajesz czasem ubrania z sesji? TAK! To moja ulubiona część pracy.

Wymarzone osiągnięcie w świecie mody? Bardzo bym chciała trafić na okładkę Teen Vogue albo Vogue US!

Masz ulubionego projektanta? To byłby remis między Markiem Jacobsem, Miuccią Pradą i Juicy Couture. (!)

Tęsknisz za domem kiedy pracujesz? Tak, za rodziną, a najbardziej za moimi trzema siostrami: Kristine, Kimberly i Kariann. A, i jeszcze z a moimi szczeniaczkami!!!

Na wybiegu

Kariera Karlie nabrała rozpędu, gdy nastolatka wpadła w oko Calvinowi Kleinowi. Zatrudnił ją do swoim pokazie na wiosnę 2008 jako exclusive. Podobnie było w Mediolanie, gdzie Karlie wystąpiła jedynie dla domu mody Gucci. Ponoć w Paryżu Karlie miała dostać kontrakt exclusive od Balenciagi, ale ostatecznie zrezygnowano z niej, a modelka wystąpiła w kilku pokazach.

Kolejne sesje

Pełen sukcesów rok 2007 Karlie zamknęła kolejną (trzecią już) sesją dla Teen Vogue i bardziej dojrzałym edytorialem w niemieckim Glamour.

Okładka Teen Vogue

Marzenie Karlie spełniło się bardzo szybko, bo już w lutym zdobiła okładkę magazynu w towarzystwie Karlie Kloss, Chanel Iman i dziś już niemal zapomnianą Ali Michael. Młode modelki pozowały dla samego Patricka Demarchelier. Dwa lata później Demarchelier zrobił drugą okładkę Teen Vogue z Karlie, ale tym razem była jej jedyną gwiazdą.

Vogue Girl i sukcesy na wybiegu

Debiutantka sezonu wiosna/lato 2008, w pokazach na jesień tego roku była już supergwiazdą. W samym Nowym Jorku wystąpiła w 31 pokazach, a po dodaniu Paryża i Mediolanu, licznik urósł do 64! Pracowitość Karlie wzbudziła kontrowersje. W teorii modelki wybiegowe powinny mieć skończone 16-lat, ale świat mody chętnie przymykał oko na 15-letnią Kloss. Dzisiejszym debiutantkom nie jest już tak łatwo, żeby dostać się na New York Fashion Week, dziewczyny fałszują metryki. Jeśli przyjrzeć się zdjęciom z tamtego okresu (z koreańskiego Vogue Girl, marzec 2008), Karlie to jeszcze dziecko.

Edytoriale w wiodących magazynach

W roku 2008 Karlie była już prawdziwą gwiazdą. Nie brakowało jej prestiżowych propozycji jak zaskakująca "wiejska" sesja Stevena Meisela dla Vogue Italia, zdjęcia w kwietniowym i majowym Numero.


Karlie olimpijka

Nasz przegląd wczesnych sukcesów Karlie Kloss zamykamy sierpniowym numerem Vogue China. Kariera top modelki zatoczyła koło - 4 lata temu była jedną z gwiazd edytorialu celebrującego Olimpiadę w Pekinie, a ostatnio pojawiła się jako seksowna sportmenka w Vogue Japan. Przez te 4 lata zdążyła zostać gwiazdą wielkiego formatu.

Wszystkiego najlepszego Karlie!

Karlie Kloss jako waleczna sportsmenka - zbyt szczupła?

Więcej o: