Prosta grzywka znowu modna

Krótka i geometryczna lub długa, sięgająca niemal brwi grzywka będzie hitem nadchodzącej jesieni. To idealny sposób na urozmaicenie fryzury i odświeżenie wyglądu bez wprowadzania dramatycznych zmian. Zobacz przegląd stylizacji z wybiegów światowych projektantów.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ Versace

Versace

Krótkie, sięgające do połowy czoła grzywki pojawiły się na pokazie jesiennej kolekcji Versace w Mediolanie. Za wygląd modelek odpowiadał Guido, konsultant kreatywny marki Redken. Dziewczyny Versace są bardzo rock?n?rollowe, silne i seksowne. Jednocześnie krótka grzywka łagodzi ich rysy i odmładza wygląd.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ A Berardi

Antonio Berardi

Grzywki zobaczyć mogliśmy także na pokazie Antonia Berardi w Londynie. Tym razem Orlando Pita wybrał pełne, błyszczące grzywki kończące się tuż nad brwiami. Fryzjer pracujący dla John Frieda czerpał inspirację ze stylu młodziutkiej Natalie Portman w filmie Leon Zawodowiec.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ Marni

Marni

Podczas pokazu w Mediolanie marka Marni postawiła na styl retro. Fryzury Paula Hanlona są inspirowane pracą Vidala Sassoona, ikony fryzjerstwa, który zmarł w maju tego roku. Ciężka grzywka zakrywa całe czoło i sięga aż za brwi. Jesienna fryzura będzie idealna dla kobiet z wysokim czołem. Niestety efekt będzie niezadowalający, jeśli masz rzadkie, cienkie włosy.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ Kate Spade

Kate Spade

Powiew retro poczuć można było także na nowojorskim pokazie Kate Spade. Fryzura widocznie odnosi się do stylu Penelope Tree, modelki i ikony lat 60-tych. Jeśli nie jesteś pewna, czy grzywka będzie ci pasowała lub obawiasz się jej odrastania, zdecyduj się na doczepianą wersję. Pamiętaj tylko, aby nadać jej naturalny kształt, tak aby nie odznaczała się od reszty włosów.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ Iceberg

Iceberg

Masz falowane włosy i myślisz, że układanie grzywki będzie dla ciebie zbyt kłopotliwe? Nic bardziej mylnego! Grzywka wcale nie musi być idealnie prosta. Modelki na pokazie Iceberg prezentowały naturalne grzywki, które wcale nie wymagają użycia prostownicy.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ Issa London

Issa London

Issa London postawiła na look w stylu Rooney Mary, bardziej znanej jako Lisbeth Salander, tytułowej bohaterki ?Dziewczyny z tatuażem?. Krótkie, ciemne włosy i grzywka podkreślą rysy twarzy i piękno oczu. Masz okrągłą buzię? Ta fryzura nie jest dla ciebie. Grzywka jedynie optycznie cię pogrubi.

Fryzura z grzywką na jesień 2012 Fryzura z grzywką na jesień 2012 Mondadori Photo/ Nicolas K

Nicolas K

Marka Nicolas K wybrała kanciastą fryzurę w stylu Umy Thurman z filmu Pulp Fiction. Geometryczne cięcie wymaga większej precyzji i idealnie prostych włosów.

Więcej o: